Clicky

Jump to content
n_iulian

Ce filme mai vizionam

Recommended Posts

Am văzut recent Breathe (despre un om cu o boală care l-a lăsat să miște doar capul), Cold Skin (un amestec fain de ciudat și SF) și Rememory (un SF foarte fain cu Peter Dinklage).

MEG: Confruntare în adâncuri 

2/10 Si alea doar pentru efecte. Din filmul asta doar efectele sunt de el. Joc actoricesc, dialoguri, mod de tratare a subiectului (bun, de altfel), tensiune, suspans - nimic. Oribil.

E acel tip de filme care te fac sa piratezi. Pentru ca nu poti cere banii inapoi.

Mie mi-au placut intotdeauna filmele cu Jason Statham, dar nu pentru dialog, scenariu sau alte chestii profunde, ci doar pentru faptul ca mi s-a parut cel mai simpatic "bataus" de la Hollywood si nu am luat niciodata in serios filmele lui. Pe principiul: decat sa ma uit la un film prost, mai bine ma uit la un film prost cu Jason Statham 🤣

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Eu nici măcar nu m-am gândit să mă duc la film. Am evitat altele mai bune. Până și numele îi este predestinat: Meh!

Gata. Am vazut si eu Misiune Imposibila in IMAX 3D. Mie mi s-a parut foarte interesant. Nota pe IMDb: 8.2.

Off: Nu am mai pus poze aseara pentru ca am dus telefonul in garantie si din lipsa de piese, urmeaza sa-mi fie livrat in cateva zile. Este de altfel primul contact cu cei de la ESD. Foarte de treaba cei de acolo. Recomand. Daca e cineva curios de defect: in zona barei de notificari, pe fundal alb afiseaza o culoare diferita de restul ecranului, probabil fenomenul de ghosting sau burn-in.

La insistentele consoartei (cum altfel?) ne-am uitat aseara la Black Swan. Ca i-a placut ei trailer-ul, ca Oscar, ca s-a uitata ea pe IMDB si are nota 8. OK, trebuie sa fie ceva, zic eu, dar aveam asa o retinere pentru ca i l-a recomandat o colega. Tipul de tanti care se uita la telenovele si le povesteste a doua zi la servici.

Nu pot sa-i dau o nota, pentru ca am rezistat doar 45 de minute. Poate Oscarul a aparut in restul filmului, pana la min. 45 eu nu am vazut nimic. M-am dus in bucatarie sa mai bag ceva inventii si inovatii. Dar am auzit-o pe nevasta-mea zicand la sfarsit "bine ca nu l-am vazut la cinema".

Foarte multe interese și în industria filmului.
Din punctul meu de vedere peste 80% din filmele care au fost recompensate cu Oscar in ultimii 15 ani nu meritau nici locul 3.

Trimis de pe Galaxy Note 8 folosind Tapatalk