Clicky

Jump to content
n_iulian

Ce filme mai vizionam

Recommended Posts

Birdman e un film bun,, dar clar nu e în aceeași categorie cu John Wick

The Grand budapest mi-a plăcut chiar și mai mult

Recomand și

The Keeper of Lost Causes

http://m.imdb.com/title/tt2438644/?ref_=m_nm_knf_i3

Și

Fasandræberne

(sunt in serie)

Două police -thriler daneze foarte ok

Cu mai mult suspans decât multe filme hollywodiene și cu scenarii cu mai mult bun simț care nu îți insultă inteligenta

Ar mai fi și

In Order of Disappearance

http://m.imdb.com/title/tt2675914/?ref_=m_nmfmd_act_7

Care e iarăși decent

Edited by Saluco

Ati vazut seria Fast & Furios? Merita? Parca m-as uita si eu... Mentionez ca nu am vazut nici unul dintre filme. Daca m-as uita direct la 7, as intelege vreo ceva din poveste?

E misto..cred ca am vazut 5-ul, ala cand merg 2 sau 3 si o gagica sa fure o masina dintr-un tir care intr-un final pica intr-o prapastie.

Joi ma duc la 7, in 3D.

Merita? L-a vazut cineva?

Le-am vazut pe toate. Mi-a placut primul, Tokyo Drift si Fast and Furious 6 (ultimul pentru ca au readus "piesele originale" pentru prima data).

Recomand "Chaos Theory" (cu Ryan Reynolds) - 9 din 10. Nu inteleg cum am ratat filmul asta pana acum.

Am vazut miercuri seara FF 7-le, cred ca chiar la prima rulare (apropo, e in 2D, nu 3D) si sincer m-am dus sa-l vad fara prea mari asteptari, insa trebuie sa recunosc ca mi-a placut. Bine, mai sunt si clisee, (ex: americanii si ale lor masini musculoase, etc) dar trecand peste asta, chiar mi s-a parut unul dintre cele mai bune din serie. Doua ore si vreo 15 minute de nebunie! La final chiar mi s-a pus un nod in gat (legat de Paul Walker). Nu spun mai multe. ;)

Concluzie: daca va plac filmele de gen si mai ales daca sunteti fani ai seriei eu zic ca nu veti fi dezamagiti.

Edited by steff195

Am vazut si F&F 7 azi , multe , multe efecte si faze nerealiste , dar n-a fost film cu caracter istoric , deci...e ok.

Nu e de 10 sau de oscar , e de nota 8 , nu dezamageste , nu e mai slab decat 6 , pastreaza echilibrul ;).

Uita-te la film si vei intelege. SPOILER:

Filmul e axat pe 3 personaje principale , un cuplu , el bogat , batran , ea frumoasa si un tanar pe care o ajuta pe frumoasa "cu ce poate si el". La un moment dat ea vrea sa divorteze si sa ramana cu tanarul , sotul afla si il plateste pe tanar sa-i omoare sotia , acesta esuand si la sfarsit mor amandoi , ramanand doar personajul feminin. E un paradox , ea voia sa scape de el , dar nu in felul asta , nu prea a foat crima perfecta , pentru ca nu s-a vrut a fi o crima.