Clicky

Jump to content
.Silviu

Samsung Galaxy s3 i9305

Recommended Posts

Salut, am un prieten ce doreste sa isi cumpere SGS i9305, dar e in dubii. Are de ales intre acesta si cel normal.
Il intereseaza daca cu adevarat, se merita pentru 150 de lei in plus sa primeasca acei 1 gb de ram in plus?

Update-urile se vor acorda in aceasi procedura ca la i9300, sau vor fi separat?(tinand cont ca singura diferenta dintre ele sunt acei 1 gb de ram si cipul LTE) E riscul sa primeasca update-urile mult mai tarziu decat originalul?

Si inca o intrebare, Ii sunt suficienti 1 gb de ram la SGS i9300?

Sunt binevenite orice tipuri de sfaturi. O zii buna 

Eu unul as merge pe I9305, pentru plusul de RAM si LTE. Mai ales daca prietenul tau nu schimba telefoanele prea des, telefonul va fi future-proof pentru ceva timp. Numai prietenul tau poate sti daca ii ajung sau nu 1 GB RAM, in functie de cate si ce aplicatii foloseste. Update-urile vor aparea separat pentru I9305. Cat de repede, mai devreme sau mai tarziu fata de I9300, doar Samsung stie.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Am avut eu s3 i9300. Mergea foarte bine in jocuri (max payne, gta vice city, real racing) si daca ii pui mxplayer se descurca impecabil si la filme. nu aveam nicio problema la el, doar ca se vedea ca e nevoie de mai mult ram, iar la capitolul baterie era mediu, cred ca aveam 5h sot lejer, dar am ajuns si la 9h cand eram ocupat ai il foloseam mai putin. Aveam pe el NeatROM, android 4.2.2 sau 4.1.2 si kernel siyah. Cred ca e o achizitie buna in momentul de fata. Eu l-am cumparat sh pe al meu si l-am vandut 5 sau 6 luni mai tarziu ca sa imi iau note 2(pentru ram si baterie). Dar, cum i9305 are 2gb ram, singurul lucru de la care ai putea sa vrei mai mult e bateria.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Da este un telefon care încă ridică pretenții, mai ales dacă are mai mult RAM. Și încă un lucru interesant la Galaxy S3 este faptul că Samsung a lansat pentru el o baterie cu capacitate sporită, de 3000 mAh. 

Da, am văzut aici că este și pentru i9305 ;). Ideea este că da, se potrivește la ambele, că doar sunt același telefon doar procesoarele diferă :D.