Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   26.07.2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
denis

Reclamatii legate de produse Allview

Recommended Posts

Am mai avut un telefon allview si am fost cu el la opc. Acolo mi au rezolvat problema dar nu vreau sa ma duc tot la opc si cu acesta doar pentru atat..... Ma gandeam ca @Allview imi va raspunde la mesaje......     :huh:

Am cumparat pe la jumatatea lunii iunie un telefon Allview X2 soul Mini de la RDS RCS cu abonament, dupa 2 luni am intampinat probleme cu display-ul telefonului si nu se mai vedea nimic, fiind negru, primeam apeluri si reuseam sa vorbesc la telefon folosindu-l fara nicio problema. Am sunat la sediu Allview sa le spun problema mea acestia fiind de acord ca sa il trimit, dupa 4 5 zile de cand am trimis telefonul in garantie ma suna cineva de la firma la care a fost trimis telefonul sa imi spuna ca mi-a anulat garantia si ca daca doresc sa imi repare telefonul sa platesc transportul si reparatia adica aproape 440 lei spunandu-mi initial ca display-ul era defect si touch-screenul eu stiind foarte bine ca telefonul a fost verificat de curierul care preia telefoane, telefonul meu inca avea foliile pe ecran si pe spate, fiind tinut numai in husa. Domnisoara imi spune ca display-ul era crapat ca asa a fost evaluat de nu stiu ce coleg al ei si ca se anuleaza garantia datorita faptului ca display-ul era crapat, si aceasta ezita sa imi spuna clar si concis ceea ce mi-a lasat dubii. Eu stiu din certificatul de garantie ca garantia se anuleaza numai daca telefonul prezinta urme mecanice de folosire incorecta, pe cand telefonul meu era ca nou atunci cand l-am trimis in garantie, si nu aveam cum sa stric eu display-ul pe interior poate sunt vreun guru si l-am defectat cu puterea mintii! sa fim seriosi!

Am incercat sa vorbesc cu ea si tot insista cu nu stiu ce argumente si se tot ajungea la plata.Daca nu ajung la nicio rezolvare cred ca e mai bine sa vb cu cineva de la opc

Aveti vreo idee cum as putea sa procedez?
PS. Stiu ca nu mai cumpar in veci de la firma lor

Edited by Deea D

Cum e posibil ca in 2015 sa dai o comanda pe 25 septembrie, telefonul era disponibil de pe 1 oct intradevar dar de pe 1 oct si pana astazi 14 oct?? Am sunat de vreo 7 ori la allview, ba ma redirectau catre alt nr de telefon, ba sa trimit email ba , unii nesimiti ma si minteau ca se va trimite "saptamana asta" ...

Tu nu ai ce face cu banii decat sa ii donezi lui Allview? Asta e prima etapa cu asteptatul la cumparare, mai este una cu asteptatul in service la garantie si alta cu resemnatul ca ai aruncat banii pe geam cand ai cumparat lor.

Edited by berila_mz

Evitati sa cumparati produsele (telefoane,tablete ) de la Allview , sunt la al 2-lea telefon care nu vor sa il repare in garantie ,prima data cel al talaui meu un Allview A5 Smiley ,un telefon cu pretentii nu prea mari ,dar nu se mai incarca ,l-am trimis in garantie si mi-au spus tot felul de bazaconii ca sa nu il repare,am inteles asta .Apoi am cumparat cand aparuse Allview P7 Extreme ,l-am trimis de 2 ori in garantie deoarece numai incarca,nu stiu ce ai faceau acolo,imi trimiteau un cablu usb nou ,mergea 3-4 zile apoi iar numai primea curent.Saptamana trecuta l-am trimis iar in garantie deoarece numai dadea nici un semn de viata telefonul , peste cateva zile primesc mesaj de la Service-ul celor de la Allview ca are nu stiu ce piese sarite de pe placa de baza,ca are mufa de la incarcator nu stiu cum ,plus alte defecte ,da ce-am facut ma nene ca telefonu arata in stare impecabila am dat cu el de pereti? ,imi spun ceva de genu pretul reparatiei costa undeva la 654 de lei...Auuu pai ce fac il cumpar din nou ? ca el acum este undeva la 700-800 lei deca nu ma insel.Nu se poate asa ceva ,asemenea hoti ,care fac telefoane de unica folosinta.Nu imi voi mai cumpara niciodata telefoane de la aceasta firma.Allview este varza ,aveti grija ce cumparati ;) .

buna am o problema cu un allview p6 quad....telefonul este relativ nou folosit 2 luni si nu in bataie de joc...iar brusc a inceput sa nu mai raspunda la anumite comenzi...adica nu pot debloca ecranul din slide decat foarte rar nu pot scrie mesaje decat cu o rabdare de fier tastand o litera azi una maine si nu pot raspunde la apeluri deoarece aplicatia slide nu funcioneaza nici la deblocare nici la raspuns...ce este de facut ...ajutor....am incercat si resetarea din meniu si cea din taste..