Jump to content
denis

Reclamatii legate de produse Allview

Recommended Posts

Probabil, de probleme la tablete am auzit si eu. Ba chiar mai mult, am butonat si eu un model ceva mai vechi. Trebuia sa stau in picioare sa prind wi-fi de la un vecin, m-am chinuit o dupa-amiaza intreaga sa descarc o carte de pe net dar tot cadea wi-fi-ul. :rolleyes:

pai ce cautai pe netul vecinului :)

Sau al vecinei ? :D

Prin alte tari se fac tot felul de statistici legate de cat de multumiti sunt clientii. Pana cand nu vom avea si la noi (neutre, nu platite), e greu sa tragi concluzii din forumuri. Iar asta cu "cum de se strica aia scumpa la fel de repede ca si aia ieftina", curba defectiunilor nu tine cont de pret, marca sau cumparator ;)

Pai si eu am wifi de la vecinu'. Daca ai avea si tu 3 linii semnal la wifi chiar in pat, nu l-ai folosi? Sa nu mai spun ca prind si 12 MB viteza ;). Are vecinu' net, nu se joaca. :D.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

nu stiu voi de ce sunteti ghinionisti dar eu am un speed city si merge la fel de bine ca in prima zi de cand l-am scos din cutie doar ca s-a crapat touchu din cuza unui contact cu solul  :)) urmeaza sa imi iau si un P5 Quad din cate am citit multi sunt multumiti de el :D

Edited by Adrian Adi

Produsele Allview nu sunt fabricate de ei.Sunt produse chinezesti pe care ei le-au rebranduit.Gasesti la asiatici aceleasi produse, dar cu alt nume.

Sent from P5 while ruling the world from my toilet.

Ideea e ca Amigo UI de la Gionee arata infinit mai bine decat orice interfata de la Allview, are pictogramele atat de prost realizate incat nu-ti da seama care e iconita de apel,jurnal sau mesaje :)) Au stiut sa le urateasca.

Salut

Nu e chiar o reclamatie, dar cum sunt nou pe aici nu stiu unde sa postez :)

Intrebare : termenul limita de intoarcere a unui produs din garantie este de 15 zile calendaristice, asta incluzand SI TRANSPORTUL, nu ?

Pt ca cei de la magazin mi-au spus : 15 zile + o zi, doua transportul, desi asta nu e specificat nicaieri !

multumesc

Salut Andrei, mersi

Chiar am nevoie de aceasta info urgent. 

Nu cred ca la cele 15 zile se adauga si transportul !

deci : CU SAU FARA TRANSPORT 15 zile ?

desi sunt sigur ca fara, astept un raspuns oficial...cineva care se ocupa si stie  :)

intre noi fie vorba, imi miroase deja a ceva probleme  :angry:

Eu știu ca din moment ce ai predat produsul cu buba, de acolo pana când iese din garanție trebuie sa fie 15 zile, repet : eu știu, nu sunt sigur.

Teoretic, ei au dreptu sa îl tina 14 zile. Restul este grija firmei transportatoare. Deci 14 zile fără transport, zic eu.

Când am avut telefonul la ei, o săptămână și ceva o avut status de nereparat. După asta, în 3 zile era acasă deja.

Sent from my Nexus 4

Buna seara dragi utilizatori ai acestui forum!

In urma cu aproximativ jumatate de an in urma, am achizitionat din altex Bacau, un telefon Allview s5 Simply! Modelul acesta dispune de caracteristici mediocre (sistem de operare java nu android, dar m-a atras ecranul mare si pretul mic, in jur de 200 lei). Toate bune si frumoase, pana acum o luna cand am observat ca mufa la incarcator nu mai incarca, si am decis sa il trimit in service impreuna cu alte cateva probleme (tasta 5 nu se mai apasa prompt si aplicatia preinstalata yahoo msg. se blocheaza si telefonul isi da restart). l am primit inapoi in aprox. 2 saptamani dar mi au schimbat doar cablul incarcatorului iar de problemele celelalte NICI VORBA!!! in forumul allview discutii generale-> allview s5 simply am descris mai detaliat problema, si allview mi a raspuns, asigurandu ma ca vor rezolva cat mai curand problema dar dupa ce am dat cateva caracteristici ale device ului intru un mesaj privat nu au mai raspuns de doua sapt. Ce sa fac!!!