Jump to content
denis

Reclamatii legate de produse Allview

Recommended Posts

Deci astia de la Allview pot sa se apuce de orice altceva, numai de tablete si telefoane nu..

Sa va spun ce am patit eu... Imi doream o tableta si am dat de Allview speed city sau cam asa ceva.. Din cate imi amintesc am dat cam 500 lei pe aia.. Am folosit-o vreo 2 zile si in a 3-a zi s-a blocat si asa a ramas.. Am trimis-o inapoi si am mai adaugat 400 lei si am luat Alldro 3 speed DUO.. Numa ca asta a crapat din a 2-a zi, exact la fel ca cealalta !!! Si asta cu toate caracteristicile lor ! Am trimis-o inapoi si iar am luat banii.. Deja ma saturasem de toate porcariile si pana la urma am putut lua ceva de calitate (cel putin pentru mine), Google Nexus 7 si cu niste caracteristici peste cele de la Allview (si care se respecta ! ). Si astia fac tabletele din materiale de proasta calitate, aluminiul ala de pe spate se zgarie f usor..

Deci mai bine feriti-va de de aceasta firma daca nu vreti sa o schimbati o data la 3 zile.. Si in general de toate marcile astea "romanesti"...

Edited by denis

Romanesti sunt doar cu numele. Made in China sunt toate, numai ca astea de la Allview sunt facute de niste chinezi mai nepriceputi:lol:

Sent from my Android device

Si au si un difuzor jalnic.. Cand ascultam muzica vibra carcasa.. Si nu se auzea nici f tare. Si da, doar atat a tinut ! :(.. Acum recunosc ca dupa ce am incarcat-o complet am umblat pe ea cam 4-5 ore si a doua zi 8-9 ore.. Poate nu trebuia sa o folosesc atat de mult, insa fiind primul meu dispozitiv cu un android mai decent nu ma puteam abtine.. Am prieteni care au Evolio si E-Boda si merg fara probleme, nu exceleaza dar macar caracteristicile sunt adevarate .

@ Tyler Durden : aia la 500 lei poate, dar aia la 900 sa se strice mai repede ca cealalta ? Si tu zici ca sunt low-cost dar daca mai puneam 100 la aia de 900 luam Samsung Galaxy Tab 2 7.0 si nu era mare diferenta de pret cu toate ca Samsung castiga fara probleme in realitate in ciuda tuturor benchmark-urilor.

Si rata de returnare a produselor lor este destul de mare mai ales la Alldro 3 Speed DUO ! ( cam 65 % )

La telefoane cica se descurca un pic mai bine..

Edited by denis

Pe emag sunt 10 modele de telefoane Allview.. Si au 90 resigilate care nu cred ca sunt altceva decat cele returnate si reparate sau cele care au stat prin magazine... Si este destul demult..

Ca o comparatie Samsung are 96 modele ( la emag ) si doar 375 resigilate... Vedeti si voi diferenta...

@andrei : pai probabil lumea vede ca sunt ieftine, le cumpara si pt. ca se strica le returneaza.. Si asa scade stocul produselor noi ( cred ).

Edited by denis

Sincer sa fiu, ai avut ghinion! Eu am de 10 luni un Allview P5 Alldro si nu SA BLOCAT niciodata! Merge perfect pe orice instalez!

Am mai cautat pe net si am vazut ca problema pe care am avut-o este doar la tablete. Poate am avut ghinion, dar la 2 produse diferite ?

Am fost azi sa mi duc tableta la service pentru ca mufa de incarcare e praf.Am constata cu uimire ca centrul de service/colectare este de fapt un mic "magazin" de xeroxat si tigari electronice. Uimitor?

Din pacate.

Pentru sotia mea a fost jucaria perfecta:facebook si ceva net. Nu stiu ce am avut in cap cand am acceptat sa luam asa ceva... probabil banii...dar na se mai intampla sa nu ai mintea libera.

L.E. Poate am noroc sa primesc banii inapoi pe ea desi cred ca visez.

Edited by argoteck

Stau prost la baterie, softul e relativ suportabil, aspect exterior in general bun, service jalnic, updateuri iar jalnic, asamblare uneori indoielnica.Cam primesti ce platesti... sau sub ce platesti.Best buy never.

si eu am avut o tableta allview speed city si nu ii mergea wi-fi-ul, am dus-o a doua zi inapoi si mi-am luat banii, asa ca allview este jalnic