Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google      Sign In   
  • Create Account

Photo

Samsung Galaxy SIII se incarca greu

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 MistaVee

MistaVee

Member

• Members
  • PipPip
  • 21 posts
  • LocationRomania
  • Model Telefon:Samsung Galaxy S3 i9300

Posted 24 April 2013 - 12:28 PM

Salutare tuturor.M-am luat acuma câteva zile un SGS3 de la o persoană , nou ,doar că nu mi-a dat accesoriile.

Credeţi că din această cauză mi se încarcă foarte greu că nu am încărcătorul original ??? În 4 ore s-a încărcat 75%. Ceea ce mi se pare foarte mult. LG-ul în 2 ore era gata de la 1% la 100%.

Am încărcătorul de la fostul telefon lg optimus sol.

Ericsson GH-337 ->Siemens M35i ->Siemens MC60 ->Nokia 6085 ->SE M600i ->Motorola W220 ->SE T303 ->LG KP500->Samsung Ch@t 335 ->LG Optimus Sol E730 ->SGS3 i9300

#2 Innoxius

Innoxius

Administrator de bloc

• Admin
  • 6,796 posts
  • LocationTimisoara
  • Model Telefon:Nokia N9
  • Model Tableta:Smart Tab II 7

Posted 24 April 2013 - 12:43 PM

Rugaminte catre colegii de pe sectiunea SIII.
Ca sa nu avem si noi topicuri kilometrice, de sute sau mii de pagini asa cum sunt cele de pe computergames, si ca sa avem sanse sa si gasim ceva atunci cand folosim functia "cautare", va rog sa scrieti probleme distincte, in topicuri distincte.
Vad probleme legate de huse la un loc cu cele legate de rom-uri sau mai stiu eu ce.
Din cauza asta, n-o sa iasa nimic daca vreun coleg vrea sa foloseasca functia cautare si sa caute o anumita problema.
Deja vad ca s-au strans 1004 postari in 51 de pagini si a devenit un topic extrem de greu de parcurs si mai ales de urmarit, pentru ca sunt probleme multiple, raspunsurile sunt pe sarite, coerenta topicului vad ca a disparut demult.

Aveai asta chiar pe pagina pe care ai postat. Ce este asa de greu ? De acum eu incep sa dau puncte de penalizare pentru postari sau topice deschise unde nu e locul. Accept o greseala la prima postare. Sa nu ziceti ca nu v-am avertizat. De luni de zile va rugam asta.

• Feri, Razvann, ionel and 1 other like this

Cele 5 simţuri ale noastre sunt incomplete fără al şaselea simţ: cel al umorului
----------------------------------

Forumul Mobilissimo - Regulament  *  Forumul Mobilissimo - Ghid de utilizare

Utilitare: Verifică IMEI, MegaPixels Race. Termeni Android

RTFM. Pe bune.

#3 MistaVee

MistaVee

Member

• Members
  • PipPip
  • 21 posts
  • LocationRomania

Posted 24 April 2013 - 01:24 PM

Dar nu am făcut niciun topic nou . Am postat mesajul ăsta în topicul de la "Samsung Galaxy S III" .

Ericsson GH-337 ->Siemens M35i ->Siemens MC60 ->Nokia 6085 ->SE M600i ->Motorola W220 ->SE T303 ->LG KP500->Samsung Ch@t 335 ->LG Optimus Sol E730 ->SGS3 i9300

#4 Innoxius

Innoxius

Administrator de bloc

• Admin
  • 6,796 posts
  • LocationTimisoara

Posted 24 April 2013 - 01:30 PM

Se pare ca ai o problema cu culoarea rosie. Iti repet ce a scris colegul, de data asta cu o alta culoare

Ca sa nu avem si noi topicuri kilometrice, de sute sau mii de pagini asa cum sunt cele de pe computergames, si ca sa avem sanse sa si gasim ceva atunci cand folosim functia "cautare", va rog sa scrieti probleme distincte, in topicuri distincte.

Cele 5 simţuri ale noastre sunt incomplete fără al şaselea simţ: cel al umorului

RTFM. Pe bune.

#5 Razvann

Razvann

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 1,436 posts
  • LocationBucuresti
  • Model Telefon:Samsung Galaxy NOTE3

Posted 24 April 2013 - 02:13 PM

Telefonul este nou ? Sincer e un pic ciudat, cand vezi persoane care au telefon nou fara cutie, garantie, factura sau accesorii. Tin minte ca prima incarcare a durat peste 4 ore la mine la S3. Poti cumpara un incarcator de Samsung, costa 40-50 de lei daca nu ma insel. Acum dupa cateva luni se incarca foarte repede, aproximativ 1% pe minut. Deci in 2 ore e incarcat, deci daca chiar este nou ai un pic de rabdare si ca sfat: achizitoneaza un incarcator original.

#6 MistaVee

MistaVee

Member

• Members
  • PipPip
  • 21 posts
  • LocationRomania

Posted 24 April 2013 - 02:21 PM

pai telefonul are toate tiplele pe el , in afara pe ecran are folie. Am sa incerc si un incarcator de samsung

#7 Razvann

Razvann

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 1,436 posts
  • LocationBucuresti

Posted 24 April 2013 - 02:53 PM

De cate ori l-ai incarcat pana acum? Oricum imi este greu sa cred ca este nou. Cel mai important este sa il incarci de cateva ori si sa vezi daca va mai dura tot atat.

#8 ionel

ionel

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 1,318 posts
  • LocationFocșani
  • Model Telefon:Nokia N900/Nokia N9

Posted 24 April 2013 - 04:40 PM

Cel mai sigur încărcarea pe o durată mai mare provine de la faptul că respectivul încărcător care este proiectat pentru Optimus Sol și nu scoate atâta curent cât necesită bateria lui S3. Altceva nu are ce să fie. Și eu mai pățesc așa când încurc încărcătoarele :D

• MistaVee likes this

#9 MistaVee

MistaVee

Member

• Members
  • PipPip
  • 21 posts
  • LocationRomania

Posted 24 April 2013 - 07:02 PM

Dap :) . Ai dreptate Ionel . Am testat astăzi un încărcător de htc chacha şi s-a încărcat 40% în 30min. Deci dacă voi cumpăra unul original va merge bine. Îmi recomandaţi un site de accesorii bune , dar relativ ieftine?

#10 candrei

candrei

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 2,569 posts
  • LocationVaslui
  • Model Telefon:.

Posted 24 April 2013 - 07:30 PM

quickmobile..

Follow me on Wordpress & Twitter and don't forget to like my shit on Facebook!

#11 Razvann

Razvann

Advanced Member

• Gold Member
  • PipPipPip
  • 1,436 posts
  • LocationBucuresti

Posted 24 April 2013 - 09:15 PM

www.originale.ro, dar magazinul lor este in bucuresti. Aproape de Universitate. Eu am cumparat de la ei husa si folie pentru fostul S2 si am fost foarte multumit.

Uite pagina: http://www.originale...830-p-2899.html

#12 internetinspatiu

internetinspatiu

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts
  • Model Telefon:Samsung Galaxy SIII

Posted 01 September 2013 - 09:20 AM

Buna, as avea si eu o intrebare! Detin un Samsung Galaxy S3, si de 2 zile am o problema cu el si anume ca nu se mai incarca deloc bateria, nici cu cablul de date, dar nici cu incarcatorul, care este original. Imi spune si mie cineva ce este de facut, va rog? :D

#13 Innoxius

Innoxius

Administrator de bloc

• Admin
  • 6,796 posts
  • LocationTimisoara

Posted 01 September 2013 - 10:22 AM

Daca il conectezi prin USB la PC il vede ? Ma gandesc sa nu fie de la mufa din telefon.

• Stefan M. likes this

RTFM. Pe bune.

#14 Stefan M.

Stefan M.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 221 posts
  • LocationBucuresti
  • Model Telefon:SGS 2

Posted 01 September 2013 - 03:18 PM

Poti cumpara un alt incarcator original si faci proba. Sau incearca incarcatorul la un alt telefon si vezi daca merge.

Daca alt telefon merge incarcat, e clar. Ori e de la mufa, ori trebuie schimbata bateria.

#15 silvuple

silvuple

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Model Telefon:Samsung Galaxy S3

Posted 30 October 2013 - 07:23 PM

Salutare,de cateva ore am un Samsung Galaxy S3.L-am luat de la cineva de pe mercador,totul merge perfect doar ca se incarca foarte foarte greu,am luat aplicatia aceea cu charging si imi zice acolo 100 999 100.Incarcatorul pare sa fie original scrie output 5.0V-1.0A.Care ar fi problema?

#16 axl666

axl666

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 526 posts
  • Location...prin Romania
  • Model Telefon:... un terminal cu Android

Posted 30 October 2013 - 07:39 PM

Concret in cat timp ti se incarca de la 0 la 100?

Sent from my Android device

Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm. ;)

#17 silvuple

silvuple

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Posted 30 October 2013 - 07:41 PM

Pai nu stiu dar cred ca de acuma pana maine dimineata vad ca merge foarte greu treaba.

#18 alexmihai92

alexmihai92

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 108 posts
  • Model Telefon:Samsung Galaxy S III

Posted 30 October 2013 - 10:13 PM

Cred ca am mai postat treaba asta: iti trebuie un incarcator nou cu output de 1A; majoritatea celor ca au S3 au avut problema cu incarcatorul original. Poti sa mai incerci sa incarci cu alt usb + incarcatorul original (la mine a functionat asta doar cateva zile). Am un incarcator de 1A output marca Energizer si de cand l-am luat (cam de jumatate de an) nu am mai avut probleme cu incarcarea. Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Edited by alexmihai92, 30 October 2013 - 10:14 PM.

#19 silvuple

silvuple

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Posted 01 November 2013 - 09:48 AM

Multumesc mult,am sa cumpar un incarcator.Dar problema ar fi alta,de la cine l-am luat,a venit cu versiunea android 4.2.2 Beta.As vrea sa ii pun si eu una oficiala 4.2.1 sau 4.1.2 care e buna.Am vazut vorbindu-se pe aici de Root si alte chestii.Eu la Samsung nu ma pricep asa ca v-as ruga sa ma ajutati si pe mine sa inteleg unele chestii la Samsung si mai mult,sa ma indrumati spre schimbarea de android.Va multumesc.

#20 axl666

axl666

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 526 posts
  • Location...prin Romania
  • Model Telefon:... un terminal cu Android

Posted 01 November 2013 - 09:57 AM

Daca a venit cu 4.2.2 sigur ai root la telefon si probabil un custom recovery instalat. Iti sugerez sa citesti prin sectiunile dedicate S3 de pe XDA developers si o sa gasesti pe acolo destule custom rom-uri 4.1.2.

Sent from my Android device

Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm. ;)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Real Time Web Analytics