Jump to content
Paul M.

HTC One X Wallpaper

Recommended Posts

Salut! 

De cateva zile sunt fericitul posesor al unui HTC One X 

pana acum am avut tot iPhone si in sfarsit "mi-am facut curaj" sa trec pe android 

marturisesc ca sunt foarte multumit

avand in vedere ca e primul meu telefon cu android nu il stapanesc in totalitate 

telefonul ruleaza versiunea 4.1.1 cu HTC Sense 4+

intrebarea mea de noob are legatura cu wallpaperul 

cum pot sau se poate cand schimb de la un panel la altul sa se mute si wallpaperul 

in sensul ca imaginea sa nu ramana fixa daca am o imagine mai lata sa gliseze si imaginea cate putin cu fiecare panel 

Multumesc!

Incearca cu aplicatia FiveWallpapers: https://play.google.com/store/apps/details?id=rom.livewallpaper.fivewallpapers&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInJvbS5saXZld2FsbHBhcGVyLmZpdmV3YWxscGFwZXJzIl0. . Aplicatia nu o vei gasi in telefon sau la Wallpapers, ci la Live Wallpaers. De acolo setezi si pentru fiecare ecran ce wallpaper doresti. 

Stai linistit, chiar daca o gasesti la Live Wallpapers, este de fapt un ecran static, deci nu va papa baterie.

Din cate stiu, Sense-ul nu intinde wallpaper-ul pe toate ecranele. Daca vrei asa ceva, trebuie sa instalezi alt launcher de pe Play Store.

A postat cineva pe alt topic, dar l-am uitat... Ce aplicatie se poate folosii sau in ce fel pentru a pune o poza pe fundal fara a mai alege din poza, adica a se pune poza intreaga.

Era pe topic Samsung Galaxy S2

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

am incercat ambele aplicatii nici una nu face ce vreau eu defapt 

adica PicSpeed are potiunea Scrollable da nu imi face scroll si la poza cand mut de pe o pagina pe alta 

merci de ajutor :)

sper sa nu fie nici o problema ca nu deschid un topic nou dar mai am o intrebare 

am un .csv cu SMS-uri de pe un iphone salvat cu iTools este vre-o posibilitate sa le pun pe htc?

Edited by Paul M.

Baietii de la HTC au scos optiunea asta, deoarece in versiunea anterioara de Android (ICS), live wallpaper-urile se miscau sacadat. Acum singura sansa in a reusi sa faci ce vrei tu este sa instalezi un alt launcher. Pentru asta recomand Nova Launcher, intrucat mie mi-a crescut durata de viata a bateriei si mai beneficiezi si de interfata stock Android. Cat despre programele care fac asta, mi se pare o mare bataie de cap. Nu toate merg.