Clicky

Jump to content

Browser-ul cel mai bun? (telefoane)

MMarius

Browser - Orice platforma  

99 members have voted

1. 1. Care este cel mai bun browser pentru mobil?

• Browser Default Android
      22
    • Browser Default Windows Phone/Mobile
      4
    • Browser Default Apple
      12
    • Opera
      16
    • Google Chrome
      38
    • Mozila Firefox
      2
    • Dolphin
      6
    • SkyFire
      0
    • Dolphin
      3
    • Surf Cube
      0
    • Opera Mini
      4
    • Miren Browser
      0
    • QQ Browser
      0

Recommended Posts

Browser-ul AOSP ramane cel mai tare pe Android. Sa nu mai spun ca ocupa 4MB, nu 79 ca Google Chrome.

Doar din punct de vedere strict browser. Dar azi lumea mai vrea si sincronizare bookmarks, parole etc.

UC Browser HD pentru tableta se misca chiar bine si are multe optiuni, imi place cum arata. Incercati-l si pe phablete sau telefoane cu rezolutie mare (minim 720p, as spune spune eu).

Dolphin pe telefon. Pe PC folosesc mai multe si am sa exemplific de ce. IE pentru a vedea meciurile care nu sunt transmise pe digi (e foarte simplu de folosit), chrome din obisnuinta si viteza superioara fata de IE si opera cand descarc de pe net ceva sensibil. Atentie mare! Atunci cand descarcati un ROM pentru telefon (adica ceva sensibil) folositi in ordine opera, IE, firefox, chrome. Chrome la descarcarea de pe internet e jalnic si nu ma refer ca nu are viteza ci ca pierde cel mai usor pachete de date. Va spun din proprie experienta dupa ce am patit-o. Nu stiam de ce telefonul e mort. Dupa ce m-am documentat pe xda si pe la experti, mi s-a oferit cauza si solutia si anume: nu folosi chrome, foloseste opera!

Nu funcționează în România. Am descarcat apk-ul și după instalare spune sa aștept pentru următorul update din Play Store pentru a deveni beta tester. Precizez ca m-am înscris în comunitatea lor de pe G+ și am intrat în programul beta tester din Google Play.

Trimis de pe Nexus 4

Pe android prefer Dolphin dar din pacate pe note 3 trebuie sa folosesc Firefox care e singurul ce blocheaza reclamele in browser. De obicei fac root la telefoane ca sa scap de reclame dar pe note 3 cam pierzi garantia la root.

Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk

• 1 month later...

Browserul ăla AOSP, nu este browserul default la android?

Eu folosesc Chrome pe telefon pentru ca atunci când stai în pat și vrei sa faci pinch to zoom, este suficient sa faci dublu tap pe ecran și sa miști degetul în sus sau în jos pentru a micșora/marii imaginea;opera mini pe tabletă și pe PC folosesc Chrome și Firefox, Chrome e acolo doar pentru Youtube, în rest, hibernează de ceva timp. :))

Edited by Sebastian Tataran

Pe pc folosesc chrome: este optimizat pentru procesoare pe mai multe nuclee: creeaza un proces nou pentru fiecare tab/extensie si le ruleaza pe nuclee diferite astfel incat sa nu suprasolicite un singur nucleu, cum face mozilla.(cel putin asa facea ultima data cand am verificat)

Pe note 2 si pe s2 folosesc opera.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

• 4 months later...