Clicky

Jump to content

Browser-ul cel mai bun? (telefoane)

Browser - Orice platforma  

99 members have voted

1. 1. Care este cel mai bun browser pentru mobil?

• Browser Default Android
      22
    • Browser Default Windows Phone/Mobile
      4
    • Browser Default Apple
      12
    • Opera
      16
    • Google Chrome
      38
    • Mozila Firefox
      2
    • Dolphin
      6
    • SkyFire
      0
    • Dolphin
      3
    • Surf Cube
      0
    • Opera Mini
      4
    • Miren Browser
      0
    • QQ Browser
      0

Recommended Posts

• Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sa inteleg ca voi cautati asa, prin pagini, vizual si din click-uri ? O cautare avansata cu "browser" in titlu dura cam 30 de scunde. Hai, un minut.

La Opera sunt reale. Nu am verificat pe Android, dar tot ce am avut inainte (Symbian, MeeGo) si acum WP sunt. Nu vad de ce chiar la Android sa fenteze. Traficul trece prin proxy-urile lor si datele su

Fara doar si poate, in opinia mea, Opera conduce de departe orice clasament de acest gen, chiar daca multi nu stiu ce zace intr-un Opera corect setat. Daca liderul clasamentului o sa iasa acel browse

Posted Images

Eu folosesc exclusiv Opera mobile si nu mini, care este saracacios si la mine se misca parfum, se incarca imediat.

Asta daca esti intr-o zona cu acoperire normala 3g, ca daca esti in Cucuietii din deal...nu ai ce sa ceri.

Edited by mesersmith
  • 2 weeks later...

Chrome pe telefon si pc. Se misca excelent desi mai are nevoie de cateva retusuri, dar trebuie luat in considerare cace abia la inceput.

Il folosesc in special pentru sincronizarea cu varianta de pe PC.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

Ideea ca cei cu WP benificiaza doar de IE9 ... nu avem opera, nu avem firefox, dar se misca incredibil de bine... nu am avut probleme cu el, clipurile merg HD, nu are crash-uri, paginile se incarca foarte rapid chiar si prin internetul de la Orange. Daca as fi avut posibilitatea sa mi instalez altceva as fi ales cu siguranta Opera

Cel care a deschis post-ul sa treaca si QQ Browser, este specific pentru WP, l-am gasit acum in Market si este destul de avansat fata de IE, merita trecut chiar daca poate nu s-a auzit de el.. se poate descarca de la link-ul de mai jos, si sunt si cateva imagini cu aplicatia respectiva... Merita incercat pentru utilizatorii de WP

http://www.windowsph...6b-78e7d1fa76f8

Edited by Marius
  • 9 months later...

Ca sa nu puneti in genunchi serverele Google cautand Safari pentru Android Linux, aia este o captura din pagina Security a contului meu de Dropbox. Si asa isi recunoaste Dropbox propria aplicatie Android, ca fiind Safari :))

Eu folosesc pe N900 MicroB sau microbul, care merge cam greu, si am si Opera Mobile 12 care din pacate nu vrea sa se conecteze decat prin Wi-Fi. La o lecturare a unor forumuri, cica haiducii astia de la Cosmote blocheaza porturile si nu permit aplicatiilor sa se conecteze prin 3G. Am avut si Fennec dar la fel reactiona, nu se conecta prin netul de la Cosmote. Pe calculator folosesc Opera care imi place cel mai mult, dar si Firefox. Imi place Opera pt ca e un browser al meu, e un colt mai special unde am in Speed Dial toate paginile importante pe care le-am accesat.

• 1 month later...

Eu folosesc Dolphin Browser. Incarca foarte repede paginile, iar functiile sale sunt ca o "varianta imbunatatita a Chrome", care pe telefonul meu cam sufera de lag. Se incarca Mobilissimo.ro cam la fel de repede ca pe telefoanele de 600=700 euro pe care le testati, insa pe telefon ce nu depaseste 7,2 Mbs/s .

Opera are text-reflow. La fel si browserul nativ de pe HTC One. De aia nu inteleg eu de ce nu au si browserul nativ de pe Android sau Chrome de pe Android. Cand ma gandesc ca aveam text-reflow in Opera Mini acum 6 - 7 ani, ma intreb cu ce se ocupa Google cand nu taie servicii gen Reader :D

Chrome a avut dar l-au scos acum 3-4 update-uri. Știu că Opera are text reflow. Momentan încerc să găsesc o soluție pentru flash player. Pe 412 nu mai merge instalat și tocmai am găsit un site cu stand up comedy și mă zgârii pe ochi..... Nu reușesc neam, am urmat câteva tutoriale de pe xda dar nu merge nici cu dolphin, mantano, lightning....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

• 8 months later...

Pentru PC folosesc Chrome și IE. Sunt anumite sarcini pe care pot să le fac doar cu IE.

Pe iPad Safari și Chrome. Safari îmi oferă o modalitate mai bună de a citi paginile cu cantitate mare de text.

Pe telefon Chrome și Opera.