Clicky

Jump to content
MMarius

Un mic sfat (telefon Windows Phone)?

Recommended Posts

Marius, chiar acum e in dezbatere o lege care va permite STOCAREA convorbirilor si a sms-urilor si ce-o mai fi pentru....ce sa vezi?...6 LUNI.

Sa inteleg ca BB nu se va mai vinde in Romania si terminalele existente vor fi aruncate la gunoi?

Ei, asta-i buna. Nu se poate intercepta. Pe bune ? Adica tu crezi ca un stat sta la mana unui operator cand trebuie sa intercepteze o comunicare intre un nenea cu bomba si seful lui ? Tu chiar crezi ca FBI e neputincios in fata BB ? Tu crezi ca daca exista o amenintare iminenta si imediata sta cineva sa convinga un judecator, obtina un mandat, sa ceara la BB, aia sa caute pe server si sa trimita datele cerute ? Tu crezi ca functioneaza ceva pe lumea asta in materie de comunicatii fara ca statul prin organele sale sa poata sti cand vrea ce si cum ? De ce crezi ca si-au facut traficantii de droguri de nu stiu unde reteaua lor proprie de telefonie mobila ?

chiar multi nu va dati seama ca la iPhone 70% platiti imaginea si renumele companiei si iOS il consider un sistem nesigur, atata timp ca nici dupa 1 luna de la aparitia noului OS a aparut si Jailbreak-ul asta ce va spune ? dar securitatatea ta ca utilizator ? inainte de a va cumpara jucarioare din astea mai ganditiva si la siguranta voastra cand big brother ii cu ochii pe noi

Marius ca sa intelegi mai bine Apple te rog sa inveti mai multe despre marketing si ce conteaza pentru noi consumatorii de fapt cel mai mult la un produs.

Ceea ce iti ofera apple nici un alt telefon nu iti ofera, si asta ti-o spune un om care nu suporta(trecut) apple. Aceeasi gandire o aveam si eu ca tine.

Da, Marius, asa e cum spui tu.

Doar ca fiecare serviciu din fiecare tara in care se vinde acest tip de OS, cu toate avantajele si criptarile lui, va avea toate cheile necesare sa desfaca transmisia elefctuata.

Si aceste chei sunt puse la dispozitie tocmai de fabricant.

Merci (all) pentru ca mai postati (in special la Marius).

Am hotarat sa nu imi iau nimic momentan, mai astept sa vad cu ce preturi vine 900. Cei de la telefonultau.eu au spus ca 620 de euro ceea ce mi se pare exagerat-exagerat de mult...

Nu am intentia sa fac JailBreak/Unlock pentru ca respect dezvoltatorul de aplicatii. E adevarat ca nu o sa-mi cumpar zilnic aplicatii cu bani dar si atunci cand o fac, o fac in semn de multumire. Oricum... Singurul lucru care ma tine la distanta este faptul ca nu voi putea (sau ba) rula aplicatiile facute pentru Apollo +, pentru ca ma indoiesc ca noii developeri isi vor optimiza aplicatiile si pt Mango.

Mai am o intrebare :D. Albastru, Negru sau Alb? Sincer Albastru(Cyan) m-a cucerit de cand a fost lansat 800. Dar nu sunt sigur ca e alegerea potrivita.

Din pacate, Adriane, postul tau s-a transformat in Mosad, SRI si altele asemenea... :P :P :P

Edited by mesersmith

cititi putin aici despre BB ca sa vedeti ca nu sunt eu ala care vb prostii... cu criptare si tampenii... http://www.globalrep...om/?article=324

Da, politia vs golani. Eu vorbeam de servicii secrete vs terorist cu bomba. Sau, ca sa nu fim paranoici, FBI vs discutii intre 2 spioni rusi.