Clicky

Jump to content

Reducere

aditzu226

Recommended Posts

ejsduq.png

Astazi cand navigam pe internet mi-a aparut reclama cu aceste reduceri "imense". Nokia x2-02 redus cu aproape 2800 de lei :)).

Cat de penibili pot fii, au inceput sa se prosteasca si cei de la QM. 

Edited by aditzu226

La pretul din paranteza e gresita pozitia virgulei. Dual-SIM-ul ala e 300. Reducerea o fi de 9%, nu 90%. Acum, daca virgula aia e gresita intentionat sau nu, asta e alta poveste de Craciun cu copilasi bucalati :))

• 1 month later...

n-am bani de kaspersky!

asa e. consuma mult din RAM. iar din cei 12 GB pe care ii am nu prea mai imi raman.

singura mea problema cu bitdefenderul (ma refer ACUM... nu in trecut) este ca eu am instalat un addon pe firefox - https everywhere - care impune navigare folosind https in loc de http la adrese... si bitdefenderul ma tot avertizeaza...

post-499-0-75699900-1369767909_thumb.png

Edited by dtatar

Cele pt. gaming au si 16... Uita-te la laptopurile Alienware.. Dar totusi cine e nebun sa dea 20 000 lei pe un laptop ? Iesi mult mai ieftin daca le cumperi pe componente chiar daca alea mizeaza si pe aspect..

Oricat ai avea, Bitdefender-ul ia jumatate. L-am avut instalat pe un pc cu 512 mb ram si imi lua cam jumatate. Acum am 4 gb si tot 45-50% imi mananca :))

Nu are cum sa consume in halul asta.Nu e joc.Kaspersky consuma cel mai mult, dar e si cel mai bun ;)

Daca stii sa il configurezi il faci sa consume mai putin RAM.

Daca nu umbli pe coclauri nu ai nevoie de antivirus.Poti folosi scanerul lor, il descarci si scanezi periodic.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Edited by Mihnea

Nu are cum sa consume in halul asta.Nu e joc.Kaspersky consuma cel mai mult, dar e si cel mai bun ;)

Daca stii sa il configurezi il faci sa consume mai putin RAM.

Daca nu umbli pe coclauri nu ai nevoie de antivirus.Poti folosi scanerul lor, il descarci si scanezi periodic.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Kaspersky imi consuma cam 15-20% din RAM (4gb in total).

e4emeze2.jpg apoi nu știu la alți cum e, dar la mine e asa. Și diferența dintre Kaspersky, și BitDefender este mare în favoarea BD. Cu Kaspersky, mi s-a virusat laptopul de 3 ori, iar când scana nu puteam sa umblu pe el ca îngheța. Pentru mine Kaspersky, pass.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Edited by samyjuanito

Aici e si o treaba psihologica.Antivirusii detecteaza fisiere ca fiind virusi, alerte fals pozitive, cum se numesc ele in domeniu.Antivirusul X(nu dau nume dar cred ca se stie dracia care detecteaza orice ca fiind virus, nici nu poti naviga linistit pe net ca esti asaltat de tot felul de notificari ca a mai blocat nu stiu ce porcarie) face ceea ce ii place utilizatorului sa vada, detecteaza absolut orice, chiar daca nu reprezinta nici un fel de amenintare.Am avut odata un virus in adevaratul sens al cuvantului, nu stiu cm l-am luat de la cineva din Pc cu Team Viewer.Intrase in folderul system 32 din Windows si a inlocuit un proces care rula tot timpul.Antivirusul de duzina nu poate sterge un proces care ruleaza, stim cu totii si ne-am intalnit cu asta, nu poti sterge un fisier deschis.Am rezolvat in cele din urma cu un Trojan Killer iar de atunci nu mai am niciun antivirus.M-am lamurit complet..