Clicky

Jump to content
Innoxius

Upgrade minor. Posibil cu plata.

Recommended Posts

Si dupa Windows Blue, peste 3 luni urmeaza Windows Pink, iar utilizatorii Windows Blue vor trebui sa plateasca pentru Pink. Graba asta de a scoate upgrade-uri ma duce cu gandul la o foame de bani :wacko:

Guest Deio

8.1 nu este decat un Service Pack, dar Microsoft s-a gandit ca destul a oferit service pack-uri gratuit de-a lungul anilor si s-a regandit ca de ce nu ar incrementa minor o versiune? Iata ca s-a nascut Blue :)

Sunt curios cat va costa. Acum un Windows 8 GGK este ~824 lei (include Win8 Pro 64bit). Un OEM, adica cu PC nou, este 483 lei, include Windows 8 64 bit, atentie nu PRO, care este 694 lei.

Oare Blue va fi tot ~500lei? Ca sunt curios pana unde merge lacomia :P

Teoretic daca este cumparata o alta versiune de Windows si instalata nu ar trebui sa se piarda toate datele din calculator? (cel putin din C)

Nu.

Singurele softuri vis-a-vis de care nu am fost foarte tare impotriva piratarii lor, au fost softurile lui Gates, tocmai pentru proasta politica de preturi.

Prefera sa vanda un pachet office cu 1200-1600 lei, decat sa le faca naibii100 de lei si sa le cumpere toata Romania.

Acum am licente de windows peste tot, dar access-ul l-am furat, ca nu am ce sa fac, ca ma costa 1000lei un singur soft.

Asa ca nu ma mira deloc faptul ca toata ziua vrea bani.

O sa ne ia bani si numai daca deschidem un pc, fie el si cu Linux pe el.

Eu cam vreau sa-l dau dracu de Wingoz, ca m-am saturat de el, imi pun Debian, in dual-boot. La 7 ma dispera, sta ce sta, apoi imi tureaza procesorul de mi-l tine 80 % usage :(

Nu stiu, prin tg jiu nu vad doritori sa cumpere soft, de orice natura, os sau apps-uri. Cred ca asa-i romanul, ia gratis daca are posibilitate(exclus cei de fata :D)!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Edited by Gastarbeiter

Eu cam vreau sa-l dau dracu de Wingoz, ca m-am saturat de el, imi pun Debian, in dual-boot. 

Sau poti incerca Ubuntu pe un Stick: http://www.ubuntu.com/download/help/create-a-usb-stick-on-windows sau pe DVD: http://www.ubuntu.com/download/help/burn-a-dvd-on-windows .

Edited by Andrey