Clicky

Jump to content
Stavros

CUMPAR SUPORT AUTO UNIVERSAL PENTRU TELEFON

Recommended Posts

Am uitat pe ce site am vazut pana 140 sau 141mm lungime..daca il gasesc te anunt. Acum ca mi*ai amintit ma oftic si eu :)) ca si eu doream asa ceva, dar nu imi vine in minte deloc unde am vazut..

AM GASIT : http://www.originale...tml?cPath=34_14

Sa-mi spui daca este ok?

Edited by Razvann

Da e mai bun cel original, dar daca detii 2 telefoane e bun si cel reglabil ( exemplu:ai un Samsung Galaxy S si un Galaxy Nexus nu merita sa dai banii pentru doua )

Edited by Razvann

Acum sa nu te superi pe mine, dar daca ai avut 20 milioane sau mai mult sa iei un telefon, presupun ca nu ar trebui sa mai fie o problema inca un milion, doar ca sa nu tarasti telefonul prin toata masina. Asta pt cei care l-au luat cu banii jos si nu la abonamente.

Eu am geamuri atermice la masina, ceea ce micsoreaza semnalele primite de la sateliti. Asa ca nu pot sa-l tin pe brate, pt ca nu mai am semnal deloc aproape.

Ai dreptate referitor la bani, dar eu unul am o husa pe telefon care se scoate mai greu. Deci imi este comod un incarcator reglabil pentru marimea telefonului. Normal ca poate nu folosesc telefonul ca GPS foarte des si pot sa il mai scot din husa...Depinde pentru ce vrea sa il foloseasca..

Eu folosesc acest suport...il recomand.Si daca incape un Optimus 2x cred ca este loc si pt SGS2

CR-115_overview1_grey_604x604.png

Faza la modelul de care va spuneam e ca in momentul in care l-ai pus in suport, a si intrat in el mufa usb, pe unde il incarci si pe unde poti sa iei si semnal audio stereo pe care poti sa-l duci intr-un auxiliar la player-ul masinii.

O sa-mi iau si la Note acelasi model.

Modelul postat de tine e f misto, l-am avut si eu si m-am bucurat de el ceva vreme.

Si am dat si vreo 70-80 de lei pe el la orange.

ScreenShot010.jpg

Edited by mesersmith

De ce am zis sa fie universal? Ptr ca telu meu are husa de husa cu aluminiu :P si vreau sa nu o dau jos de fiecare data... Vreau sa fie reglabil sa pot pune si alt tel in viitor, eventual samsung galaxy s3, daca da Domnul :P
Multumesc tuturor de sugestii....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Ori cea oferita de Feri ori ce ti-am aratat eu. Si la mine e greu de scos din Case Mate Tough...Tu ce husa ai?

Edited by Razvann

Am o husa aluminiu pe spate si plastic pe margini. Este un model nou, 20 euro de la Orange shop. Producator Cygnett. Este bestiala...

Eu am Case Mate Tough.., dar e cam grosuta.. dar acopera si fata daca cade frontal, mi a cazut si nu a avut nimic nimic, iar camera sta bine acolo nu se poate zgaria geamul ( foarte greu, sa ai mare ghinion :)))

post-111-0-05655800-1334784664_thumb.jpg

Edited by Razvann

Am o husa aluminiu pe spate si plastic pe margini. Este un model nou, 20 euro de la Orange shop. Producator Cygnett. Este bestiala...

Stavros, stii daca se potriveste husa pe care o ai si cu bateria de 2000 mAh ? M-ar tenta si pe mine una de aluminiu.

Cea de 2000mAh are capac separat, ti se ofera cu bateria. Bateria este mai groasa ca cea de pe SGS II, asa ca telfonul de 8,5 mm va ajunge la 10.Deci nu se potriveste nicio husa cu baterie de 2000 mAh.

Cea de 2000mAh are capac separat, ti se ofera cu bateria. Bateria este mai groasa ca cea de pe SGS II, asa ca telfonul de 8,5 mm va ajunge la 10.Deci nu se potriveste nicio husa cu baterie de 2000 mAh.

Stiu ca are alt capac, detin bateria de 2000. Unele huse se potrivesc ;)

Aceea dupa cum arata nu se potriveste pentru ca e facuta pe marime fix.. are si ridicatura din spate ( ridicatura telefonului ). Sincer nici nu tiu ce husa se potriveste cum spui tu pentru ca telefonul are grosimea cu 1 cm, 1cm jumate mai mare, iar huse pentru acea marime eu stiu ca nu exista ( pentru SGS II ).

Aceea dupa cum arata nu se potriveste pentru ca e facuta pe marime fix.. are si ridicatura din spate ( ridicatura telefonului ). Sincer nici nu tiu ce husa se potriveste cum spui tu pentru ca telefonul are grosimea cu 1 cm, 1cm jumate mai mare, iar huse pentru acea marime eu stiu ca nu exista ( pentru SGS II ).

Sunt destule, eu in prezent am una din TPU care se potriveste fara probleme. Uite aici alta care se potriveste: http://www.youtube.com/watch?v=h8m4CqtVfjo

Pai husa TPU e foarte flexibila.. desi stiu ca e facuta pentru 8,5mm si la 10mm cat are telefonul tau tot nu imi dau seama cum vine. Dar acea din aluminiu e fix pe grosimea telefonului. Dar bateria de 2000, se simte diferenta fata de ea normala din cate ai observat?

Edited by Razvann

Pai husa TPU e foarte flexibila.. desi stiu ca e facuta pentru 8,5mm si la 10mm cat are telefonul tau tot nu imi dau seama cum vine. Dar acea din aluminiu e fix pe grosimea telefonului. Dar bateria de 2000, se simte diferenta fata de ea normala din cate ai observat?

Vine perfect, nu adauga decat un 1mm bateria, care e insesizabil pentru o husa TPU. Bateria adauga un plus relativ mic la modul in care folosesc eu telefonul, dar macar ma tine pana seara cand ajung acasa.

Edited by Sp1tfire

Eu folosesc acest suport...il recomand.Si daca incape un Optimus 2x cred ca este loc si pt SGS2

Tare de tot asta cu suportul Nokia. Macar daca nu fac telefoane CU Android, sa faca suporturi PENTRU telefoane cu Android. La cate se vand, ar duce-o mai bine :))

Sincer am incercat mai multe suporturi universale...unele nu m-au tinut nici 10 ore....asa ca m-am saturat si am apelat la acel model de suport Nokia.

Este foarte ok,nu vibreaza ca si cele cu brat lung...si ce este cel mai important este universal.Pot folosi atat un Nokia C3 cat si Optimus 2x si asta fara sa schimb suporturile pe parbriz.

Telefonul nu e prea aproape de parbriz ? Ma gandesc la lumina care cade pe ecran intr-o zi insorita.

Edited by Innoxius

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Terms of Use