Clicky

Jump to content
Innoxius

Metode / aplicatii pentru eliberarea spatiului din memoria de stocare interna

Recommended Posts

As incerca si eu sa vad daca nici mie nu imi merg dar nu am slot pt SD. Dar cat timp eram pe Galaxy Fit si mutam aplicatiile pe SD mergeau

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk

am rezolvat  problema singur ... :) ,banuiesc ca era o  probmema de la sistemu de operare. Am dat  reset/factory dar  am pierdut totu :(

Mai am o intrebare. 

Inainte de telu wasta am avut  un allview viper 1 si puteam sa rullez  jocuri sau app de pe  external card ,la samsung dc nu se poate ?  

Daca ai S4 cu Android 4.4.2 kitkat, atunci problema e de la Google. Odată cu kitkat, au introdus o măsură de securitate (zic ei), prin care se interzice dreptul de scriere pe memoria externa. Excepție fac unele aplicații preinstalate si altele "doftoricite" Singura soluție sa rezolvi problema, este sa faci root la telefon. Dar aici e alta discuție, deoarece cred că telefonul e nou cu garanție și prin root se schimba knox 0x1si se "poate" pierde garanția. Faci pe răspunderea ta.

Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

Eu la s2-ul meu am intrat aici si mi-am marit memoria unde se instaleaza aplicatiile asa ca nu am mai avut probleme sa tot mut pe cartela sd si alte cele,am pus cum a scris acolo si apoi am bagat custom rom lollipop si am 3 gb pt fisiere instalate. puteti face pentru orice samsung doar trebuie sa gasisti pit-ul telefonului. http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/mod-partition-internal-memory-app-t2538947

Edited by C. Denis Ionut

Se poate scrie cu altă culoare?

Te dor ochii când citești....

attachicon.gifScreenshot_2015-01-18-21-40-00.png

Imi cer scuze,dupa cum ai vazut si la utilizatorul candrei in poza postata am scris cu negru dar nu se vedea si am zis sa pun o alta culoare, am editat acum si am pus negru dar totusi o sa il fac gri sa nu fie problema cu fundalul. imi pare rau pentru disconfort nu ma prea pricep la forum-uri.

Era o aplicatie(cred ca modul xposed , dar nu garantez) care unea toata memoria interna si externa. Stiti ca la terminalele low-end sau chinezesti memoria e impartita in doua , eu am un mini pc android cu problema asta si inca o tableta evolio , partionate gresit. Stie cineva cum se numeste aplicatia?

Sper ca-i ok topicul.

Edited by Scootch98

Hallo, tocmai mi-am schimbat Cardul SD (de la 8 la 16) si se pare ca nu mai pot instala/actualiza aplicatiile din Google Play.

Cand aveam problema asta inainte, stergeam cache-ul aplicatei Play si apoi nu mai aveam treaba, dar de data asta nu ii pot da de cap..

Stie cineva ce pot face? 

Edited by FunkBlack