Clicky

Jump to content
Ilici Andrei

Mai mare, tot mai mare... insa ne oprim ?!?

Recommended Posts

Mă înnebunești cu durata de viață bună a lui aifon 4, 4s, 5.... Dacă seara îl bagi la încărcat atunci dă-mi voie să îți spun că mi-e nu mi se pare ok. Dar poate sunt doar eu..... Este frustrant să vezi că unii pot și alții nu. Vezi maxx d la Motorola, sau note2. Dar deja suntem pe câmpii. Aici se vorbește despre un model virtual.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Totusi Iphone are ecran de 4 inchi maxim si celelalte 3,5 dar problema este ca deja se ajunge la extreme. Da-l naibii ce faci cu 6 inchi? Tai ceapa pentru ciorba, sau painea pentru sendvisuri pe el? Hai sa zicem ca S4 si Note 2 sunt oarecum acceptabile pt un consumator care are nevoie de un ecran mai mare, dar daca trece de 6,1 atunci au pus capac. Si cred ca ar fi frumos la 3 mm ca il poti utiliza ca fierastrau ca pt barbierit e prea mare :))

Din câte am înțeles de la alții mai pricepuți decât mine, trecerea la 6 inch ar însemna doar un ecran edge to edge. Așa că un note 2 poate să ajungă la 6 inch lejer. Cursa ecranelor se va opri cu 0,5 inch, până în plaja tabletelor. Dau vor exista unii care vor forța această limită. Să nu uităm că noul trend este să stochezi, deunăzi am văzut o puștoaică de maxim 13 ani ținând la ureche o tabletă care părea un Samsung....dar era mult mai atentă la privirile celor din jur decât la conversația propriu-zisă. Așa că despre ce vorbim aici?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by Parintzelu

Eu tot nu inteleg cum poti tine in mana un telefon edge-to-edge si sa nu atingi ecranul din coltul dreapta jos cu partea palmei din dreptul degetului opozabil. Sau fiind un telefon mare, nu ? Poate un notar 2 sa ma lamureasca.

Și care ar fi problema ca este de 6' dar încape în carcasa lui Note 2? Vezi diferențele între Note 1 și Note 2.... ca dimensiuni și diagonală ecran.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Guest Deio

Nu e bun exemplul cu paleta Note 2. :))

Desi nu am maini de chinezoaica, am uneori dificultati cand il manevrez cu o singura mana. Edge to edge ar face si mai dificila operatiunea. :(

La asta m-am referit. Eu am exagerat tinutul in mana pentru a se observa la ce ma refer. Ma gandesc ca la un edge-to-edge sunt sanse sa atingi in acea parte cu partea respectiva a palmei.

Edge.jpg

În general Note 2 se operează cu două mâini. Pt a răspunde la un apel, deblocare... etc merge și cu o mână.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Samsung s-a gandit sa scoata telefoanele Mega din starea de zvon si sa le lanseze: http://www.gsmarena.com/samsung_announces_galaxy_mega_63_and_58_phablets-news-5844.php . Pana si Note II pare mic pe langa Mega 6.3

P.S. Cred ca numele a fost excelent ales :D

Guest Deio

Vezi ca am avut telefon de 7.7" :)))))))))

Galaxy Tab P6800 7.7" SuperAMOLED, orice S2 S3 palea, la propriu :P :P

Cand vorbeam cu el, picau ca mustele, razand sau lesinand vazandu-ma cu lopata la ureche. Da, avea fanta headspeaker :)

Un coleg are Galaxy SIII si mi se pare exagerat de mare ,o fi bun pentru jocuri,filme,etc dar un ecran de 4.7 inch este destul de mare unul de 4.3 este  destul suficient iar facand comparatie cu Galaxy 5-ul  meu este cat o tableta ,da stiu nu este o tableta dar noua S4 are 5.0 inch ,iar Note II are 5.5  dar cat va fi Note III dar orcum mi se pare cam exagerate deja 4.7 este si asa mult dar apoi de 5 inch , si arata aiurea cu ditamai ''caramida'' high-tech la ureche ,si telefonanele nu asa erau parca sa fie mai compacte mai usoare , deoarece de la primul telefon mobil care era Motorola DinaTAC si apoi prin 90-00 au devenit telefoanele tot mai mici si mai compacte pana in 07 cand a aparut iPhone iar apoi au crescut tot mai mult oferind tot o data multe functii si tot mai multe smartphone-uri mai ales cu Android dar mai bine ar fi sa faca telefonane tot mai performate dar nu asa de mari ,pana in 4.7 si asa ar fi mult dar asta este parerea mea , sa fie mai ''medii'' nu asa de mari .

Un coleg are Galaxy SIII si mi se pare exagerat de mare ,o fi bun pentru jocuri,filme,etc dar un ecran de 4.7 inch este destul de mare unul de 4.3 este  destul suficient iar facand comparatie cu Galaxy 5-ul  meu este cat o tableta ,da stiu nu este o tableta dar noua S4 are 5.0 inch ,iar Note II are 5.5  dar cat va fi Note III dar orcum mi se pare cam exagerate deja 4.7 este si asa mult dar apoi de 5 inch , si arata aiurea cu ditamai ''caramida'' high-tech la ureche ,si telefonanele nu asa erau parca sa fie mai compacte mai usoare , deoarece de la primul telefon mobil care era Motorola DinaTAC si apoi prin 90-00 au devenit telefoanele tot mai mici si mai compacte pana in 07 cand a aparut iPhone iar apoi au crescut tot mai mult oferind tot o data multe functii si tot mai multe smartphone-uri mai ales cu Android dar mai bine ar fi sa faca telefonane tot mai performate dar nu asa de mari ,pana in 4.7 si asa ar fi mult dar asta este parerea mea , sa fie mai ''medii'' nu asa de mari .

Ultra greu de citit.

Dupa doua randuri, m-am lasat pagubas.

Incearca sa nu mai legi o mie de propozitii una dupa alta.

Mai foloseste si enter-ul dupa ce pui punct unei propozitii, atunci cand pui punct, ca vad ca uiti mereu.

Eventual, potz da acum un iedit primului tau post in cari sa adauji cativa virguli shi puncti....

Cam asa trebuia sa scrii, daca tot ai vrut sa scrii in moldoveneste.

Andreiule, am stat la o aruncatura de bat de tine...asa incat, stiu exact cu ce se mananca dulshili glas moldoviniesc... :P :P :P