Clicky

Jump to content

Opinii despre viitoare concursuri Mobilissimo

Recommended Posts

Oricare ar fi conditiile, vor exista mereu nemultumiri. Nici eu nu intru in concurs, tocmai pentru a lasa alti membri sa participe. Daca vor fi doar 2, asta e. Sa fie un impuls sa se posteze mai mult data viitoare :)

@didi: daca se dorea premierea moderatorilor, s-ar fi spus asta. Aruncarea cu mesaje de genul asta nu te ajuta deloc :) Inteleg ca-ti pare rau ca nu intri in competitie, poate rezolvi problema pe termen lung.

• Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Didi, din pacate exista doua precedente daca nu gresesc, in care colegi inscrisi de cateva zile, au participat si au castigat unele premii. Asta nu ar fi deloc o problema, daca acei colegi ar fi cont

Eu oricum nu particip la concursul pentru telefon, las o sansa in plus altor membri. Asa cum si altii mi-au lasat mie, cand au decis sa nu participe la concursul pentru tableta, desi indeplineau condi

Cu numarul postarilor sunt si eu de acord.Cred ca se poate gasi un compromis in acest caz.In schimb cu vechimea pe forum...cu aia sunt total de acord. Ati mai auzit ceva de castigatorii celorlalte pr

M-am înscris și eu în concurs, acum la "spartul târgului". Să vedem cum stau cu norocul acum. Oricum este ok inițiativa, poate așa se mai dezmorțește puțin comunitatea noastră. Regulile sunt reguli, fie că ne place sau nu.....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

:) :) :)

Asta a fost buna si a durut pe deoparte :).N-as fi intrat in competitie nici cu 200 de postari si n-o faceam oricum, am un device care deocamdata ma multumeste, spuneam doar ca este ridicol sa faci un concurs pentru 11 persoane atunci cand ai un forum cu aproxim. 7500 de membri si cand afirmi ca esti o comunitate si daca ati observat nu m-am legat de "varsta" de pe forum ci doar de numarul posturilor.

Ma rog, e alegerea patronului, pe care tin sa-l salut de altfel.

P.S.Poate ca ma razgandesc si pana apuca Erwin sa puna regulamentul, pun si eu vreo cateva bancuri sa-mi fac si eu vreo 300 de postari.

Nu ai inteles scopul concursului. Se doreste mai multa activitate pe forum si se incurajeaza asta. Vrem cat mai multi membri activi cu cat mai multe posturi. Nu vrem umflarea in posturi doar de dragul unui concurs. Astfel ar fi usor sa participe mai multi utilizatori. Nu s-a plans nimeni atunci cand pe androidandme.com s-au impus limitari la participare pe baza scorului, a vechimii si a numarul de comentarii. Acei oameni care vor participa vor avea sanse mult mai mari, de data asta. Eu as fi fost si mai drastic, as fi impus ca numarul de posturi sa nu depaseasca 50 sau 100 in saptamana dinaintea concursului. Sunt multi membri mai vechi care nu au mai postat. Asa cum am mai spus, indiferent de reguli, vor exista mereu membri nemultumiti. Ar trebui sa posteze mai des macar pentru concursurile care vor mai exista.

Personal, nu aș organiza niciun concurs dacă aș fi în locul lui Erwin, cine vrea să fie parte din comunitatea asta poate s-o facă și de plăcere, nu numai plătit.

Dar nici nu cred că e normal să câștige cine nu merită, în detrimentul celora care stau zi de zi pe aici.

Cu excepția lui Spit, nimeni nu a câștigat pe merit și asta e o problemă.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Eu unul sunt de acord cu acest concurs. Este o șansă pentru cei care nu au destui bani pentru a-și achiziționa un astfel de device, și nici nu sunt sponsorizați de mama respectiv tata. Controverse vor exista tot timpul. Fiecare să posteze cei trece prin tărtăcuță, la final Erwin și adminii să tragă linie și să hotărască cine merită și cine nu. Eu aș vrea să câștig chiar dacă nu mă încadrez. Dar dacă aș fi în locul vostru și ar trebui să decid aș acorda acest premiu oamenilor care au făcut diferența. Colegului nou venit care va ajutat pe voi posesorilor de Note2,cu sfaturi și tutoriale, sau colegului care ne-a deschis mințile nouă posesorilor de vechituri în rubrica GT-I9100. Îmi cer scuze că nu i-am numit. Dar ei au postat chestii folositoare.....părerea mea.

Edited by Parintzelu

Ai și tu dreptate....... Știu la cine te referi.

Dar crede-mă ei nu postează pt un premiu, ci o fac de plăcere, așa cum și noi moderatorii facem cea ce facem din plăcere /pasiune.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Pana si bancurile aduc o anumita valoare atat timp cat sunt decente ;)

Nu stiu cat ati inteles.....din cea ce vrem "noi".Aici suntem deja o comunitate care suntem si la bine si la rau...si vrem sa fim ca si o familie.Eu de exemplu activez si pe alte forumuri....dar tot de Mobilissimo sunt atras.Vreti sa stiti de ce? Pt ca aici nu este mistocareala,bataie de joc moderatori fata de useri(rog corectati-ma daca gresesc).aici exista respect fata de useri,fata de comunitate,ajutam cat poatem,il respectam....chiar si pe @Danut....chiar daca a facut cea ce a facut....

Sau cu alte cuvinte pe acest forum ma simt bine,respectat si este o onoare pt mine de a fi moderator pe acest forum(pt cei care nu stiu noi moderatorii facem acest lucru benevol,fara retributie.Cea ce facem o facem din pasiune pt voi,comunitate si forum.)

Dar ce-a facut Danut? Ca mi-a scapat.

El a “iscat“ acea “galagie“ intinsa pe 3 sau 4 pagini in subforum-ul lui HTC One.

A fost ceva gen uite HTC-u‘ nu e HTC-u‘...citeste acolo si o sa-ti dai seama.

Eu sunt curios cum ajung dispozitivele la voi, adica sunt inchriate(adica dupa multe teste amanuntite le returnati) sau intra intr-un contract ceva ??

PS: Succes celor care se vor inscrie in concurs.

Edited by Bogdan Gabriel

Eu cred ca decat un premiu de 1100 lei mai bine 10 premii la 10 castigatori...ma refer la concursuri cu accesorii pe baza de port miniUSB care se intalnesc cam la toate smartphone-urile..sau casti cu jack de 3.5 ...premii ieftine dar care sa multumeasca cat mai multi oameni

Vreau sa va anunt ca desi m-as incadra manusa in acest concurs, dau o sansa colegilor de forum, in special veteranilor, si celor care au fost alaturi de voi si de acest forum de cand a fost creat. Consider ca uneori posturile mele au fost irelevante, pe langa subiect asa ca chiar nu doresc sa-i incurc pe ceilalti. Sunt cititor fidel al mobilissimo.ro de peste 2 ani si jumatate, iar membru al acestui forum din octombrie, alaturandu-ma acestui forum pentru a discuta diferite subiecte interesante, cu oameni cu scaunul la cap, cu oameni care isi argumenteaza opiniile prin argumente solide, nicidecum nu m-am inscris pentru a fi recompensat cu ceva. Chiar nu am nevoie de un smartphone Nokia N900 ma multumeste pe deplin si se achita cu brio de toate sarcinile ce i le dau chiar daca l-am luat la mana a doua, o sa-l schimb cand o sa moara si o sa fie ireparabil, pana atunci raman la el. Poate sunt pe acest forum oameni care chiar au nevoie de un telefon nou, sau care au o relevanta in postari. Nu vreau ca moderatorii sa munceasca mai mult decat este necesar pentru a departaja, asa ca succes celor care se vor inscrie.

PS: Desi este 1 aprilie, nu este o pacaleala, chiar nu doresc sa particip la acest concurs.

Desi sunt ""nou"" pe acest forum parerea mea este ca din cei inscrisi intr-un concurs moderatorii si adminii sa-i aleaga pe cei care cu adevarat au ajutat. In legatura cu nr de postari mi se pare ca 500 este prea mult. Ma dau ex pe mine: Mentionez ca nu vreau sa particip la vreun concurs momentan. Personal am postat doar unde am avut ceva de spus nu ca sa ajung la vreun nr de postari. Au fost zile cand intram pe forum doar sa mai citesc ceva si in general intru de 4-5-6 ori pe zi pe forum.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Nu stiu cat ati inteles.....din cea ce vrem "noi"

Am inteles perfect despre ce e vorba tocmai de aceea mi-am spus si sustinut parerea.Fiecare dintre noi activeaza pe diferite forumuri si nici eu nu fac exceptie si tocmai din experientele trecute am inteles ca atunci cand vrei sa oferi ceva, fa-o cu cat mai putine restrictii pentru a nu lasa loc de intrerpretari.

Sunt constient si de faptul ca in lumea asta virtuala trebuie sa fi nebun la cap sa platesti (in calitate de proprietar al site-ului) moderatori, atunci cand exista multi oameni de bine, multi dornici sa-si impartaseasca cunostintele asa cum sunt multi membri de pe acest forum.

Si eu am fost moderator si admin pe doua forumuri de acelasi profil si am facut-o din placere, din pasiune iar cand am considerat ca nu mai pot aduce ceva nou si bun acelor forumuri m-am retras.Cunosc asteptarile si frustrarile membrilor unei comunitati virtuale tocmai de aceea am propus un spectru mai larg.

NIMENI nu poate garanta ca acel user care azi va castiga un premiu, maine va fi la fel de activ insa cu cat participarea este mai mare, cu atat lumea va fi mai multumita.

Hai sa recapitulam...

Castigatorul la primul concurs a fost @alex(s-a inscris pe forum in 13.04.2013) cu o tableta Allview Alldro Speed 2

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/554-concurs-mobilissimoro/?p=8604

Castigatorul la al doilea concurs a fost @DemonDante(s-a inscris pe forum in ziua concursului) cu o tableta AllviewTX1 Quasar

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/1093-review-allview-tx1-quasar/?p=16959

Castigatorul celei de al treilea concurs a fost @sp1tfire(membru cu vechime si activitate) o tableta Allview Alldro Speed 3

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/1302-record-nou-de-vizitatori-unici-pe-forum/?p=20743

Totusi ce am observat ca primii 2 useri inca intra pe forum....cea ce este bine....dar pe parte de activitate......cam.....

Pt organizarea unor concursuri este nevoie de premii...care din pacate se gasesc din ce in ce mai greu,iar aici pe forum in decursul unui an sau organizat deja 3 concursuri.In schimb ma bucur ca cei de Allview au aceasta deschidere...pt premii si bineinteles meritul lui Erwin pt ca poate sa-i convinga.

A,am uitat...parca a mai fost un concurs cu ceva accesorii de telefon,parca carcasa de S3 daca nu ma insel.

PS.Si urmeaza al patrulea concurs.....cel cu telefonul tot de la Allview ;)

Cum zicea si Feri, la concursuri nu se pot da premii decat in masura unor sponsorizari. Allview a inteles asta. Nu inteleg de ce nu o fac si altii. HTC se plange international ca nu are bani de reclame. Un telefon, nu neaparat ultimul flagship ar face mai multe pentru imagine decat reclame la TV sau pe terenul de fotbal. 

Ca tot observ ca unii alearga dupa numar cat mai mare de postari.....poate intra si pe acest topic si voteze.Macar asta ar fi o postare cu sens......

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/1303-ce-ne-intereseaza-cand-vrem-sa-cumparam-un-telefon/