Clicky

Jump to content

Opinii despre viitoare concursuri Mobilissimo

Recommended Posts

Continuam discutiile aici. Am poluat ingrozitor acel topic.

mesersmith

Detalii despre concurs......dar asa cum a zis si Erwin va posta in curand si regulile pt concurs.

Sunt doar doua conditii:

1. trebuie sa fii membru activ (peste 500 postari) al forumului de cel putin 3 luni (inregistrat inainte de 21 decembrie)
  2. trimite pentru participare un mail cu datele de contact (nume, adresa, telefon) pe adresa concurs(a)mobilissimo.ro - Subiect: Un an de forum Mobilissimo.ro

Simplu, nu?  :)

Nu va necajiti cei care nu ati castigat! Tocmai a sosit Allview P5 Quad pe care-l voi da tot unui membru activ al forumului, printr-un concurs ce va avea aproximativ aceleasi reguli!

Terminalul din clip il voi oferi cadou unui membru al forumului, detalii legat de acest aspect voi publica ulterior

Edited by mesersmith
split thread
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Didi, din pacate exista doua precedente daca nu gresesc, in care colegi inscrisi de cateva zile, au participat si au castigat unele premii. Asta nu ar fi deloc o problema, daca acei colegi ar fi cont

Eu oricum nu particip la concursul pentru telefon, las o sansa in plus altor membri. Asa cum si altii mi-au lasat mie, cand au decis sa nu participe la concursul pentru tableta, desi indeplineau condi

Cu numarul postarilor sunt si eu de acord.Cred ca se poate gasi un compromis in acest caz.In schimb cu vechimea pe forum...cu aia sunt total de acord. Ati mai auzit ceva de castigatorii celorlalte pr

Eu zic ca este un produs destul de bun. Imi face cu ochiul acel GPU PowerVR SGX 544MP2, sincer e o surpriza placuta la acest pret. Cat despre concurs sper ca telefonul sa fie castigat de niste oameni cu ștaif de pe forum care sunt utilizatori vechi, nu tătă suflarea cea obșească :P

Eu zic ca este un produs destul de bun. Imi face cu ochiul acel GPU PowerVR SGX 544MP2, sincer e o surpriza placuta la acest pret. Cat despre concurs sper ca telefonul sa fie castigat de niste oameni cu ștaif de pe forum care sunt utilizatori vechi, nu tătă suflarea cea obșească :P

e aiurea conditia cu postarile..poti face multe din astea doar cu spam sau poti posta doar unde crezi ca merita, conditie care iti va micsora numarul lor..

Cu numarul postarilor sunt si eu de acord.Cred ca se poate gasi un compromis in acest caz.In schimb cu vechimea pe forum...cu aia sunt total de acord.

Ati mai auzit ceva de castigatorii celorlalte premii?Eu nu am mai auzit nimic.Sau incris...au castigat...si PA.

In schimb ma bucur foarte mult pt ultimul castigator(sp1tfire),chiar a meritat acel premiu.

De acord cu Feri in ceea ce priveste vechimea. Insa trebuie gasita o solutie pentru a defini un membru activ. Numarul de postari nu e relevant, dar daca s-a inscris pe forum acum 3 luni pentru alt concurs si n-a postat nimic, asta nu inseamna ca e membru activ.

Conditiile sunt cele prezentate de Feri, iar inregistrarile vor incepe din momentul cand public unboxingul pe site. Voi explica clar acolo ce trebuie sa faceti.

Conditia de numar de postari si vechimea se sprijina reciproc, astfel si cei noi veniti vor avea sanse peste 3 luni, daca raman fideli forumului si ajuta la cresterea lui.

Daca n-ar fi limita minima de postari, ar fi simplu sa se inregistreze acum si fara sa aiba vreo activitate, sa poata castiga peste trei luni un eventual nou premiu.

Legat de membru activ, ii stim noi pe cei care chiar aduc un plus acestei comunitati! :)

Eu oricum nu particip la concursul pentru telefon, las o sansa in plus altor membri. Asa cum si altii mi-au lasat mie, cand au decis sa nu participe la concursul pentru tableta, desi indeplineau conditiile ;)

De data asta nici eu nu o sa particip...cu toate ca mi-ar placea sa castig :)

Momentan am un telefon foarte performant,deci o sansa in plus pt ceilalti colegi de forum.Dar promit ca la urmatorul concurs....cu tableta...ma bag ;) 

Asa cum au spus si colegii mai sus, doua dintre concursurile precedente, au fost castigate de doi colegi care nu au mai dat pe aici deloc.

Numarul minim de posturi nu este impus cu scopul de a face lumea sa posteze pur si simplu, ci ca sa ne ferim de situatiile de care vorbeam.

Exista deja printre noi oameni care, se pricep sau nu, posteaza peste tot si nu spun nimic. Eu evit sa fac asta. Cum mi-ar sta mie sa ma iau in piept cu utilizatorii de htc-uri si sa postez acolo, cand eu le-am vazut doar pe raft?

E drept ca aceste conditii vor face sa apara o explozie de postari are celor proaspat intrati pe forum, insa o sa fim pe aici si o sa mai domolim postarile facute de dragul acestui numar, precum si postarile consecutive, asa cum numai astazi am vazut vreo 10, pe care o sa le unesc.

Adica, in loc sa-si editeze postul de dinainte, mai scriu unul. Si nu e normal. Ar trebui sa-si editeze postul precedent. Lucrul asta e obligatoriu daca intre timp nu a mai postat altcineva.

Nu stiu daca se poate edita postul precedent si din Tapatalk.

Regula e foarte simpla si se refera la membri activi, de apreciat este faptul ca EXISTA un concurs si ceva palpabil de castigat !

Putem comenta mult si bine despre cate posturi si ce vechime avem, sau despre cat de "subtiri" sunt posturile unora sau despre ce conteaza mai mult : calitatea sau cantitatea si tot vor fi nemultumiri.

Eu de exemplu puneam si conditia ca membri sa aibe si cel putin 5 topicuri propri, pentru ca e foarte usor sa-ti insumezi un post cu un simplu ..... :)

Pe un alt forum unde eu am castigat un laptop, se inscriau colegii de forum cum si cati voiau, apoi o echipa formata din moderatori analizau posturile dintr-o anumita perioada de timp si hotarau cine intra la tragerea la sorti dintre cei inscrisi. Metode sunt destule.

Ideea este sa nu mai intre un coleg de doua ori pe forum, sa-si ia un telefon sau o tableta si s-o stearga.

Sunt total de acord. Pentru ca aici incercati sa creati o comunitate in care discutam prieteneste, ne dam sfaturi si ajutor cand intampinam o problema cu un device. Suntem ca o familie online. Iar cand incercati sa faceti un Giveaway, e ca si cand cineva ar intra in sanul familiei 5 minute, ne-ar fura si ar plecar, iar membrii deja existenti ai familiei raman cu buza umflata.

Si pana la urma poate ca ar trebui sa se reduca numarul de postari undeva pe la 200, nu de alta dar din cate observ doar 11 membri ar intrunii conditiile iar aceia fiind admini, moderatori si 2 auriti, altfel s-ar intelege ca se doreste un fel de premiere "ascunsa".

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Dacă ai observat doi moderatori au renunțat deja tocmai pt a crește șansele celor rămași în concurs.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Sansele celor 7 ?

Hai sa fim seriosi, nu e vorba de mine aici, n-am de gand sa postez "la greu" in orice topic in care n-am facut-o, si asta sub deviza "hai sa ma bag in seama" , spuneam doar ca activ inseamna si 1 post pe zi atunci cand ai cu adevarat ce spune si concursul poate fi mai animat atunci cand participa mai mult decat 7 persoane.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by didi

Didi, din pacate exista doua precedente daca nu gresesc, in care colegi inscrisi de cateva zile, au participat si au castigat unele premii.

Asta nu ar fi deloc o problema, daca acei colegi ar fi continuat sa intre pe acest forum si sa fie activi.

Eu daca as fi cel care ar da premiile, cu siguranta nu mi-ar conveni sa platesc niste premii pe care sa le arunc la gunoi pur si simplu, pentru ca atunci cand le dai unuia de pe strada si nu unuia care face parte din comunitatea pe care vrei s-o creezi si s-o dezvolti, cam asta inseamna. 

Si pe acest principiu, as fi foarte atent si exigent cu acordarea acestor premii.

Personal as analiza toate postarile daca as avea timp si i-as introduce numai pe cei care consider eu ca merita in lista pentru tragerea la sorti.

Dar nu dau eu premiile, asa ca...n-o sa fie asa.

Si cine stie, poate o sa castig chiar eu un premiu la un astfel de concurs si atunci, pentru ca nu am nevoie de niciun astfel de device pentru ca am destule, o sa fac eu un concurs cu premiul pe care l-am castigat. :P Si atunci voi face asa cum am spus mai sus.

Modul in care se vor desfasura urmatoarele concursuri, daca vor exista, o sa-l hotarasca cel care a construit comunitatea asta, asa cum este si normal.