Clicky

Jump to content
Innoxius

Ce pasiuni (altele decat gadgeturi mobile) avem ?

Recommended Posts

Mi-ai arătat același respect pentru postul meu iar eu ți-am răsplătit "bunătatea" cu aceeași monedă.

Să fie primit.

Manea de sport mai repede este fotbalul românesc, este plin de trucaje și de iubitori de maneliști......

PS. Nu mai puneți la suflet, și eu m-am simțit "jignit" când ceva ce îmi place a fost asemănat cu...... dar mi-a trecut.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Sa fiu cinstit, exprimarea era cam dura.... Dar asa cum am zis, mi-a trecut, nu pun asa de repede pe suflet.

PS. Sa vezi ce o să ne contram când voi deveni și utilizator de iPhone :)

Feri, nu am de gând să las să treacă o asemenea comparație scoasă din basmele populare. 

Sincer, wrestling-ul merită mult mai multă apreciere. Desigur, din partea unor oameni care înțeleg sportul.

Edited by Tyler Durden

Timpul le va rezolva pe toate ;)

Hai sa trecem peste aceste mesaje mai incendiare.

Și sa ne respectam placerile, indiferent care sunt.

Nu-i nevoie sa ne jignim, am mai scris si mai sus. Va uitati, problema voastra, continuati sa va uitati. Eu doar vroiam sa stiu unde-i placerea la a te uita la ceva regizat. Cum Tyler inca mai sustine sus si tare ca nu-i regizat, am zis sa dau si argumente in sprijinul a ceea ce sustin. Si uite ce zice fix WWE:

What is WWE?

WWE is a publicly traded media organization and recognized leader in global entertainment. The company consists of a portfolio of businesses that create and deliver original content 52 weeks a year to a global audience. Our platforms include television programming, pay-per-view, digital media, magazines and films.

In concluzie, nimic legat de sport. Wrestling nu e inregistrat a sport.

We at WWE have families of our own, so we understand how important it is for parents to take an active role in what their children watch on television. We encourage parents to help their children select suitable programs and to understand the difference between scripted-entertainment television and real life.

Trebuie sa facem diferenta dintre programe regizate de televiziune si viata reala. Right, Tyler ?

Our performers are highly trained athletes. Many of them have played collegiate or professional sports. They are successful entertainers, who have mastered the art of bringing their WWE characters to life.

Artisti care dau viata unui personaj.

WWE is strictly entertainment and our storylines are centered on good versus evil, where conflicts are resolved in the ring.

Pura distractie, mon cher.

Informatii despre faptul ca rezultatele sunt deja decise dinainte de a incepe meciurile, gasesti pe net fara sa te chinui

Si daca vizionand filmul asta tot nu te-ai convins ca ai trait intr-o minciuna pana acum, atunci am ramas fara cuvinte.

Documentar

Presupun ca nu te-ai deranjat sa-l cauti, asa ca l-am cautat eu. Poate se uita si feri, ca vad ca el inca nu s-a pronuntat despre verdicitatea spectacolului, spre deosebire de tine, Tyler.

Ba m-am exprimat, am zis ca sunt meciuri pe bune și meciuri "demo". Am și dat exemple de meciuri pe bune și destul de dure. Să pici de pe o scara de 6 metri peste alte scări sau masă, nu cred ca este trucaj. Sau acele căzături peste masa comentatorilor.....

Sa nu uitam ca majoritatea vedetelor din wrestling au avut parte de accidentări urate și unii au stat pe margine și 4-5 luni deoparte de ring ;)

PS. Hai sa lăsăm acest subiect deoparte deoarece ajungem doar la discuții inutile.

Ok, atunci vorba englezului... I rest my case. Uita-te si la filmul ala totusi, poate iti mai schimba perspectiva. Actorii care joaca rolurile au fost wrestleri la viata lor, deci nu vorbesc din "auzite" ca mine. Si aici eu am terminat discutia despre wrestling ;)

Ma voi uita, doar ca acum sunt în pat, și pe telefon.

Dimineața..... la munca, mâine am o zi mai grea.

Apropo de de wrestling, fiu-miu cand avea 5-6 ani era inebunit dupa Cena, apoi Orton, piticu si multi altii, acum ca este in-tra 2-a nici nu is mai aduce aminte de ei.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Eu am avut sansa sa nu am cablu, pana in clasa a XI-a si mereu ii auzeam pe altii cum povesteau ce s-a mai intamplat. Sincer sa fiu, m-am uitat si eu, dar poate n-am prins crema meciurilor atunci cand lui Cena i-a fost rupta o mana cu un scaun (e din auzite daca gresesc puteti sa ma corectati) sau alte chestii. Dar in fine, am vazut pe unii pusti care imitau o vedeta de wrestling si si-au cam luat-o in pifometru :):D , desi stiu sigur ca recomandarea este sa nu facem asta acasa si in viata reala.

Așa că de ce nu poate Umaga, Dumnezeu să-l odihnească în pace c-o decedat, să reziste la 5 lovituri de scaun în cap?

Am vazut candva un documentar despre dosarele FBI pe National Geographic despre cineva care si-a luat 3 gloante in cap si a avut destula forta sa scoata un cutit si sa il injunghie pe el si sa il sperie pe prietenul celui cu pistolul. De ce?  :huh: Pentru ca gloantele au ricosat. La fel se putea intampla si cu scaunele. Daca nu au lovit un punct critic( cum ar fi "moalele capului" ), atunci nu ai de ce sa iti faci griji. Plus ca depinde si materialul din care era confectionat scaunul si puterea cu care a fost lovit ( cum a dovedit Sp1tfire e teatru pur, iar ei sunt antrenati sa joace, deci ar putea parea ca lovitura sa fie mult mai usoara decat pare.

Am urmarit discutiile si n-am putut decat sa ma amuz, PRO  si Contra manelelor , PRO si Contra wrestling-ului, mai fratilor sunt gusturile fiecaruia, atunci cand wrestling-ul este de fapt o industrie in ale show-ului nici nu mai conteaza ce e real sau nu.Cui ii place sa se uite, cui nu .....

Daca ala e timpit si si-a luat 5 scaune in cap a cui e vina ?!!!

Manelele, offffffff, un subiect considerat tabu.Daca spun ca le ascult cateodata sunt mai prost si mai incult ??? , dar daca ascult Mozart sunt mai inteligent ???

Am fost odata la o aniversare intrun grup restrans la un restaurant pi centru :) Deasupra noastra (noi eram vreo 25 de persoane) era un "majorat de bani gata" iar cum ei erau mai multi, grupul nostru a decis sa-i lasam sa-si asculte muzica lor ..... clubing music.

In afara de faptul ca nu dansa nimeni pe muzica lor, se pare ca nici nu si-o ascultau, asa ca intro pauza de "clubing" !?! am pus noi un meneaito, apoi o sarba, apoi o manea si uite asa a inceput PETRECEREA, party-ul a ramas in urma ..... daca ma intelegeti ce spun :)

Dezbaterea legata de wrestling avea un substrat. Si anume daca stim la ce ne uitam sau nu. Fiecare e liber sa se uite, sa asculte, sa faca orice, ideea e sa si constientizam la ce ne uitam, ce ascultam sau ce facem. Am aflat ca asta e important, in momentul in care mama, care nu stie engleza, m-a intrebat ce canta Eminem acolo. Cand i-am spus ca, in mare, traducerea e similara cu ce canta Mafia sau Parazitii, a spus doar atat: Ah, nu-mi mai place. ;)

didi, eu personal nu am nimic impotriva "a asculta manele". Eu am ceva rau de tot impotriva "a epata ca ascult manele, dand tare si deranjandu-i pe alti, avand chiar o placere in a epata si a deranja". Eu cand ascult rock la mine acasa, il ascult la casti, pentru ca nu are rost sa asculti asa ceva incet. Cand ascult in masina, nu merg cu geamurile deschise. La iarba verde nu o fac deloc pentru ca nu de aia ma duc la iarba verde. Sunt sigur ca acest subiect, "considerarea manelistilor ca fiind inculti sau prosti" nu exista daca multi dintre ei ar avea bun-simt. Ai auzit vreodata Mozart pe strada, in bloc sau la iarba verde ? Eu nu, probabil pentru ca cei care il asculta au bun-simt.

Am prins ideea, nu vreau sa ma "deghizez" in aparatorul manelelor vroiam doar sa spun ca nu poti cataloga pe cineva pe care nu-l cunosti doar dupa preferintele tale muzicale (si aici nu ma refer la tine)

Sa nu uitam ca la inceputurile rock-ului opiniile erau cam la fel.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Didi, eu am explicat foarte clar ce înseamnă să asculți voit un anumit gen de muzică așa cum vrea sufletul tău și alta este să fii nevoit să-l asculți de la maneliștii sadea, care nu înțeleg că nu oricine agreează acest gen infect.

Evident că dacă te duci la o nuntă, la un grătar, pădure, etc, asta o să asculți, că nu ai încotro. Maneliștii, în general, sunt needucați sau nu foarte educați. Mă refer acum la cei bolnavi de manele. Ei bine, aceștia vor face exact ce spunea și Innoxius mai sus, adică vor epata, obligându-te și pe tine să asculți muzica lor infectă

Din acest punct de vedere, pun pe picior de egalitate cu manelele, toate lucrurile de prost gust, de slabă calitate, etc.

Adică, shaorma e un fel de manea, în categoria mâncărurilor, kitch-urile de toate felurile sunt un fel de manele față de bunul gust, teatrul pe care-l face nevasta nu știu cui în raport de teatrul Bulandra, e clar o manea și tot așa.

Pe acest principiu am spus că aceste manifestări puerile sunt manele în raport cu orice alt sport de contact, și sunt pur și simplu glume proaste.

Că aceste lucruri plac unor colegi, e foarte ok, nu e deloc condamnabil sau mai știu eu ce. Dar să spui despre aceste manifestări că reprezintă un sport, mi se pare mult peste ce pot eu înghite.

De aceea a fost discuția asta, ca să înțelegem dacă cei cărora le plac aceste lucruri, au înțeles că sunt trucate. Chiar trebuie să fii naiv să nu înțelegi acest aspect.

Eu nu am nimic cu nimeni, să privească oricine tot ce vrea, nu e problema mea, dar eu consider această manifestare ca fiind manea infectă. Asta e părerea mea și cu asta basta. Nu am nimic cu nimeni, pt să cred ce vreau despre porcăria asta.

Nu mai încercați că nu aveți cu cine.

Nu vedeți că omul e îndoctrinat până peste cap cu ideile lui?

Îi spune x, z, y că e băut dar el tot spune că e treaz. Cam asta e aici.

LE: Eu am trăit și afară o perioadă și mai am purtat discuții contradictori dar nu am auzit niciodată de catalogările astea. 

Asculți manele, ești infect. Te uiți la wrestling sau mănânci shaorma? Păi ești infectul infecturilor atunci.

De unde născocim ideile astea ? 

Poate lui Einstein îi plăcea shaorma de vai și amar. E un infect înseamnă?

Poate că Charles Darwin s-ar fi uitat în prostie la wrestling. Nu contează, e un infect.

Mai repet ce am spus mai sus, mi frică să mai votez.

Edited by Tyler Durden

@mesersmith

Sa vezi ce saorma buna face sotia mea......din piept de pui.Totul facut in casa inclusiv lipia.Nu se compara cu cel din tarabe.

Sau niste pasta de mici facut tot acasa,nu se compara cu cele din comert......

PS.Si ca sa fiu cinstit...pe vremuri(2000-20004) am ascultat si eu manele,dar parca erau altfel.Si mai zicea cineva de muzica clasica...da,eu ascult si muzica clasica in masina mai ales cand am un drum lung de parcurs.Printre preferinte...Vivaldi,imi ofera o stare de bine la volan.