Clicky

Jump to content

Ce pasiuni (altele decat gadgeturi mobile) avem ?

Recommended Posts

Intr-o lupta reala sa incasezi asa lovituri in fata, ar trebui sa sara borsul, dar m-am uitat si eu si n-am vazut nimic. Teatrul cel mai ieftin posibil niste brute umflate cu steroizi sintetici, care nu au nici o treaba cu sportul. La fel si manelistii si fufele care canta muzica club, house, n-au nici o treaba cu muzica. Sunt multe voci de exceptie in Romania dar din pacate sunt umbrite de respectivii. Dar mai este o problema. Sunt la fel de vinovati si cei care asculta manelele, sau poate si mai vinovati. Eu zic ca oamenii care asculta manele au defecte in educatie. Apropo, cred ca ati auzit de wrestlerul care si-a omorat sotia in bataie, si apoi s-a sinucis. Sa fim seriosi, nici o vanataie, niste oameni vai de mama lor cu chiloti stralucitori si stransi pe buci, care se cred luptatori. Dar na numai la americani prinde asta.

• Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Si cu toate astea, toata lumea asculta manele in Romania. Ma intreb cine nu asculta manele... E ca la referendum, nimeni nu a votat cu Basescu, dar totusi a ramas la Cotroceni, lua-l-ar toate cele..

Urmand ideea lui Feri, deschid si eu un topic din categoria "Sa ne cunoastem mai bine".   La mine bifez filme bune, muzica buna, cartile  si calatoriile.

Ei, vara lui 2011. Undeva langa lacul Lesul Ursului. Peste drum de unde stateam, manele. In dreapta manele. In stanga manele. Eram in concediu si n-am mai rezistat. Deschis larg toate usile de la masi

Ei, vara lui 2011. Undeva langa lacul Lesul Ursului. Peste drum de unde stateam, manele. In dreapta manele. In stanga manele. Eram in concediu si n-am mai rezistat. Deschis larg toate usile de la masina si pus Cargo la maxim, sa fie tot in romaneste  :D Niciodata n-am mai facut asta, pentru ca ii respect pe altii si nu vreau sa-i agasez. Dar vorba aia, nu eu incepusem.

Parca vad ca este exclusiv doar la voyo.....

Cam da, dar poți să plătești doar 1 lună abonamentul și după îl dezactivezi. Eu așa fac.

Ok, sa-i spunem prefacatorie si circ. Avand in vedere ca toate luptele sunt trucate, ca sa nu mai vorbesc de cei care apar si lovesc cu tot felul de obiecte, spre deliciul spectatorilor, chiar as vrea sa inteleg motivatia. Daca nu vrei sa-mi spui motivele pentru care te uiti, nu ma supar, eu ti-am spus motivele pentru care nu ma uit.

Ști ce e trucat?
Doar cine câștigă meciul și loviturile alea cu pumnii de aproape, în rest e real.

haha!

ce-mi placea sa ma uit la wrestling cand eram ceva mai tanar si fara creiere :)).

Tyler, si tu esti pasionat de al doilea razboi mondial? Poti sa-mi dai un site cu documentare de profil? Le-am urmarit petoate de pe NG si nu mai am ce vedea :))

Ai luat de pe filelist pack-ul cu hitler? Ai văzut Nazi Underwold?

Am văzut o droaie și eu.

Tyler, nu as vrea sa para ca minimalizez importanta acestui...nu stiu cum sa-i spun, acestei mizerii de dans.

Desi te respect ca om chiar daca nu te cunosc, nu pot sa folosesc decat epitete care sa arate cata scarba imi poate provoca teatrul asta ieftin.

Asa cum a spus si Spit, si eu as dori sa inteleg daca voi, tu si Feri, ati inteles ca ala e balet si ca nicio lupta de acolo nu este reala, totul e trucat si, din pacate, intr-un mod extrem de copilaresc.

Uita-te chiar si la exemplele pe care le-ai dat tu. Atunci cand arunci pe unul in corzi, pe langa faptul ca daca s-ar respinge, ala nu ar trebui sa fie respins alergand pe picioarele lui, dar chiar si asa daca ar fi, de ce mama dracului nu-l loveste cu pumnul in fata, ci doar cu muschiul de pe interiorul bratului?

Feri, explica-mi, prietene, ce anume intelegi tu din dansul ala prostesc? Chiar vreau sa inteleg, nu vreau sa jignesc pe nimeni dintre cei carora le place asa ceva, insa mi-e greu sa inteleg cum oameni cititi, oameni educati, pot sa fie pacaliti de asa teatru de amatori.

Și eu te respect și respect părerea oricui, fie ea negativă sau pozitivă avem dreptul la o părere, zice și Constituția.

Să îți explic acum, în exemplul dat de tine nu poate să dea cu pumnul direct în față pentru că nu s-ar mai chema wrestling, ar escalada într-un alt sport de contact.

În wrestling ai un set de manevre cu care trebuie să dobori adversarul, nu poți să faci ce vrei de capul tău. 

Sunt meciuri cu stipulări speciale când te poți bate ca la ușa cortului dar de regulă e ce am scris eu mai sus.

Poți să și creezi manevre, să le modifici, să le refaci de la 0 și așa mai departe. Prin faptul că se aruncă în corzi e și aia o manevră care duce la o altă manevră. 

Nu e nici un teatru. Dacă prin teatru te referi la actorie da. Ei de fapt sunt niște actori ce interpretează rolul unui personaj creat de ei. Mai pe scurt sunt niște actorii dar cu abilități de wrestleri.

Nu trebuie să uităm un lucru, pentru ei e munca lor de zi cu zi, călătorind 365 de zile pe an dar pentru noi e entertaining deci nu e ușor.

S-a creat și 232092 de concursuri pentru a intra în industria wrestling-ului.

Ca un fapt divers, în mizeria aia de dans ști ce persoane s-au mai băgat? Să vezi ce importantă e industria.

Spun personalități ce probabil le cunoașteți și voi.

Actorul Dwayne "The Rock" Johnson care a devenit cunoscut datorită wrestling-ului altfel era un anonim și acum.

Mike Tyson o participat în wrestling în 1998, atunci când mai era supranumit cel mai dur om din lume. Și acum a recent a mai cochetat cu wrestling-ul.

Donald Trump, arhicunoscutul afacerist o chiar găzduit împreună cu Vince McMahon(patronul companiei respective de wrestling) mai multe Wrestlemania-uri.

Floyd Mayweather o avut un meci acum câțiva ani cu Big Show.

Și am lăsat la final ce-i mai tare.

Brock Lesnar. Celebrul luptătorul din UFC a ajuns în wrestling, care de fapt a izvorât din wrestling, înainte să fie în UFC.

Exemple mai sunt doar că nu mai îmi vin mie în minte.

În concluzie, de ce s-ar băga atâția bani și vin atâtea celebrități la o mizerie de dans?

Intr-o lupta reala sa incasezi asa lovituri in fata, ar trebui sa sara borsul, dar m-am uitat si eu si n-am vazut nimic. Teatrul cel mai ieftin posibil niste brute umflate cu steroizi sintetici, care nu au nici o treaba cu sportul. La fel si manelistii si fufele care canta muzica club, house, n-au nici o treaba cu muzica. Sunt multe voci de exceptie in Romania dar din pacate sunt umbrite de respectivii. Dar mai este o problema. Sunt la fel de vinovati si cei care asculta manelele, sau poate si mai vinovati. Eu zic ca oamenii care asculta manele au defecte in educatie. Apropo, cred ca ati auzit de wrestlerul care si-a omorat sotia in bataie, si apoi s-a sinucis. Sa fim seriosi, nici o vanataie, niste oameni vai de mama lor cu chiloti stralucitori si stransi pe buci, care se cred luptatori. Dar na numai la americani prinde asta.

Nefondată afirmația cum că numai la americani prinde asta.

La Wrestlemania vin oameni din Japonia, Anglia, Germania, Spania, Italia...mai pe scurt din toate colțurile din lume să vadă ce mai importantă mizerie de dans. Și nu doar oameni de rând vin, ci și actori celebri.

Wrestlemania este cel mai important eveniment din wrestling din lume.  E un fel de campionatul mondial, sau superbowl care e Duminica asta.

Acum toate televiziunile din lume vorbesc și sunt prezenți la cea mai importantă mizerie de dans din lume. :D

Edited by Tyler Durden

Ma intreb daca careva dintre voi(in afara de Tyler Durden) a vazut vreun meci de wrestling genul TLC(mese,scari scaune) sau cele in cusca inchisa.Asa cum zicea si @Tyler in wrestling nu sunt permise orice lovituri(inclusiv intre picioare).Nu pot sa uit cand Brock Lesnar i-a rupt mana/umarul in direct lui Triple H si multe alte incidente de acest gen cand luptatorii au fost luati de ambulante....

Feri, fiecare vede lucrurile altcumva.

Noi doi le vedem roz, Mesersmith le vede albastru împreună cu Sp1tfire. Fiecare procesează lucrurile într-un anume fel.

Edited by Tyler Durden

Tyler, cauta pe google un documentar realizat cu ajutorul unui fost luptator de wrestling. L-am vazut de mult, nu mai retin exact numele documentarului. Se explica in documentar fiecare manevra executata de jucatori si cat de falsa e. Cum naiba poti vorbi de regulament, cand aia intra cu topoare, ciocane si drujbe pe ring, vin prietenele, bunicile si copiii sugari si arunca cu ce prind in capul adversarilor in timpul meciului, etc. Departe de mine gandul de a te condamna ca te uiti la wrestling, fiecare cu gusturile lui, insa cand nu stii la ce te uiti, atunci e usor hilar.

Ma intreb daca careva dintre voi(in afara de Tyler Durden) a vazut vreun meci de wrestling genul TLC(mese,scari scaune) sau cele in cusca inchisa.Asa cum zicea si @Tyler in wrestling nu sunt permise orice lovituri(inclusiv intre picioare).Nu pot sa uit cand Brock Lesnar i-a rupt mana/umarul in direct lui Triple H si multe alte incidente de acest gen cand luptatorii au fost luati de ambulante....

ii adoram pe Triple H si Randy Orton.

Feri, eu am vazut toate evenimentele. Am stat si am pierdut multe nopti privindu-i cum se bat ca chiorii. Wrestlemania Live mi se pare cel mai tare eveniment, de 2 ori am stat pana la 4 dimineata sa ma uit iar apoi la 7:30 plecam la scoala :))

Tyler, cauta pe google un documentar realizat cu ajutorul unui fost luptator de wrestling. L-am vazut de mult, nu mai retin exact numele documentarului. Se explica in documentar fiecare manevra executata de jucatori si cat de falsa e. Cum naiba poti vorbi de regulament, cand aia intra cu topoare, ciocane si drujbe pe ring, vin prietenele, bunicile si copiii sugari si arunca cu ce prind in capul adversarilor in timpul meciului, etc. Departe de mine gandul de a te condamna ca te uiti la wrestling, fiecare cu gusturile lui, insa cand nu stii la ce te uiti, atunci e usor hilar.

Eu nu știu la ce naiba de wrestling te-ai uitat tu când vorbești de topoare, ciocane, drujbe și așa mai departe.

Eu mă uit la WWE și înainte mă uitam și la TNA dar nu am văzut vreo drujbă sau topor.

Sigur nu te-ai uitat la concursurile alea care taie cel mai rapid grinzile? :))

Vorbind serios, poate te-ai uitat la filmul The Wrestler în care joacă Micky Roarke în care face wrestling în ceva arene obscure cu maxim 50 de oameni in public. Și nu am văzut prunci în public.

Ä‚la e wrestling în combinație cu barbarism. Nu o avut încotro decât să introducă sârma ghimpată, sticlă și toate cele pentru a-și scoate bani altfel plecau spectatorii. Ei își scoateau salariul din vânzarea de bilete, nu poate să facă wrestling fără arme albe cum e în WWE sau TNA.

Acum la Wrestlemania o să se ridice la 50% din barbarismul filmului The Wrestler.

Venind vorba de film, a primit nota 8.0 pe iMDB deci ironic, nu? O mizerie de dans are o nota mai mare decât Titanic să zicem. :))

candreifix, eu am văzut deja 5 WM-uri în direct dar în fața televizorului. :(

Edited by Tyler Durden

Tot la tv le-am vazut si eu..

Notele alea-s date de niste utilizatori si nu au nici o relevata. Eu pot sa dau 10 unui film pe care nici nu l-am vazut..intelegi ce zic? :D

Foarte corect, dar mă îndoiesc că 2320932909 de useri au făcut același lucru.

Eu mă ghidez după iMDB de cele mai multe ori când vreau să vad un film.

LE: Eu nu am pățit așa ceva. Oricum altu mai bun decat imdb nu-i.

Edited by Tyler Durden

asta faceam si eu pana am patit urmatoarea faza:

cautam eu linistit o comedie, gasesc un cu nota peste 8 si imi zic:"Sa vezi ce-am sa rad!". Acea comedie nu mi-a schitat nici un zambet. Mi-a recomandat un prieten o comedie si am ras de-am spart. Am intrat pe IMDB si surpriza, 5,6! :))

Hai s-o luam usurel. Intra pe site-ul oficial WWE si da-i pe FAQ si te lamuresti singur. D-aia E-ul vine de la Entertainment si nu de la sport, pentru ca nu sunt o asociatie sportiva. Daca nu te lamuresti, iti dau eu citatele care afirma clar ca e doar circ. Apoi te poti uita si la documentarul asta facut cu luptatori de wrestling, chiar daca are nota mai mica decat filmul de care vorbesti tu: http://m.imdb.com/title/tt0499206/ Daca nici documentarul ala nu te convinge ca n-ai stiut la ce te-ai uitat pana acum, chiar imi pare rau.

stiu ca nu e permisa lovitura in cap, de aia ei dau cu sutul dar defapt dau in pieptul adversarului.

am vazut o faza in care un nene, Umaga parca, luase 5 scaune in cap. S-a indoit metalul iar capul lui era bine-sanatos. cam din ziua aia s-a dus tot wrestling-ul din lumea mea..

Hai s-o luam usurel. Intra pe site-ul oficial WWE si da-i pe FAQ si te lamuresti singur. D-aia E-ul vine de la Entertainment si nu de la sport, pentru ca nu sunt o asociatie sportiva. Daca nu te lamuresti, iti dau eu citatele care afirma clar ca e doar circ. Apoi te poti uita si la documentarul asta facut cu luptatori de wrestling, chiar daca are nota mai mica decat filmul de care vorbesti tu: http://m.imdb.com/title/tt0499206/ Daca nici documentarul ala nu te convinge ca n-ai stiut la ce te-ai uitat pana acum, chiar imi pare rau.

Nenea, văd că deja nu ne mai înțelegem. Tu ce zici, știam că E-ul de la Entertainment având în vedere că mă uit de 5 ani+ de zile la wrestling?

Am văzut meciuri din anii 80 până în prezent. De la WCW, WWF, care e actualul WWE până la companii indy de wrestling.

Al doilea W de la ce e? E de la wrestling sau de la wunderbar? Îți ușurez eu munca...e de la wrestling. Wrestling-ul fiind un sport.

Nici nu mai comentez ma departe că e o mână moartă conversația cu tine.

candrefix, tu ai văzut Stan Lee's Superhumans? Sunt oameni care stau pup și țin un Harley-Davidson în loc cu doar 2 mâini, harley-ul fiind accelerat la maxim. Sunt oameni care pot digera sticlă. Este o femeie ce scoate dintr-o zbierătură 120 de decibeli Este un om ce taie în două glonțul cu sabia.Exemplele pot continua.

Așa că de ce nu poate Umaga, Dumnezeu să-l odihnească în pace c-o decedat, să reziste la 5 lovituri de scaun în cap?

Wrestleri ăștia se antrenează zilnic 3-4 ore, deci îi putem încadra și pe ei la superhumans.

Edited by Tyler Durden

Spit-ule, iti pierzi timpul degeaba.
Unii oameni pur si simplu nu pot fi convinsi ca gresesc.
Argumente de genul ca nu stiu ce film are nu stiu ce nota, ca acest circ ordinar are nu stiu cati privitori, mie mi se par a fi de copii care se joaca in praf.

Daca eu il aduc maine pe Adrian Minune, ia sa vezi tu ce as umple stadioane cu ei. Madonna si acum umple stadioane, si chiar nu stie sa cante.
Faptul ca se umplu stadioane si arene chiar nu e un argument. Am vazut filme de Oscar care-ti provocau sila si filme cotate foarte slab care umpleau sali ani la rand.
Acest entertainment este pentru oameni cu IQ minuscul si se mai intampla uneori, ca oameni care au cate ceva in cap, sa se pacaleasca o perioada anume de timp.
Problema apare atunci cand acea perioada este foarte mare.

Fiecare sa se uite la orice doreste, dar sa ma uit la un balet dizgratios alcatuit din uriasi umflati cu steroizi si sa-mi mai si placa, e prea mult pentru mine.
Daca as fi rapit de irakieni si as fi inchis intr-o casa si obligat sa ma uit la asa ceva, doar daca as avea un AK 47 infipt in teasta m-as uita. Altminteri...
Dar fiecare lucru serios din lumea asta trebuie sa aiba si un lucru opus. Acesta este maneaua.
Maneaua sportului de contact, este acest wrestling.
Maneaua mancarurilor este shaorma si asa mai departe.
In lumea asta mereu trebuie sa existe un echilibru intre lucruri.
Mi-e foarte usor sa demontez fiecare asa zis argument pe care l-am citit pe aici, dar consider ca pana si a scrie cateva randuri despre aceste manele numite wrestling, mi se pare mult prea mult si e bataie de joc fata de timpul si mintea mea.
Succesuri multe la compionatul de manele(am numit aici WWE sau cum dzeu se cheama aberatiile alea).

Mi se pare aiurea sa compari acel sport cu maneaua.

Dacă mie îmi place, asta este. Totuși hai să ne respectăm placerile/hobby-urile.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Feri, eu am mai spus mai sus de cateva ori, fiecare face si ii place ce doreste.

Problema apare in momentul in care cineva sustine ca intr-un desen animat de la Disney, joaca Kevin Costner si Rusell Crowe.

Despre asta e vorba.

Am spus si repet, nu vreau sa jignesc pe nimeni, nici chiar pe manelisti, desi ii urasc profund, insa trebuie sa spun ca acest "spoort" este o manea de sport, tocmai pentru ca este trucat, este un dans, un balet psihedelic.

Nu judec daca voua va place sau nu, ma mir doar ca se pare ca voi considerati acest act "artistic" ca fiind unul veridic. Ori tocmai asta e problema.

candreifix, ți-am zis, uită-te la Stan Lee's Superhumans, ai să vezi despre ce vorbesc.

Eu nici nu mai mă chinui cu mesersmith sau sp1tfire, credeam că se poate vorbi dar din păcate ne aratăm originile din ce în ce mai mult.

Îmi spun pasiunea și-mi spun ei mie că, cum te poți uita la circul ăla?

Mi-e scârbă de poporul ăsta român cu preconcepțile astea de 2 lei scoase din puțul gândirii.

Mi-e teamă să mai și votez când citesc așa ceva. 

Cum poți să compari wrestling-ul cu maneaua?

Am vrut să îți zic ceva dar am mult mai multă educație decât ai să ai dumneata vreodată.