Clicky

Jump to content
Innoxius

Ce pasiuni (altele decat gadgeturi mobile) avem ?

Recommended Posts

Sunt de parere ca, dincolo de suferinta sacrificarii, intr-o gospodarie, ferma, etc, chiar daca puii raman fara parinti, au sansa de a supravietui prin aceea ca sunt hraniti in mod sigur.

Si eu nu critic pe nimeni, doar ca ma doare cand un pui de animal, oricare ar fi el, este ucis.

De asta nu mananc miel, purcelusi de lapte, iezi, etc. Nu suport ideea de a sacrifica puii animalutelor.

Spuneai ca un glonte bine tintit provoaca mai putina suferinta. Dar unul mai putin bine tintit? Ce provoaca? Sa presupunem ca impusti un animalut, dar rana e suficienta ca sa fuga. Ce se va intampla cu el? Dar cu puii lui?

Si Spit, sa nu ma intelegi gresit, nu la tine ma refer, ci in general.

Si mai e o chestie. Daca vrei sa vanezi, ia un cutit si du-te si te bate cu ursul. Ca vanatoarea cu arme hi tech nu mi se pare deloc fair.

Si in plus, tu vanatorule, ai ce sa mananci, vanatoarea nu mai este de sute de ani un mijloc de existenta.

E o mare diferenta.

Din pacate, oameni foare bine educati si cultivati, practica aceasta ocupatie barbara. 

Hobby-urile mele sunt: Muzica(orice in afara de country si MANELE), masinile, Mobilissimo.ro , filmele, cartile si jocurile bune (niciunul din astea nu am mai gasit in ultimul timp). Eu am practicat toate tipurile de sport, si inca le plac: tenis, fotbal, basket, karate.

Filmele despre istorie in special. Am vazut seriile de pe National Geographic despre Hitler si al doilea razboi mondial de nenumarate ori anul trecut.

Si mai e o chestie. Daca vrei sa vanezi, ia un cutit si du-te si te bate cu ursul. Ca vanatoarea cu arme hi tech nu mi se pare deloc fair.

Cu mainile goale ar fi cel mai fair :D

Andrei, editeaza-ti posturile pe viitor ca sa nu mai apara doua postari consecutive. Suna a vanatoare de postari.

Edited by mesersmith

Arte martiale (incerc sa le invat singur), muzica orientala (tai-chi, tibetana), pop, rock-soft (mai rarut ca-i mai dragut), hip-hop uneori, exclus manele, house, club (ca deja am vazut ca apar manele amestecate cu club :))), incepe sa-mi placa programarea, dar sunt in faza de invatare lejera mai am mamaliga de mancat, mobilissimo si acest forum, filmele bune in general comediile si cele cu arte martiale (bineinteles ca nu fumez filme de jackie chan), cel care mi-a placut cu adevarat a fost Fearless cu Jet Li, cartile de istorie, geografia.

Si cei care doresc sa vaneze: Va invit la Nistoresti judetul Vrancea de unde ma trag eu, ca aveti ce vana. Sunt o gramada de mistreti, care strica pasunile, ursii mi-au distrus niste copaci anul trecut. I-as vana eu, dar n-am pusca :). Vanatorii sunt de toata jena din 100-200 de porci mistreti pusca unul doi si se duc acasa. Daca iti pui si amortizor la pusca...esti boss :))

Din ce vad pana acum cam majoritatea colegilor care au postat pe aici...nu suporta manelele.Sincer,ma bucur...chiar nu am nimic cu acest gen de muzica.

Muzica, fotbalul ( si de jucat, de 2, 3 ori pe saptamana si de sustinut echipa favorita nu o zic sa nu ma huiduie lumea pe aici :)) ), sala de forta (sportul in general).

La vanatorile la care am participat, animalele ranite au fost urmarite pana au fost prinse. Nu incerc sa-ti combat sau sa-ti schimb parerile, insa ce este prezentat la TV o data pe an, cand organizeaza Tiriac macelurile, alea nu-s vanatori. Nu stiu daca ai participat sau nu vreodata la o vanatoare, dar nu e deloc asa. Noi nu ne ducem intr-un tarc unde sute de mistreti sar pe noi. Noi alergam zeci de km prin paduri, deseori nu intalnim vanat deloc si de cele mai multe ori ne intoarcem cu tolba goala.

Nu. Fan gsmarena si alte site-uri cu abureli
Glumim, Razvane.

Spit-ule, urasc vanatoarea de cand eram copil, adica cu mult inainte de a vedea macelurile dementului aluia, asa cum bine le-ai numit.
Personal, fara vreo legatura cu tine, as interzice vanatoarea prin lege.
Cunosc vanatori si pot sa-ti spun ca nu pot sa nu-i tin la distanta doar pentru acest aspect.
Asta este. Sunt un iubitor de animale si nu suport uciderea lor inutila. Asa cum am spus, toti vanatorii au ce manca, nu e nevoie sa ucida pentru placere. Si ideea asta imi distruge mintile: ucid ca sa ma distrez, din sport.
Nu pot sa cred!!!!

La vanatorile la care am participat, animalele ranite au fost urmarite pana au fost prinse. Nu incerc sa-ti combat sau sa-ti schimb parerile, insa ce este prezentat la TV o data pe an, cand organizeaza Tiriac macelurile, alea nu-s vanatori. Nu stiu daca ai participat sau nu vreodata la o vanatoare, dar nu e deloc asa. Noi nu ne ducem intr-un tarc unde sute de mistreti sar pe noi. Noi alergam zeci de km prin paduri, deseori nu intalnim vanat deloc si de cele mai multe ori ne intoarcem cu tolba goala.

Ti-am spus vino la mine la Nistoresti, ca te intorci cu o pufoaica de urs, cadou de nunta :)) daca impusti tu ursul :P

Rock, sofatul, gatitul(mancarii), șprit :D, munca, ceva filme(rar), femei(uitatul nu-i interzis :D), fiul de 8 ani imi mananca mult din timp :), pc-urile...

P.S mai am un dslr si fac si poze, amator. :D

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Edited by Gastarbeiter

Eu ador muzica rock, in special rock-ul britanic din '60-'80 da' si rock-ul mai nou. Metallica, Iron Maiden,Deep Purple, The Doors, Guns N Roses si multe altele sunt la loc de cinste in inima mea de asemenea.

Imi place sa ma uit la seriale si am urmait multe, destule chiar. Am avut performanta de a viziona 23 de episoade in 36 de ore deci pot spune ca daca-mi place un serial, ma uit cateva zile si apoi ma ling pe bot..:D

Mai citesc din cand in cand cate ceva la indrumarea prof. de romana, destept om!, care-mi da numa' carti superbe.
Mai joc si-un fotbal, mai lucrez ceva in Photoshop, mai stau cu prietenii, dar in general pierd vremea..

Cam asta-s eu :D

Am multe pasiuni.

Mașini, tehnologie, wrestling-ul, filmele inteligente nu comedii siropoase, nu le suport dar îmi plac sitcom-urile, gen Seinfeld sau Curb Your Enthusiasm. Muzica nu e neaparat o pasiune, dar îmi place Frank Sinatra, Matt Monro, John Lennon, Lou Bega, The Beach Boys, Cold Play, Gotye...ascult și câteva comerciale dar cu mici excepții și da nici eu nu suport manelele.

Documentare despre pești (River Monsters), despre al doilea Război Mondial în special despre Hitler și anturajul lui. 

O altă pasiune e sala, nu sala de mese ci sala de forță, gamer înrăit, fotbalul( Hala Madrid!), poker-ul din când în când și-mi place să  mai citesc despre actori, să acumulez cât mai multe informații despre ei dar poate asta deja sună a obsesie. :D

Edited by Tyler Durden

Wrestling, really? La modul serios, chiar muream de curiozitate sa aflu motivele pentru care cineva s-ar uita la maimutareala aia. Sunt stupefiat cand mai surfez cu telecomanda si dau de sali arhipline cu americani ahtiati. Stau si ma intreb cum fac de vand atatea bilete. In concluzie, ce te atrage la wrestling? Ca de lupta sau bataie nu poate fi vorba la circul ala, deci trebuie sa ai alte motive.

Si eu ma uit la wrestlig cand imi permite timpul,sunt fan John Cena ;)

PS.@Innoxius,vezi ca eu sunt mai aproape de tine...deci...fi pe faza  :D 

Wrestling, really? La modul serios, chiar muream de curiozitate sa aflu motivele pentru care cineva s-ar uita la maimutareala aia. Sunt stupefiat cand mai surfez cu telecomanda si dau de sali arhipline cu americani ahtiati. Stau si ma intreb cum fac de vand atatea bilete. In concluzie, ce te atrage la wrestling? Ca de lupta sau bataie nu poate fi vorba la circul ala, deci trebuie sa ai alte motive.

Aceeași ideologie am avut-o și eu înainte să mă uit la wrestling. De ce naibi să mă uit la farsorii ăia?

În primul rând nu e circ, dacă pleci de la concluzia că e circ las-o așa.

Èši se pare maimuțăreală

, sau
 ?

Dacă nu ți se pare maimuțăreală o să-mi elaborez ideea de ce-mi place wrestling dar dacă tot ți se pare maimuțăreală atunci nu mai are rost.

Feri, și mie îmi place de John Cena dar ca și wrestler e printre cei mai slabi dar la microfon are talent.

Apropo, te uiți la Wrestlemania Duminica asta? :D

Ok, sa-i spunem prefacatorie si circ. Avand in vedere ca toate luptele sunt trucate, ca sa nu mai vorbesc de cei care apar si lovesc cu tot felul de obiecte, spre deliciul spectatorilor, chiar as vrea sa inteleg motivatia. Daca nu vrei sa-mi spui motivele pentru care te uiti, nu ma supar, eu ti-am spus motivele pentru care nu ma uit.

haha!

ce-mi placea sa ma uit la wrestling cand eram ceva mai tanar si fara creiere :)).

Tyler, si tu esti pasionat de al doilea razboi mondial? Poti sa-mi dai un site cu documentare de profil? Le-am urmarit petoate de pe NG si nu mai am ce vedea :))

Din ce vad pana acum cam majoritatea colegilor care au postat pe aici...nu suporta manelele.Sincer,ma bucur...chiar nu am nimic cu acest gen de muzica.

Si cu toate astea, toata lumea asculta manele in Romania.

Ma intreb cine nu asculta manele...

E ca la referendum, nimeni nu a votat cu Basescu, dar totusi a ramas la Cotroceni, lua-l-ar toate cele...

trebuie sa fii ipocrit sa spui ca n-ai ascultat la viata ta manele, zic eu.

nimeni nu asculta da toti stiu versurile, ciudat, nu?

asa zic si eu..

eu recunosc, din astia 17 ani jumate ai mei, pana acum 6 ani am ascultat manele. multumesc lu' Dumnezeu ca m-a desteptat..:))

Aceeași ideologie am avut-o și eu înainte să mă uit la wrestling. De ce naibi să mă uit la farsorii ăia?

În primul rând nu e circ, dacă pleci de la concluzia că e circ las-o așa.

Èši se pare maimuțăreală

, sau
?

Dacă nu ți se pare maimuțăreală o să-mi elaborez ideea de ce-mi place wrestling dar dacă tot ți se pare maimuțăreală atunci nu mai are rost.

Feri, și mie îmi place de John Cena dar ca și wrestler e printre cei mai slabi dar la microfon are talent.

Apropo, te uiți la Wrestlemania Duminica asta? :D

Tyler, nu as vrea sa para ca minimalizez importanta acestui...nu stiu cum sa-i spun, acestei mizerii de dans.

Desi te respect ca om chiar daca nu te cunosc, nu pot sa folosesc decat epitete care sa arate cata scarba imi poate provoca teatrul asta ieftin.

Asa cum a spus si Spit, si eu as dori sa inteleg daca voi, tu si Feri, ati inteles ca ala e balet si ca nicio lupta de acolo nu este reala, totul e trucat si, din pacate, intr-un mod extrem de copilaresc.

Uita-te chiar si la exemplele pe care le-ai dat tu. Atunci cand arunci pe unul in corzi, pe langa faptul ca daca s-ar respinge, ala nu ar trebui sa fie respins alergand pe picioarele lui, dar chiar si asa daca ar fi, de ce mama dracului nu-l loveste cu pumnul in fata, ci doar cu muschiul de pe interiorul bratului?

Feri, explica-mi, prietene, ce anume intelegi tu din dansul ala prostesc? Chiar vreau sa inteleg, nu vreau sa jignesc pe nimeni dintre cei carora le place asa ceva, insa mi-e greu sa inteleg cum oameni cititi, oameni educati, pot sa fie pacaliti de asa teatru de amatori.

trebuie sa fii ipocrit sa spui ca n-ai ascultat la viata ta manele, zic eu.

nimeni nu asculta da toti stiu versurile, ciudat, nu?

asa zic si eu..

eu recunosc, din astia 17 ani jumate ai mei, pana acum 6 ani am ascultat manele. multumesc lu' Dumnezeu ca m-a desteptat.. :))

Nu despre asta e vorba, ca daca ma duc la o nunta din obligatie, necalificatii aia vor canta mizerii de manele.

Daca ma duc la padure sau la plaja, nu se poate sa nu aud manele.

Eu consider ca atunci cand asculti un gen de muzica, inseamna ca tu cauti in mod special sa asculti acel gen.

Adica, iti tragi piesele alea pe pc, pe discuri, la masina, in telefon, etc.

In pc-ul meu nu au existat niciodata manele si nu vor exista, ca-i dau foc de nu se vede.

Chiar cred ca oamenii aia sunt lipsiti de educatie.