Clicky

Jump to content
Innoxius

Ce pasiuni (altele decat gadgeturi mobile) avem ?

Recommended Posts

Urmand ideea lui Feri, deschid si eu un topic din categoria "Sa ne cunoastem mai bine".

La mine bifez filme bune, muzica buna, cartile  si calatoriile.

Si mie imi plac filmele bune,muzica buna(in primul rand sa se auda foarte bine) si calatoriile.Poate putem pune aici si ce filme bune am vazut in ultimul timp.

Muzica buna(doar rock, ca altceva ce...?), filme, Citroen, Access database, electronica, programare(doar cochetez).

Adi, aia cu gatitul mi-ar placea si mie. Nu vrei sa stii cum stau si ma zgaiesc la master chef. Mi-ar placea enorm sa stiu sa gatesc.

Exemple de filme nu dau, ca ar insemna sa va enumar aici cateva sute si nu e loc.

Cu pescuitul am mai cochetat si eu.......cel mai mare peste prins de mine a fost o caracuda(sper ca nu am gresit denumirea) de 400gr.....

Azi am facut lasagna cu carne. De o saptamana o tin in lasagna cu ciuperci sau spanac si am zis ca, avand ceva radacini maghiare, n-o fi prea mare pacatul daca de Pastele Catolic mananc carne :D

Na, ca uitai o alta mare pasiune: programarea ;)

Pe care n-ai vrut sa ma inveti si pe mine... :P

Glumesc.

Hmm, daca stii sa faci lasagna, inseamna ca esti destul de avansat.

Pentru iubitorii sus numitului preparat, la penny gasiti lasagna la 1kg, cu carne, bolognese, la doar 12.99lei.

Si pot sa va spun ca e criminala.

Filmele in special, apoi sofatul, plimbatul in aer liber, socializarea reala, cea "offline" pentru cei dependenti de Facebook :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Imi plac filmele(cele bune , normal ) mai ales comediile reusite, muzica (indferent de gen si an, exclud MANELELE),pc games(shootere,de strategie),unele sporturi(innotul,bascket,fotball,rugby),formula 1,mersul pe bicicleta,mai nou progamarea si vizionarea excesiva de review-uri la diferite smartphone-uri/tablete.

Edit: am practicat karate si am facut dans sportiv(acestea sunt 2 lucruri pe care inca le plac).

Edited by Bogdan Gabriel

[...]

Edit: am practicat karate si am facut dans sportiv(acestea sunt 2 lucruri pe care inca le plac).

Frumos ;)

Si eu am facut rugby la echipa de juniori al universitatii Timisoara(1996-2000)mai exact in perioada liceului.

Sper ca vorbeai de iubire platonica :wub: Se pare ca avem microbul in sange, de la strabunicul meu incoace pe linie paterna toti au fost vanatori. E mostenire genetica ;) Dar o friptura de vanat nu-ti face cu ochiul?

Platonic, evident. Si in gluma.

Nu, nu-mi face, pentru ca acea caprioara sau alt animalut, ar putea fi parintele altor animalute care il asteapta acasa. Te-ai gandit la asta?

[...] Dar o friptura de vanat nu-ti face cu ochiul?

Cand e vorba de carne.....cred ca ma auto-invit la o friptura  :D Chiar daca este vanat....mai putine "E"-uri ;)

mesersmith, on 31 Mar 2013 - 20:07, said:snapback.png

Platonic, evident. Si in gluma.

Nu, nu-mi face, pentru ca acea caprioara sau alt animalut, ar putea fi parintele altor animalute care il asteapta acasa. Te-ai gandit la asta?

Bine colega...dar porcu' sau puiu' ori curcanu'....nu tot acolo se incadreaza?

Asta vroiam sa-l intreb si eu. As accepta sa fiu mustruluit doar de catre un vegetarian convins. Cand stiu cum sunt macelarite animalele din abatoare, nu pot sa nu remarc faptul ca un glont bine tintit aduce mai putina suferinta. In plus animalele salbatice au o sansa de a scapa, pe cand cele din abator nu. Daca va uitati la documentarul Food Inc. s-ar putea sa imi dati dreptate si chiar sa va transformati in vegetarieni.

Nu mai aminti de acea emisiune....ca nici verdeata nu o sa-mi mai trebuiasca.Rosii clonate?