Clicky

Jump to content

Ce masini conducem?

Recommended Posts

Da, este destul de îngrijit pt vârstă lui. Este din noiembrie 1998,dar prima înscriere a fost în 1999, mașină de garaj și un singur proprietar ;)

La această oră mașina are 162740 km la bord, motorul suna foarte frumos, nu troncane, suspensii ok, sistemul audio funcțional și suna destul de bine.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Nu pare ca are aproape 16 ani...

Sent via iPhone with Android 6.3 on board

• Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Frumoase. Îmi place că Bora nu are farurile mătuite, cum sunt mai toate în RO.   Și pe la mine a trecut un bolid la un safe wash + polish stopuri.     O mașină imensă, motor 3.0d trage de rupe.

Asa cum suna si titlul topicului...si vreau sa ne cunoastem mai bine am zis hai sa deschid un topic(si vor mai urma) mai altfel decat tema generala a forumului. Asa ca hai sa incep eu....eu conduc un

Va prezint si eu noua mea masina de buget(SH) pe care o sa-l folosesc in Germania, l-am cumparat astazi. Pret de criza...1500 euro. Momentam trebuie sa ma multumesc cu asta. Este un Volkswagen Bora,

Posted Images

Ete fâs,coincidență.

Și eu sunt nascut deodata cu Iisus,aceeasi zi,aceeasi luna.

Apropo,te-ai gandit ce nume ii vei pune?

Trimis de pe celalalt veceu,folosind Tapatalk 14

Didi,cu niste gene roz puse deasupra farurilor,o sa fie lux.Sa vezi ce succes o sa ai atunci la copii. :))

Sper ca nu a sunat urat,daca da,atunci imi cer scuze. :D

Mișto mașinuța. Nu i se vede vârsta și pentru că e argintie, culoarea care ascunde cel mai bine defectele.

Eu am avut plăcerea să fac oglindă niște jante de Hummer.

Pe 22.  :o

ugix.jpg

Edited by Tyler Durden

Nu sunt genul, chiar dacă mi se oferă.

Suntem în tratative pentru un detaliat la exterior, va fi o provocare pentru mine, asta dacă ne vom înțelege.

Asta e mașina....versus X6.

qfav.jpg

De ce nu ai inmatriculat-o in Ro?Pe diferenta aia mergeai si tu ca tot omul de 4 ori pe saptamana la ștrand...Și băgai in tine numa mici șâ bere. 😉

Edited by Sebi

Nu am bani de taxă....... :)

De fapt asigurarea costă 89 de euro, văd că mi-a băgat și teil casco......

Taxa este 2800 lei. Momentan îmi convine cu numere de Germania, dar fi sigur că va trece pe numere românești. Mașina chiar dacă la nemți este considerat Euro 3 la noi RAR îl va încadra la Euro 2. Diferența între cele două norme este 100 euro.

In Germania este D3 de fapt, un fel de Euro 2 Plus (ca la Samsung:) ).Ca o paranteză, nu exista Euro 3 pentru motoarele VW sau Opel (benzinare).

Problema e că fiecare stat european încearcă să-și protejeze veniturile (impozite, taxe, asigurări) și nu prea mai ești lăsat să circuli cu o mașină (proprietate personală) în acea țară daca ești rezident sau, mai rău, ai dublă cetățenie.

Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

Ok.. Atunci n-a meritat 1500€..

Așa zici tu?

Ia zi dacă cumperi o mașină bună în România la 2100 euro cu tot cu taxă.....și cu km reali.....

Eu inițial am luat mașina să-l folosesc în Germania, dar am luat în calcul și varianta înmatriculării în România.....

Da un exemplu de masina cu volanul pe stanga......

Eu personal sunt multumit de achizitie si dotarile pe care le are masina ;)

PS. Vrei o masina fitoasa/mai noua....tre' bani. Mondeo tot din Germania l-am cumparat,direct de la reprezentanta Ford si cu 53700 km la bord,dar am dat 8500 de euro pe el.......

Stai stai stai, n-am zis ca nu e buna sau ceva, a fost doar o părere personala, atâta tot.

Am spus doar ca ai dat mult pe ea.

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14

Imi explica si mie cineva ce face ala cu volanul pe dreapta, intr-o tara cu volanul pe stanga, cand vrea sa depaseasca un TIR pe un drum cu una banda pe sens ? Sau un autocar cat toate zilele cu remorca de bagaje ? Sau un tractor cu utilaj agricol un pic mai lat decat banda ?

Stai stai stai, n-am zis ca nu e buna sau ceva, a fost doar o părere personala, atâta tot.

Am spus doar ca ai dat mult pe ea.

Mult in ce sens?

Ca este euro 2? @Didi a spus foarte clar cu normele de poluare la grupul VAG.

Eu m-am tot uitat la piata de masini din DE, plus pe internet. Am gasit multe masini in jurul sumei de 1500 si nici una nu era euro 4. Cand le vezi pe internet....par frumoase, dar cand le vezi live....o iei la fuga sau te sperii de kilometraj, ori de cati proprietari a avut........

Daca aveam bani mai multi sau sa raman o perioada lunga in Germania(4-5 ani) atunci luam o masina SH stare perfecta de 4-5 ani in rate......

Imi explica si mie cineva ce face ala cu volanul pe dreapta, intr-o tara cu volanul pe stanga, cand vrea sa depaseasca un TIR pe un drum cu una banda pe sens ? Sau un autocar cat toate zilele cu remorca de bagaje ? Sau un tractor cu utilaj agricol un pic mai lat decat banda ?

Wait wait wait, ca nu zilnic dai de tractoare pe drum, cu tirurile te descurci, stai cu câțiva metri în spatele mașinii pe care vrei sa o depășești și când vezi ca e liber, ii dai blană.

Asa gândeam și eu ca și tine pana acum cateva saptamani când cineva mi-a demonstrat câtă vizibilitate poți avea chiar dacă ai volanul pe dreapta.