Clicky

Jump to content

Ce masini conducem?

Recommended Posts

• Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Frumoase. Îmi place că Bora nu are farurile mătuite, cum sunt mai toate în RO.   Și pe la mine a trecut un bolid la un safe wash + polish stopuri.     O mașină imensă, motor 3.0d trage de rupe.

Asa cum suna si titlul topicului...si vreau sa ne cunoastem mai bine am zis hai sa deschid un topic(si vor mai urma) mai altfel decat tema generala a forumului. Asa ca hai sa incep eu....eu conduc un

Va prezint si eu noua mea masina de buget(SH) pe care o sa-l folosesc in Germania, l-am cumparat astazi. Pret de criza...1500 euro. Momentam trebuie sa ma multumesc cu asta. Este un Volkswagen Bora,

Posted Images

Eu am avut un Fiesta ca al tău, dar era mașină de serviciu. Tot ce pot spune, pt oraș este o mașină super. Consum mic, este iute/nervoasă...găsești ușor loc de parcare ...dezavantaj este spațiul interior

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Mergeți cu aceeași mașină? Am glumit. Mașină perfecta nu exista. Puternica si consum mic, spațioasa dar..., sa nu fie prea scumpă, asigurare, revizii, etc

Trimis de pe al meu A5_Duo folosind Tapatalk

Peste ce am dat când lucram o mașină zilele astea. 

Proprietarul a spus dacă pot remedia acest defect care rar mi-a fost dat să văd.

y4kdb.jpg

Defectul provine de la spuma activă din spălătorii care a deteriorat lacul mașinii în timp.

ks24m.jpg

nc0r.jpg

vhrlq.jpg

Proprietarul a fost foarte mulțumit. :)

Pai tocmai asta e ideea :)

Diesel = posibile probleme cu volante, injectoare, filtru particule, turbo ...probleme in general costisitoare. In plus de asta iti tremura si creierii din cap iarna pana se incalzeste si se incalzeste greu.

Benzina = mai ieftina la achizitie si la revizii, fara probleme majore in exploatare, fara rontait de tractor in habitaclu.

Consum mai mare, e adevarat dar eu merg undeva la 15000km/an asa ca nu prea ma intereseaza...

Daca nu ma jupuiau astia cu impozitul pe auto, incercam un 2.8 v6 :)

Sent via iPad using Tapatalk

Te aștept. Sau vin eu spre tine. :))

Mie îmi place zgomotul făcut de un diesel puternic.

Trimis de pe al meu C2305 folosind Tapatalk

Pai asta noua e benzina, ca si cea veche de altfel. Cu un zgomot de diesel puternic te ajut doar cu vreun link enpe youtube :)

Teoria este una, practica alta :) Nu se folosesc aceleasi materiale pentru elementele constructive dintr-un motiv destul de simplu: benzina si motorina nu ard la aceeasi temperatura. De aici rezulta aliaje diferite supuse la solicitari diferite...Conceptia motoarelor este in sine diferita (compresie vs aprindere).

E cam tarziu pentru detalii, poate maine.

Deocamdata, seara buna tuturor , eu maine muncesc :)

• 2 weeks later...

Va prezint si eu noua mea masina de buget(SH) pe care o sa-l folosesc in Germania, l-am cumparat astazi. Pret de criza...1500 euro. Momentam trebuie sa ma multumesc cu asta.

Este un Volkswagen Bora, 1.6L,100cp benzina cu destule dotari. Inscrierea in circulatie o fac saptamana viitoare......pe numere germane.

2014-06-07 16.13.00.jpg

2014-06-07 16.13.05.jpg

2014-06-07 16.13.14.jpg

2014-06-07 16.13.21.jpg

2014-06-07 16.13.34.jpg

2014-06-07 16.14.05.jpg

2014-06-07 16.11.55.jpg

2014-06-07 16.12.02.jpg

2014-06-07 16.12.11.jpg

2014-06-07 16.12.18.jpg

Va prezint si eu noua mea masina de buget(SH) pe care o sa-l folosesc in Germania, l-am cumparat astazi. Pret de criza...1500 euro. Momentam trebuie sa ma multumesc cu asta.

Este un Volkswagen Bora, 1.6L,100cp benzina cu destule dotari. Inscrierea in circulatie o fac saptamana viitoare......pe numere germane.

Fără evenimente! :D

Sent via iPhone with Android 6.3 on board

Da, este destul de îngrijit pt vârstă lui. Este din noiembrie 1998,dar prima înscriere a fost în 1999, mașină de garaj și un singur proprietar ;)

La această oră mașina are 162740 km la bord, motorul suna foarte frumos, nu troncane, suspensii ok, sistemul audio funcțional și suna destul de bine.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk