Clicky

Jump to content

Ce masini conducem?

Recommended Posts

• Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Frumoase. Îmi place că Bora nu are farurile mătuite, cum sunt mai toate în RO.   Și pe la mine a trecut un bolid la un safe wash + polish stopuri.     O mașină imensă, motor 3.0d trage de rupe.

Asa cum suna si titlul topicului...si vreau sa ne cunoastem mai bine am zis hai sa deschid un topic(si vor mai urma) mai altfel decat tema generala a forumului. Asa ca hai sa incep eu....eu conduc un

Va prezint si eu noua mea masina de buget(SH) pe care o sa-l folosesc in Germania, l-am cumparat astazi. Pret de criza...1500 euro. Momentam trebuie sa ma multumesc cu asta. Este un Volkswagen Bora,

Posted Images

Am modificat acum, 25 000 :D ma scuzati pentru greseala.

"Puma" aceea din poza se numeste Madalin.

Te referi la motan.....din moment ce este Catalin....

Sa nu imi spui ca l-a alergat cateaua Catalina...  :D

PS. Daca ai observat cand pozez masinile mele....nici picior de motan/pisica prin zona....... Dar nici de caine.... Stii de ce?

Cainele face fitnes ca pisicile/motanii.....

Nuuuu, la mine e liniste si pace, pisicul face ce vrea : mananca din castronul cainelui de fata cu el, doarme in masina daca las geamul deschis :D

Iubesc animalele....dar din punctul meu de vedere nu au ce cauta in masina sau casa. Locul lor este in curte sau pivnita(iarna cand este frig/ger).

PS. Este doar opinia mea si nu trebuie tratat ca atare. Si nici nu vreau sa creez polemica sau offtopic.

Feri, asa o fi, cum spui tu, dar catelul meu nu vrea sa te asculte. Chiar acum imi sta ca un guler, pe perna. I-am transmis ce ai spus, i-am repetat, i-am aratat pe ecranul laptopului ce ai scris, dar a clipit des, inteligent si a cascat. Cica-l plictisim. :))

• 3 weeks later...

Pe lângă mașina personală mai conduc și un Kia Ceed 1.4 L benzinar. Îmi place de aceasta mașină deoarece este foarte nervoasă ...are 110 CP.

8e4y4e5u.jpg

Sent from my Toshiba Tablet

Conduc frecvent un Porshe  :wub:

attachicon.gifwallpapers-wallpapervault-referers-images-carrera-sports-exotic-porsche-207292.jpg

...noaptea in vis, desigur  :D  :))  :))

La ce e in Buzau acum, banui ca are lama de zapada :D

Din cate am citit Kia Cee'd e singura masina din lume care are in denumire un apostrof  (').  B) 

Din pacate am postat de pe tableta si nu am gasit semnul pt apostrov. Masina in sine chiar daca nu arata ca si un Porsche....se manifesta la 30-40% din calitatile unui Porsche. Eu unul personal sunt foarte multumit de aceasta masina(masina de serviciu).

• 3 months later...

Eu azi am facut schimbul de ulei la masina in Germania si de data asta am ales Liqui Moly 5W30 Top Tec 4600 plus filtru ulei(cartus filtrant) pt un Ford Mondeo din 2002 benzinar. Ma costat ceva bani....am achitat 108 euro sad.png
De data asta nu am mai luat Castrol...vad ca s-a mai scumpit si pe aici costa 65 euro bidonul de 5L 5w30 cu specificatii pt Ford.Dar vad ca nici Liqui Moly nu este ieftin deloc.....ma ajuns undeva la 70 euro 5 litri....

2014-05-19 19.58.05.jpg

2014-05-19 19.59.18.jpg

2014-05-19 19.59.35.jpg