Clicky

Jump to content
Parintzelu

CÄ‚RÈšILE noastre, cine, ce, cand mai citeste

Recommended Posts

Momentan citesc Shogun vol 2. Foarte tare. Inainte de Shogun am mai citit Changi, tot de James Clavell. Vreau sa ma apuc de "A Song of Fire and Ice".

@candrei Nu ai vazut ca in fiecare episod din Hannibal scrie ca este bazat pe cartea Red Dragon?

Edited by flo47

Momentan citesc Shogun vol 2. Foarte tare. Inainte de Shogun am mai citit Changi, tot de James Clavell. Vreau sa ma apuc de "A Song of Fire and Ice".

@candrei Nu ai vazut ca in fiecare episod din Hannibal scrie ca este bazat pe cartea Red Dragon?

Dacă îți place James Clavell citește-l în ordine.

Shogun

Gai Jin

Taipan

Changi

Nobila Casă

Vârtejul.

Trimis de pe al meu Lenovo P780

Edited by Parintzelu

@candrei Primul sezon mi s-a parut si mie mai plictisitor. Al doilea e foarte, foarte bun.

@Parintzelu Multumesc. Din pacate acasa mai am doar Gai Jin. Poate mai fac rost si de altele. Au legatura intre ele? 

Da este o sagă, acțiunea se întinde de a lungul sau pe parcursul mai multor generații. O să îți placă. Era saga mea favorită alături de ciclul Roboților și al Fundației, dar mai nou am adaugat și „A song of fire and ice“. Dacă îți lipsește ceva strigă și vei fi ajutat..... Hihihi

Trimis de pe al meu Lenovo P780

Cu ce imi ocup serile in ultimul timp :

Nu strica si o carte cu intamplari reale din cand in cand :).

post-9255-0-67716000-1402959072_thumb.jpg

Edited by denis

Destul de buna, merge la plictiseala.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Edited by denis

Recomand cu caldura Codul lui Da Vinci. O carte excelenta, plina de lucruri interesante precum societati secrete, conspiratii, mesaje ascunse, care te tin in priza pe tot parcursul lecturii.

Acum am inceput Tacerea Mieilor de Thomas Harris. Am gasit-o destul de greu, nu prea se mai gaseste in stocul magazinelor. In sfarsit am toate 4 cartile din seria Hannibal, le-am citit pana acum pe primele doua ( Hannibal Rising si Dragonul Rosu ). Din cate am auzit asta este cea mai buna din toate.

post-9255-0-67601200-1404511285_thumb.jpg

Edited by denis

Mi-a venit o poftă de citit, așa că m-am gândit să comand o carte pentru ăștia mai tineri. :) M-am oprit la „Căutând-o pe Alaska†și o s-o comand de la magazinul cu e când ajung acasă. Abia aștept! O să vă spun ce părere am. ;)