Clicky

Jump to content
Parintzelu

CÄ‚RÈšILE noastre, cine, ce, cand mai citeste

Recommended Posts

Întrebare întrebătoare..la ebook reader-e (sau cum se scrie) poti sa pui de pe pc un document (pdf de ex sau txt)?

Depinde ce format accepta reader-ul. N-am folosit, ca nu citesc pe ecrane puchinoase, nici pe laptop nu pot citi cu atentie documente mari. Din cate stiu nu prea accepta text sau pdf, ci alte formate.

Sent from my LG G3-D855

Ce accepta scrie la specificatii. Dar, din nou, nu cred ca nu poti copia de pe PC. Ar insemna sa te lege obligat de un serviciu online, cum face Amazon.

Stiu ca si aplicatia Books de la Google permite upload de documente, vezi ce format accepta. Tu pe ce dispozitiv vrei sa te uiti?

Sent from my LG G3-D855

Am înțeles ca e un film reușit și mi-am propus sa termin de citit de pe hârtie seria Game of trones sa fac o comparație. Am citit pentru comparație 50 umbre Grey dar nu se pune.

Oricum în opinia mea e greu de egalag cartea. Gusturile si imaginația personala sunt greu de egalat și redat în 2 ore de filmare.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Nu o sa regreti daca citesti Game of Thrones. Eu le-am citit inainte sa apara serialul. Pacat ca mosneagul care a scris cartile a ramas in urma si va fi depasit de serial.

Despre 50 shades of Grey - parerea mea e: cartile sunt slabute, iar fimul e foarte prost. Citite toate cartile inainte de aparitia fimului si vazut mai mult de jumatate din film. Doar atat am rezistat. Fanteziile erotice (inodore, incolore, insipide) ale unei frustrate sexual.

Sent from my LG G3-D855

Nu o sa regreti daca citesti Game of Thrones. Eu le-am citit inainte sa apara serialul. Pacat ca mosneagul care a scris cartile a ramas in urma si va fi depasit de serial.

Despre 50 shades of Grey - parerea mea e: cartile sunt slabute, iar fimul e foarte prost. Citite toate cartile inainte de aparitia fimului si vazut mai mult de jumatate din film. Doar atat am rezistat. Fanteziile erotice (inodore, incolore, insipide) ale unei frustrate sexual.

Sent from my LG G3-D855

Cele mai irosite 2 ore din viata mea.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

post-13157-147108933466_thumb.jpg

Asa..ca m-am saturat sa citesc pdf-uri...pe plaja in soare.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Cand am fost la munte acum cateva zile am oprit intr-un OMV si am gasit cartea asta la masa la care am stat:

post-13157-147108949586_thumb.jpg

A fost ok pe drum(am prins ditamai coloana spre Brasov) , dar n-am terminat-o.

Sent from my XT1580 using Tapatalk