Clicky

Jump to content
Parintzelu

CÄ‚RÈšILE noastre, cine, ce, cand mai citeste

Recommended Posts

Cu plăcere. :) Mă bucur că am găsit-o la ei, mai ales pentru că livrează gratuit cu Cargus. Cică miercuri ar trebui să ajungă.

MAESTRUL ȘI MARGARETA, de M. Bulgakov

Am recicitit-o de curând și mi-a plăcut la fel de m7lt ca prima data. E una din cărțile mele preferate, plina de sarcasm și ironie, de se mira prietena mea de ce rad de unul singur când citesc. Recomand la toată lumea

Am inceput sa citesc seria Dune. Citisem doar primul roman din serie acum ceva timp.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Imi spune cineva care stie care este ordinea exacta a cartilor de S. Hassel ? Pe net scrie ca Legiunea Blestemelor este a 5-a, dar pe editia de la Nemira scrie 12...

Edited by denis

Ce am mai citit in ultimul timp :

Thomas Harris - Hannibal : Si cu asta am terminat seria, acum vreau sa vad filmele, sper sa nu ma dezamageasca. Cartile au fost ok, cea mai buna mi s-a parut Silence of the Lambs pe care am terminat-o in 2 zile :). Toate au nota 8-8,5 de la mine.

Dan Brown - Ingeri si Demoni / Simbolul pierdut : Amandoua sunt pline de suspans si actiune, foarte captivante. Toata seria cu Robert Langdon este de nota 10, in curand ma voi apuca de Inferno.

Simbolul pierdut de Dan Brown, capodopera, la fel ca si celelalte carti ale lui. Sunt pe la jumate, sper sa o termin in noaptea asta cu putin ajutor din partea cafelei.