Clicky

Jump to content

Disfunctionalitati ale forumului

Recommended Posts

• Replies 355
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mi-am gasit jucarie pentru 90 de zile. O sa vad daca pe W10 Enterprise cu Edge face tot asa  

Probabil cei care modereza nu le mai primesc. Ati hăcuit forumul sa nu va m-ai prindem toate prostiile

Ce părere aveți despre o secțiune nouă în forum numită Chinatown?

Posted Images

Zip ar fi trebuit sa functioneze. Am adaugat acum la mime types: APK si RAR. Pentru fisiere mai mari sa folosesti file sharing.

Multam, sunt mici fisierele, ca sunt doar fonturi, pana intr-un mega. Si am gresit eu, vroiam sa le pun rar, nu zip. Mea culpa

Edited by Sp1tfire
  • 2 weeks later...

E o problema cu forumul sau cu setarile mele.Cand vreau sa raspund la un mesaj prin Chrome imi apar niste chestii......vezi prima poza,iar daca merg pe IE9 totul este in regula.Oare de unde este problema?

La cel care sta intre scaun si monitor? Sau am o setare proasta la Chrome?

chrome.jpg

ie9.jpg

Nu foarte multe.

Dar e pacat sa nu le faci pt ca vei pierde chestii importante din functionalitatea browser-ului.

-in primul rand vreau sa amintesc functia multi tab, pe care o au si alte browsere, dar in opera, cand inchizi si redeschizi browser-ul, toate taburile pe care le-ai avut deschise se deschid exact in aceeasi ordine si in acelasi punct unde erau cand ai iesit. Parca si Modzilla stie asta.

-Tab view, afiseaza in partea de sus un preview cu taburile deschise si astfel, le recunosti fara sa mai citesti, ci doar dupa poza.

ScreenShot011.jpg

-apoi, afiseaza viteza cu care navighezi. Pentru asta intri cu click dreapta pe orice buton, customize/appearence si acolo faci selectiile ca in poza.

ScreenShot012.jpg

-mouse gesture, e o functie care m-a marcat atat de tare, incat acum am un soft pe laptop care face exact acelasi lucru in orice program m-as afla. Nu mai tin minte de cand nu am mai inchis o fereastra de la x-ul ei. Acum desenez un simplu "C" pe ecran cu mouse-ul si se inchide fereastra.

-opera Link, ei, aici deja suntem in major ligue. Cu functiunea asta, nu mai e necesar sa mai tineti minte nicio parola de pe niciun site si, in plus, tine minte toate site-urile pe care le-ati memorat si puteti intra pe ele de oriunde, inclusiv de pe opera mobile.

Cand pun win pe curat, instalez opera, bag user-ul si pass-ul si am toate site-urile pe care le-am memorat cu tot cu parolele pt ele.

La fel si cand intru pe alt pc, le am pe toate oriunde.

ScreenShot013.jpg

Si mai sunt multe altele, cum ar fi un buton "fit to width", care micsoreaza pagina indiferent ce ar contine si o face exact cat marimea browser-ului indiferent cat de mare pe ecran este. Mai este autoreload, cu care poti seta sa se reincarce orice pagina ori de cate ori doresti tu, setand orice valoare.

Mai sunt si altele. Oricum, IE-ul nu stie mai nimic din toate astea...asa ca eu il folosesc doar ca sa download-ez opera cand pun win-ul pe curat.

Edited by mesersmith

Cum să îți explic,nu e full-screen.În Firefox cand dau pe full-screen,e pe TOT ecranul acel video.În Opera nu e full-screen.

Cum arată în Firefox (screen-ul e facut la TOT ecranul):

post-58-0-23728700-1336225887_thumb.png

Înțelegi acum ? :D