Clicky

Jump to content
Pietri

S IV sau Note II?

Recommended Posts

Guest Deio

N7100XXALJ2, nu are inca upgrade al meu, dar nici nu mor dupa actualizari.

E drept ca daca puneam doar G, bateria tinea inca jumatate de zi, dar tot nu se ridica la cat au scos GSMArena. Conditiile de test niciodata nu pot acoperi valori reale.

Eu cand mai fac un review, cat de amatorism imi iese, scriu valorile reale, ca si cand utilizez telefonul normal, ca un utilizator intensiv. Daca asa ar face si GSMArena sau Engadget, ar fi jale, pentru ca sunt pomul laudat, trebuie sa se mentina asa.

Ä‚sta nu e coa 4.1.1?

Dacă da, este update.

Dar nu te sfătuiesc deloc să îl faci, se pare că e plin de bug-uri.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Guest Deio

Nici nu imi apare :)

Deocamdata stau asa cum e. Am doar root, ROM-urile custom mi le pun pe tablete, pe telefoane nu ma atrag :P

Guest Deio

Pai nu :P

Un abonament 4G e 80 lei, am intrebat la Vodafone si telefonul meu nu e LTE. Nici nu ma dau in vant inca, pana nu scad abonamentele.

Momentan nici nu exista abonamente 4G pentru voce in oferta Vodafone, sunt doar pentru date. Pana aduc si Vodafone telefoane 4G in oferta, apare 5G :D

Pe mine ma tinut S2 cu 2 ore si ceva de ecran sau 3 ore, nu mai tin minte 4 zile si nu mai tin minte cate ore.. si asta dupa aproape 1 an de la achizitie, chiar inainte sa il vand.

Pai la testul lor acela nu folosesc chiar asa mult telefonul, adica 2 ore de ecran on. 1 ora net, 1 ora film si 1 ora de vorbit.

Eu tot cred in testul lor, totusi sunt un site foarte cunoscut si citit sa arunce din burta cifre. Deio tu la cat ti de obicei ecranul cu luminozitatea? Ai spus ca tii 3G on tot timpul.. pai ala consuma. Aia dupa testul acela dezactiveaza tot si il lasa pana se descarca. Ei fac testul sa compare telefoanele cat tin in anumite conditii (standby, net, vorbit la telefon, internet prin wi fi), nu o sa tina niciodata 69 e ore sau 63 S4.

Din ce tin minte LG parca la Optimus G a anuntat oficial ca tine atat la vorbit si atat a aparut si in testul lor.. Si la testul cu vizibilitatea in bataia soarelui au spus ca S3 se vede mai ok ca HTC One din cauza reflexiei ecranului, nu din cauza luminozitatii superioare a HTC-ului si cei de aici au spus ca e invers.. asa o fi ca voi :D. N-am comparat ambele telefoane, daca vedeam cu ochii mei chair nu mai credeam nimic din acele cifre.. dar pana nu vad continui sa le bag in seama. E cum e si cu benchemark-uri, toti stiu ca nu sunt foarte important, dar toti le fac si le posteaza pe site-uri pentru a compara telefoanele :)).

Ce spun cei de la GSM Arena in legatura cu testele lor: "A score of 40h means that you'll need to fully charge once every 40 hours if you do one hour of 3G calls, one hour of video playback and one hour of web browsing daily." . Gasiti mai multe la : http://www.gsmarena.com/gsmarena_lab_tests-review-751p6.php .

P.S: Cred ca am intrat de mult in off-topic :)

eu ti'as sugera un Note 2... Este mult mai compact si rapid. Nu stiu ce sa zic de s 4 pentru ca nu se stiu foarte multe despre el...

Guest Deio

Compact nu e :)), e chiar mai mare ca S4. Cat despre viteza, aia e relativa, ca si normalitatea :)

Note 2 e foarte bun pentru ceea ce este proiectat, un PDA cu telefon incorporat.

Cred că s4, având în vedere ce are sub capotă. Dacă vrei stylus, note 2. Eu unul, nu mai pot fără el, și în jocuri îl folosesc. Navigarea pe net, editarea de documente, mail, etc, toate astea au un alt înțeles cu stylus.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4