Clicky

Jump to content
de ce exista apa

sony xperia z vs htc j butterfly

Recommended Posts

Htc, are un ecran f bun fata de sony, dar spatele ala lucios....

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Edited by Gastarbeiter

Bateria tine un pic mai mult pe Xperia Z... ecran mai bun pe Butterfly.. camera mai buna pe Sony, dar nu foarte buna. Nu vreau sa ma bag,dar nu isi merita banii niciunul parerea mea.. Daca tot sunt atatia bani sunt telefoane mai performante.

Uite o comparatie intre Xperia Z si HTC Butterfly:

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z_vs_htc_butterfly-review-906p3.php

Acolo poti sa vezi care e mai bun la capitolele care te intereseaza.

Edited by Razvann

One nu-i urmasul lui Butterfly, ca parca asa citisem pe undeva, ce are One diferit de Butterfly ?

Sent from my SmartTabII7 using Tapatalk HD

Si HTC Butterfly cat costa? Diferentele intre HTC Butterfly si HTC One sunt urmatoarele:

-HTC Butterfly vine doar cu 16GB, dar i se poate pune card la HTC One nu;

-camera mai proasta pe HTC Butterfly;

-bateria mai buna pe HTC One;

-HTC Butterfly are procesor de "2012" sa zic asa Qualcomm APQ8064 Snapdragon Quad-core 1,5 ghz, One are Snapdragon 600 1,7 ghz;

-La ecran, contrastul mai bun pe HTC One;

-HTC vine deja cu HTC Sense 5.

Edited by Razvann

Cel mai bine asteapta sa apara si celelalte 2, plus ca pretul lui HTC Butterfly poate va mai si scadea si asa poti sa faci o comparatie, daca merita diferenta de bani sau nu. Sincer HTC Buttertly e cam uratel.. cu acea margine de sus foarte mare..

M-am jucat cu un Butterfly zilele trecute si pot sa spun ca e destul de ok ca feeling si design. De urat nu se pune problema, difera mult de poze in realitate. Ce se plangea prietenul meu care il avea era durata de viata a bateriei care era mica spre foarte mica. In rest telefonul se misca excelent, fara lag sau alte poticneli. Eu unul nu l-as cumpara tocmai pentru partea cu bateria mica.

Sent from my Android device

Axl666, bateria dureaza vreo 5,6, 7 incarcari pana o sa fie ok. Si eu ma uitam ca tinea putin S3 la inceput primele 2, 3 saptamani. Dupa "si-a revenit" si a fost alta treaba. Probabil nu il are de mult timp.

Buna alegere. Asta o sa fac si eu, dar sa mai scada pretul. Oricum daca mai astepti, aflii cea mai buna varianta pentru tine si asa scad si preturile. Deja incep sa fiu foarte multumit de ce apare despre S4 (despre ce se spune in preview-uri, review-uri, articole)..

Razvane asta cu ciclurile de incarcare m-ai rupt. Esti sigur ca nu trebuie incarcat de cel putin 10 ori ca sa tina bateria?

Ca fapt divers amicul meu il are de prin decembrie, de cand a aparut pe piata, si tot ca fapt divers lucreaza in domeniu si cam stie care ii treaba cu telefoanele 'intelijente'. De altfel ma mir ca esti multumit de cat iti tine bateria la S3 dar sunt foarte sigur ca vei fi si mai multumit de cat te va tine la S4 dupa 5, 6, 7 incarcari.

Sent from my Android device

Edited by axl666

Eu recomand tot HTC One din motivul pe care l-am scris in review-ul Mobilissimo de pe YouTube, si anume ca toate "problemele" sale sunt de soft, si nu de hard, ceea ce este cel mai important. ele se pot rezolva ori printr-un update ulterior, ori printr-un trick ce necesita root(oricum in ziua de azi e cam greu sa iti pastrezi telefonul departe de root), ori printr-un custom rom. HTC One este un telefon de nota 10(daca problemele sunt rezolvate). Momentan este de 9.70 :D