Clicky

Jump to content
Innoxius

Telefonul Nexus 2013 (Nexus 5)

Recommended Posts

Retail Packaging of Nexus 5  http://www.droid-life.com/2013/10/18/retail-packaging-of-nexus-5-leaks-white-variant-too/

Google pregateste un eveniment pe 24 octombrie, nu pare sa fie pentru Nexus 5 http://www.androidpolice.com/2013/10/18/google-begins-sending-out-invites-to-october-24-google-play-event/

Mesajul afisat la Nexus 4 in Google Play a fost schimbat din "out of stock" in "coming soon", probabil Google va continua sa vanda si Nexus 4. 

Si o specificatie care nu cred ca a fost mentionata pana acum, Nexus 5 va avea Wi-Fi 802.11 ac

post-9578-0-89775700-1382169846_thumb.jpg

Guest Deio

Am vazut acum pe GSMArena ca pana la urma bateria ramane doar la 2300mAh. Cam rahitica pentru sugativa de 8w care ii zice Snapdragon 800. Eu abia ating 3 zile cu 3300mAh, si nu am sugativa, pentru ca Little consuma foarte putin. Big ruleaza rar, eu nu ma joc pe telefon. Dar Snapdragon ala e foc si para :)). Faci ceva mai serios si ai 4 nuclee furioase care consuma. Nu stiu ce e in capul unor producatori....

Si vrei sa spui ca Octa nu consuma cand ,, fac ceva mai serios''? Prefer sa sacrific 10-15% din baterie la sfarsitul zilei si sa am 30 de Gflops in plus la GPU. Depinde de fiecare la ce foloseste telefonul. Depinde si la cat e setat kernelul sa faca CPu input boost, Nexus 4 foloseste doua nuclee la aproape orice, mai putin Asphalt 8( nu-s sigur pentru ca telefonul nu se incinge mai deloc). Daca o sa reusesc sa pun mana pe Nexus 5, al doilea lucru care il voi face e sa pun un Custom kernel, primul e desfacerea cutiei. A, si prefer sa am 4G, deci ar fi mai multe aspecte contra pentru Octa.

Sent from my GT-P7300 using Tapatalk

Edited by Mihnea

Guest Deio

Nu ma joc pe ecrane de cativa cm. Prea mici. Mai ales ca telefoanele intra in throttle si oricum performanta e franata, ca sa nu iti ia foc in mana. Telefonul e telefon, pentru jocuri mobile am iPad 4, cu jocuri la rezolutii 2048x1536, ceea ce ii lipseste lui Android.

Iar pentru jocuri serioase, am desktop, cu mouse si tastatura/joystick. Inca nu e pe moarte. :ph34r:

4G? Unde? In Romanica? Abia avem 3G si sunt 40% din zone neacoperite.

Am vazut acum pe GSMArena ca pana la urma bateria ramane doar la 2300mAh. Cam rahitica pentru sugativa de 8w care ii zice Snapdragon 800. Eu abia ating 3 zile cu 3300mAh, si nu am sugativa, pentru ca Little consuma foarte putin. Big ruleaza rar, eu nu ma joc pe telefon. Dar Snapdragon ala e foc si para :)). Faci ceva mai serios si ai 4 nuclee furioase care consuma. Nu stiu ce e in capul unor producatori....

vid

Sincer, chiar dacă este construit de LG, de data asta chiar au dat-o în bara. Mie nu îmi place cum arată telefonul, sigur nu o să-l cumpăr.

Sent from my Toshiba Tablet

Guest Deio

Sa nici nu indraznesti :))

Doar nu o sa treci de la un flagship, Note, la un telefon cu atatea lipsuri, mai ales pentru bateria de doar 2300mAh

Chiar dacă sunt fan LG, nu mă arunc la orice lansat chiar dacă este sub brand LG sau Google.

În primul rând trebuie să-mi placă atât vizual cât și hardware. De data asta nu se încadrează în cele două cerințe.

Sent from my Toshiba Tablet

Sa nici nu indraznesti :))

Doar nu o sa treci de la un flagship, Note, la un telefon cu atatea lipsuri, mai ales pentru bateria de doar 2300mAh

Mai degrabă la un telefon cu atâtea plusuri. Și apropo, există baterii externe.

Fluiditate, preț decent, update-urile constante de la Google, o multitudine de modalități de customizare, posibilitate de a regla culorile ecranului după bunul plac. Mă opresc aici.

Are Note așa ceva? Probabil că nu, fiecare utilizator dorește altceva de la un telefon deci haideți să nu mai zicem că telefonul x e mai bun decât telefonul z. Niciodată nu o să fim pe aceeași lungime de undă, avem gusturi diferite.

Edited by Tyler Durden

Guest Deio

Nu trebuie sa te ataci, nimeni nu va ataca pretioasele voastre telefoane sau branduri. Pentru mine sunt toate niste dude, inclusiv al meu, maine ma plictisesc de el si vreau alt model, get it? Da, fiecare cu gustul lui, corect. Ii ziceam lui Feri, in gluma, sa nu renunte la ceva bun in favoarea a altceva, care poate il va dezamagi.

Guest Deio

Nici nu le mai trebuie, ai vazut aia cu wireless charging, o sa umbli pe strada cu telefonul tinut in sus, sa prinzi ceva curent :))

Cred ca glumesti cu baterie externa. Asta nu e un argument pentru un telefon cu baterie slaba. Eu zic sa nu le mai puna deloc baterie :D

Nexus-ul nu are baterie slabă, scot screen time-uri de 6 lejer dar probabil că Note-ul are o autonomie de aia mi s-a părut viabilă treaba cu bateria externă.

Nu trebuie sa te ataci, nimeni nu va ataca pretioasele voastre telefoane sau branduri. Pentru mine sunt toate niste dude, inclusiv al meu, maine ma plictisesc de el si vreau alt model, get it? Da, fiecare cu gustul lui, corect. Ii ziceam lui Feri, in gluma, sa nu renunte la ceva bun in favoarea a altceva, care poate il va dezamagi.

Nu mă atac deloc doar că mi se pare aiurea să dai cu pietre în telefonul X doar că pentru tine e o simplă dudă. 

Eu-s de părere că LG a crescut foarte mult, e peste Samsung la software din punctul meu de vedere. Vorbim aici de ce a făcut cu Android-ul. Overall, e discutabilă treaba...dacă G2 bate S4/Note 3.

Stai liniștit și mie mi se fâlfâie de brand-urile respective. Am televizor Samsung dar am telefon LG, tabletă Asus, consolă de jocuri Microsoft așa că nu țin steagul sus pentru o anumită companie.

Edited by Tyler Durden

În privința calității LG sunt de acord că este peste Samsung, dacă ar fi și pe parte de suport la fel ar fi perfect.

De ce un flagship LG de anul trecut nu mai are parte de suport? Ma refer la 4x....

PS. Pe Nexus scoți 6 ore de ecran cu soft stock? Sau cu soft customizat?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

În privința calității LG sunt de acord că este peste Samsung, dacă ar fi și pe parte de suport la fel ar fi perfect. De ce un flagship LG de anul trecut nu mai are parte de suport? Ma refer la 4x.... PS. Pe Nexus scoți 6 ore de ecran cu soft stock? Sau cu soft customizat? Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Cu Nexus 4 am reusit sa scot 5h si 20 de min SOT. Cu Franco vreo 6h.  

Problema nu-i de baterie, si iphone are baterie de 1400-1500mha si rezista ceva mai mult...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

Terms of Use