Clicky

Jump to content
Innoxius

Telefonul Nexus 2013 (Nexus 5)

Recommended Posts

Cred ca Tegra 4 nu e un procesor de pus intr-un telefon.Consum imens de enegie, si apoi cum a zis Sp1tfire, pana nu il vad pe viu nu ma conving.

Crezi ca acel scor, daca este real, a fost obtinut cu un consum mic?Performanta si consumul mic se bat cap in cap indiferent cat de mult avanseaza tehnologia.De ce credeti ca Samsung a pus doar un dual A15 pe Nexus 10?Chiar daca are acea rezolutie iesita din comun, Samsung a ales sa nu oblige utilizatorul sa care incarcatorul pe unde se duce.Tegra 4 e perfect petru Project shield si tablete cu baterii mari pentru ca odata ce lansezi un joc se dezlantuie bestia.

Edited by Mihnea

Dacă e așa, e păcat.

Nu mai vreau un Nexus fabricat de Samsung. Build quality slab.

Nici de HTC că au probleme la controlul calității.

LG mi se pare că s-a descurcat cel mai bine dintre toți.

LE: Aici zice că CEO-ul Larry Page o vizitat hq LG să discute despre Nexus 5, deci nu mai înțeleg nimic.

http://www.popherald.com/news/lg-nexus-5-rumor/25617

Edited by Tyler Durden

Cel mai bine așteptăm să treacă timpul să vedem cine și ce va produce :D. Dar în umila mea părere cred că se va lansa un Nexus 4 cu 4G și 32 GB memorie internă, apoi un nou Nexus de la alt producător cum ar fi Sony că n-au fabricat deloc, sau Motorola.

Sony? Nu prea imi vine sa cred.

Motorola? Posibil deoarece este proprietatea lui Google.

Dar raman la vorba lui colegului de mai sus.....mai repede as preferea sa fie facut tot de LG ;)

Alt site, aceeași știre, tradusă altcumva.

What Mr. Won Kim said is that we are not currently working on a Nexus 5, which is true. But that doesn’t mean we would turn down the opportunity.â€

Deci, cum ziceam nimic concret.

Guest Deio

Da bacteria e in China. Daca va uitati in poza, scrie mai mult in portugheza pe baterie, o fi asamblata in Brazilia? Parca acolo era o fabrica mare :)

Bine, scrie in 3 limbi diferite, dar nu uzuale si de circulatie internationala :P

Pozele au disparut din baza de date FCC pentru modelul VS980 (LG G2 varianta Verizon), dar nu au aparut la LG D820.

Din documentele FCC se intelege ca LG D820 este un model CDMA. 

LG Electronics MobileComm U.S.A. FCC ID : ZNFD820

FCC ID:

ZNFD820

Air Interface:

CDMA/GSM/WCDMA/LTE

Wireless Technologies:

EVDO Rev.0/A / LTE

Band:

CDMA835/PCS1900 /LTE B2/4/5/17/25/26/41

Key Features:

Bluetooth 4.0,
WiFi 2.4GHz(802.11 b/g/n/ac) 5GHz(802.11 a/n/ac)

MP3 player, Camera, WiFi hotspot

GPS,NFC,Wireless Charging 

In afara de forma, de ce ti se pare ca seamana cu precedentele? Au scapat de rama cromata, spatele nu mai e din sticla si e total diferit. Locasul camerei e si el diferit.

LE: @Innoxius, ulterior am editat si am pus bbcode :D

Edited by Mihnea

"In afara de forma", corect. Si m-am referit la INTREAGA linie Nexus, nu doar la ultimul. Pe bune, cand am vazut imaginea, m-am gandit unde am mai vazut eu forma asta ? Iar ca spatele nu mai e de sticla as baga-o la "oops, ne scuzati, nu mai facem greseala asta" ;)

Nush cum se face ca aia in review-uri vorbesc numai de iphone. Cum poti scrie un review total pe dinafara la un produs care inca n-a fost livrat nimanui? Aveam pretentii de la amazon

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Va avea 2 G de Ram, trebuie sa fie mai bun decat urmatorul. In rest, va imprumuta de la telefonul pe care se bazeaza.

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

Terms of Use