Clicky

Jump to content

Propuneri de imbunatatire a poll-ului "Ce ne intereseaza..."

Innoxius

Recommended Posts

Daca putem alege o singura varianta din fiecare sectiune, la capitolul ecran ar fi ceva probleme. Daca pentru mine e important un display intre 4,5 - 5 inch, LCD, Full HD, nu am cum sa selectez optiunea asta. Putem alege mai multe variante de raspuns la fiecare sectiune ?

Poll-ul e facut cu optiuni multiple in cadrul aceleasi sectiuni.

Pretul?

Cred ca si asta este un criteriu ;)

Si cum punem, mai multe variante cu de la... pana la... ?

Perfect atunci ;) Mai poti adauga un criteriu de selectie care e vital si poate chiar unic pentru unii: brandul

Poti pune 3 variante: sub 1000, 1000-2000, peste 2000 lei

Edited by Sp1tfire

Poll-ul e facut cu optiuni multiple in cadrul aceleasi sectiuni.

Si cum punem, mai multe variante cu de la... pana la... ?

Buna intrebare.....

Variante:

-pana la 1.000 lei

-pana la 1.500 lei

-pana la 2.000 lei

-peste 2.000 lei

Ce ziceti?

Eu as pune si producatorul procesorului, pt ca si acest lucru conteaza extraordinar de mult:

-Qualcomm

-Samsung Exynos

-Nvidia Tegra

-Apple A

Am sugerat doar producatorii pt telefoane de varf nu de low-end, pt ca sunt foarte multi si fac cam aceeasi treaba.

Nu am inteles aia cu Oled, LCD, sub 4,5. Ar trebui pus separat, dimensiunea ecranului pe care o preferati sub 4" intre 4"-4,5" si tot asa.. si tipul de ecran pe care il preferati: IPS, Amoled, LCD. Culoarea preferata a telefonului, locul de unde cumparam telefonul de la portocalii, verzi, rosii :)) digi sau magazine online. Poate si ceva legat de accesorii. Si grosimea telefonului sau dimensiunile telefonul, poate unii aleg si dupa acest criteriu.

Edited by Razvann

Razvan, exact asta am intrebat eu mai sus si Innoxius a raspuns ca putem alege cate optiuni vrem din fiecare sectiune. Deci poti bifa tot ce-ti place de acolo.

Pai si nu sunt separate tehnologia de dimensiune ? Linie nu pot sa trag intre ele si nici sa le scriu cu alta culoare :D Pusesem OLED ca e mai general (intra si Am- si Super Am- si ala de se zvonea ca vine pe S4 cu reducerea consumului - parca).

Nu am inteles aia cu Oled, LCD, sub 4,5. Ar trebui pus separat, dimensiunea ecranului pe care o preferati sub 4" intre 4"-4,5" si tot asa.. si tipul de ecran pe care il preferati: IPS, Amoled, LCD. Culoarea preferata a telefonului, locul de unde cumparam telefonul de la portocalii, verzi, rosii :)) digi sau magazine online. Poate si ceva legat de accesorii. Si grosimea telefonului sau dimensiunile telefonul, poate unii aleg si dupa acest criteriu.

Culoare intra la aspectul general. De unde cumparam nu e definitoriu pentru ceea ce cumparam. Am pus accesorii la sfarsit. La dimensiuni m-am gandit si eu, dar nefiind niste standarde (ca la ecran, ma rog, oricum sunt valori putine la ecran) nu-si avea rostul, se lungea prea mult (avem trei dimensiuni) si sa pun doar bifa de dimensiune fara niste valori iar nu are rost. Oricum, dimensiunea e destul de strans legata de diagonala ecranului, daca ai ales 4,5", dimeniunile se invart in aceleasi domenii, cu mici exceptii. In schimb o sa pun greutatea, ca e mai simplu.

A, atunci este ok. Dar poate sa fie puse mai separat, ecranele tip lor separat, dimensiunile separat. Parerea mea

Daca prin "mai separat" te-ai referit la intrebare separata pentru tehnologie, separata pentru dimensiuni s.a.m.d., poll-ul nu permite decat maxim 10 intrebari cu maxim 50 optiuni fiecare. Noi avem 8 deja, de aia le-am grupat pe categorii mai generale.

O sa completez si eu cand ajung la birou, se pare ca pe Tapatalk nu apare poll-ul, asa ca voi intra de pe desktop sa dau cu bifa ;)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use