Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   26.07.2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.

Recommended Posts

News...via e-mail....

Nu stiu cat e adevar sau indiferenta...m-a lasat paff "un raspuns" ...
<<"
Stimate domnule Re,

Permiteti-mi, inainte de toate, sa mentionez faptul ca, in urma volumului mare de solicitari venite din partea utilizatorilor Orange, mesajele dumneavoastra au ajuns in acest moment in atentia noastra.

In acest sens, as dori sa imi cer scuze, in numele Orange Romania, pentru intarzierea cu care va transmit acest raspuns.

Referitor la mesajul primit, va adresez rugamintea sa reveniti cu detalii privind numarul de telefon sau seria IMEI a telefonului la care faceti referire sau chiar a codurilor proceselor verbale de predare/preluare din service, pentru a putea efectua verificarile necesare in scopul solutionarii cererii dumneavoastra.

Va transmit aceasta solicitare, intrucat informatiile transmise in mesajul dumneavoastra, nu au fost suficiente pentru realizarea identificarii abonamentului la care faceti referire, in cadrul bazei de date Orange Romania.

In speranta ca detaliile oferite vor fi de folos, ramanem la dispozitia dumneavoastra prin intermediul Serviciului Clienti sau prin sectiunea de contact a paginii noastre de web.

Cu stima,

Andrei D.
Problem Solving Executive

Adresa de email customer@orange.ro este o adresa generica care nu permite primirea de email-uri sau folosirea functiei de reply. De aceea, va adresam rugamintea de a ne scrie prin intermediul sectiunii "contact" http://www.orange.ro/contact sau sectiunea "Contul meu": http://www.orange.ro/contul-meu/
Va multumim! ">>

Deci, fara deci...cine mai cumpara ceva de la cineva care se face ca nu stie ce si cum...ca io CLAR NU...

Maine, mai trec pe la OPC, intreb de vechea solicitare si mai fac una, a trecut 1 luna de la prima depunere, oricum, nu va ramane asa, voi continua si chiar pe cale juridica, tot imi doresc ca "autorizatul"sa-si plateasca cu varf si indesat nesimtirea...poate vrea vreo televiziune sa ia acest subiect in serios, sa vada cum se practica serviciile pe perioada de garantie, la anumite service-ri "autorizate"...multumesc pentru suport indirect, gazdelor cat si colegilor de forum, cei care s-au obosit sa citeasca postarile, cat si cei care m-au sustinut, intradevar nu-i usor sa te lupti cu un sistem "organizat" si care aparent functioneaza corect, pentru ei,....asta e, adio Orange, definitiv si irevocabil .

As vrea EU, dar in cazul meu e mai dificil, contractul, implicit telefonul a fost initial pe alta persona, tot fizica, se va putea daca prima persoana va face ea plangere la OPC, legile cretine din Tara asta, leaga dreptul doar de consumatorul initial, de parca consumator de gradul doi, trei, nu ar fi la fel si cu aceleasi drepturi, la noi garantia e pe cumparator si nu pe produs...o Tara stupida cu legi similare...permisive doar intr-un sens -> de sus in jos....oricum voi mai incerca ceva, dupa sarbatori...iepurila mi-a adus un Moto G...dragut terminal ;) si nu numai ...un Lenovo P780 - ce mi l-am "cadorisit" singur, insa la care probabil voi renunta...

Sent from my XT1033 using Tapatalk 2

Edited by reflavius

Da si eu mi-am rezolvat ieri problema, dupa ce Joi am preluat ramasitele, am inlocuit placa de baza cu alta cu aceleasi "urme de lichid" -> dupa cum reiese ca raspuns oficial din partea unui service "autorizat" de cartier, cu voia unui "colos" => Orange, firma sub orice statut din partea mea, niste impertinenti si iresponsabili, ignoranti si cu toate acestea vor exista pe piata, atata timp cat legea permite sa vanda servicii si produse cu certificate nule de garantie, si mai rau , au permis modificarea statusului bateriei, trimise OK si receptionate ca in poze, atasez sa vedeti asa zisele urmele de lichide, doar cele facute de service pe bateria trimsa cu telefonul la Orange, poze cu placile de baza , cea defecta , si cea cumparata pentru inlocuire, acum am alta serie, alt IMEI, "alt" S500, perfect functional, dupa mai bine de 79 de zile de ignoranta ! Asa se rezolva "garantia", cu concursul ANPC, si drumuri, teleloane, nervi, etc.Totul a costat 80 lei si 79 de zile :(:* 200$ despagubiri , si daune morale din partea mea de avem avocati buni pe aici? Eu vreau 79*200$ restul vedem..Singura metoda prin care vor trata cu seriozitate orice problema de garantie, vine doar dupa ce se ard rau la buzunare, si afla pe pielea lor ca un client multumit e cat 100, iar unul nemultumit, goneste 1000 ;) .rutezysy.jpg

Sent for my Mototola XT1033 using Tapatalk 2

post-12162-140032783549_thumb.jpg

post-12162-140032786821_thumb.jpg

post-12162-140032788362_thumb.jpg

post-12162-140032790727_thumb.jpg

post-12162-140032793094_thumb.jpg

post-12162-140032796173_thumb.jpg

post-12162-140032799367_thumb.jpg

Edited by reflavius