Clicky

Jump to content
Razvann

Zvon. Apare curand un LG Nexus 5

Recommended Posts

Ai dreptate, se vede HD de la Full HD dar doar în unele cazuri, pe site-uri când e textul mic mic. În rest nici o diferență și sunt pretențios cu ecranele.

Mai bine decât să bage 4K-ul ăsta inutil să se focalizeze companiile pe optimizarea software-ului cu hardware-ul. Mai ales Samsung. 

Exemplu perfect, S4. 

Dați de la secunda 50 din primul minut să vedeți cum agață când dă scroll.

Edited by Tyler Durden

Despre noul Nexus sunt sigur ca va fi fabricat tot de cei de la LG, daca ne uitam la traditia Nexus. Doar HTC a fabricat doar unul, Samsung a fabricat 2 Nexus S si Galaxy Nexus. Cred ca asa va fi si la LG, doar ca va avea mai multa memorie. Cat despre 4K, eu zic ca e un briz-briz. La 1080P ca sa fie bun trebuie sa aiba pe un telefon un bitrate de 25 mb/s. Pai de exemplu la un 4K trebuie sa ai 128 gb de stocare :)). Si apoi daca ai un PC mai slab pe partea de placa video, atunci stai cu el, ca nu-l poti vedea. Si din cate stiam eu Snapdragon 800 apare mai tarziu.

Intrebare unde vad filmarea 4K. Inchiriez o sala de cinema :))? Acasa.. merg greu Full HD-urile pe youtube.. nu greu.., dar nu merg perfect.., dar 4K. Unde o sa il vizionez? Sa imi cumpar monitor sa suporte 4K intai si dupa telefon sa filmeze asa :)).

Batrana mea placa video Nvidia Ge Force 9500 GT cu 1024 MB memorie RAM, suporta un monitor 2048x1536 (retina:))). Nicidecum un monitor sau video 4K. Dar 4K este un alt briz-briz, nefolositor. Ce naiba doar nu suntem japonezi, numai aia s-au saturat de 1080P la televizoare si acum vor 4K :)).

Telefoanele Nexus, singurele telefoane care au softul cel mai stabil. Dupa nexus one, Nexus s, Galaxy nexus si nexus 4, trebuie sa apară si nexus 5. De cine va fi creeat? O sa vina cu o noua versiune de android (5.0)? Ce mărime o sa aibă ecranul?

Scrieti părerile voastre mai jos cu privire la întrebările de mai sus .

De abia aștept sa vad cu ce vine nou telefonul GOOGLE?

Telefoanele Nexus, singurele telefoane care au softul cel mai stabil. Dupa nexus one, Nexus s, Galaxy nexus si nexus 4, trebuie sa apară si nexus 5. De cine va fi creeat? O sa vina cu o noua versiune de android (5.0)? Ce mărime o sa aibă ecranul?

Scrieti părerile voastre mai jos cu privire la întrebările de mai sus .

De abia aștept sa vad cu ce vine nou telefonul GOOGLE?

S-ar putea sa avem un Nexus si de la Motorola -  Motorola Plans Stock Android Phones, Sized 'Just Right' http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2417822,00.asp  Ar putea fi Motorola X cu Android 5.0, ecran de 4,7 inch si un prim anunt peste o luna la Google i/O. 

Oricum de cand Motorola a fost achizitionata de Google s-a observat o indreptare spre Stock. Plus ca pana acum nu s-a vazut munca Google, caci au contract pe o anumita perioada de timp in care Motorola e inca sefa la ea acasa si poate lansa si face ce si cum vrea. Dupa ce expira contractul...... poate vom vedea ceva bunatati de la Google :)

LE: Evolutia Nexus:

Edited by Andrey