Clicky

Jump to content
ionel

Ce emisiuni de la TV preferați?

Recommended Posts

Am aproape un an, de cand m-am agățat de cei de la RDS pt cablu că nu aveam înainte și net că aveam o panaramă de la Zapp :)), ce îmi mânca zilele. Ce speranțe mari aveam că ce emisiuni sunt, că mă voi uita la aia, și la aia...Îmi placea Discovery și emisiunile de acolo...doar că a plecat de la RCS. Înainte mă uitam doar la TVR 1 și emisiunile lor. După un an, tot la ei și la emisiunile lor am ramas. Acum am și celelalte posturi ale lor în grila de programe. Și dacă întreb de emisiuni, haideți să vă zic la ce mă uit eu:

-Ora de Bussiness-cu Moise Guran la ora 19:00 pe TVR 1, de luni pană vineri

-Profesioniștii-cu Eugenia Vodă-sâmbătă la 23:10

-Garantat 100%-Cătălin Ștefănescu la 22:40.

Chestia și mai frumoasă este că le pot urmari și de la calculator pe tvr+.

Eu sunt mai conservator așa, dar voi ce emisiuni vizionați?

Mighty Ships-pe Discovery Channel

Razboiul depozitelor-History Channel

Asii amanetului-History Channel

Gadget Show

Plus o tona de emisiuni legate de istorie,in general legate de razboaiele mondiale

Nu ma uit la emisiuni legate de politica sau orice altceva care are legatura cu aceasta..

Pe Moise Guran l-am descoperit pe vremea cand era la Antene, acum il mai vad sporadic. Emisiunea sa e cool si informativa. Garantat 100% e digerabila mai greu azi, pe asta o urmaream acum cativa ani si ma bucur ca inca ruleaza. Profesionistii mai rar, insa e buna.

Acum nu ma mai uit decat la liga campionilor, formula 1 si ceva stiri. Filme mai rar pe Hbo cand prind ceva cool, in rest Vplay.ro.

Nat Geo si History mai vad cate ceva, dar sporadic.

Cu TV-ul am lasat-o mai moale in prezent, mergand toate 3 mai mult pe desene pt fiica-mea.

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk HD

E vreo problema ca nu ma uit la tv in mod general, caraie undeva in colt, atat, ptr ca nu vad nimic interesant ...

:)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Si pe DIGI World,Life,Animal World sunt emisiuni foarte intereante.De cand a scos  Discovery nu ma mai pot uita, insa nu regret nimic.Mi se luase de sezoanele reluate de 10 ori de la Top Gear,Ultimate Survival,Wheeler Dealer,Deadliest Catch.

Din lumea tehnologiei iti recomand Zon@ IT de pe TVR 2 vineri de la 23:00 :D 

TV? Ce e ala TV? Nu ma uit la TV aproape deloc, noroc cu fotbalul. La munca mai casc gura la ce este atunci (de obicei DIscovery Channel). Atat.

Nici eu nu prea ma uit, deschid TV-ul doar la emisiunile astea, pt ca știu că nu pierd 50 de minute degeaba din viața mea. La alte posturi, însa nu ma uit deloc, totul este bazat pe scandal și pe minciună, manipulare, dezinformări în masă. Doar TVR sunt ultimii mohicani, dar nu știu cât vor rezista, la asaltul grotescului, și al banului privaților. :((

Acum fac o gluma :D, atunci de unde audienta asta la Capatos, Cancan sau cum se numesc emisiunile astea de seara? Pacat ca au scos Discovery pe Digi..

Audienta fac ceilalti abonati ca sunt destui :P, eu ma sustrag de la acest scop. Da imi pare rau ca au scos Discovery, ca ma mai uitam. Acum am ramas credincios doar TVR-ului, ca doar acolo vad ceva facut cu oarecare profesionalism, in rest doar minciuni, scandal, injuraturi, apostrofari...si lista poate continua la alte televiziuni.

Acum fac o gluma :D, atunci de unde audienta asta la Capatos, Cancan sau cum se numesc emisiunile astea de seara? Pacat ca au scos Discovery pe Digi..

Eu ma bucur ca nu-i avem pe aia aici :))

Ca si mesersmith, la canale de stiinta (istorie in special) si mai vanez cate un film bun. Aseara am vazut "Pianistul" pe TV1000 ;)

Problema mare, este ca daca ai un pic de minte si nu crezi toate minciunile mai nu ai la ce sa te uiti. Televizorul devine un bibelou, sau obiect de mobilier, pt ca mai nu ai ce viziona. Nu prea sunt mare iubaret de fotbal, sa stau tătă ziua pe Digi Sport, nici de scandale ieftine cu pitipoance dezbracate de cei 7 ani de acasa si de orice bun, simt cu injuraturi ca la usa cortului cu CanCan si alte dracarii. Cand m-am abonat, un client foarte nervos si foarte stupefiat la casierie: "ca cum ii scoate lui Antenele; la ce stiri se mai uita el??" Am zis ca o sa- l scoata din grila de programe ca pe o masea stricata..dar au scos Discovery :angry: :angry: :angry: , la care chiar ma uitam. Acum TV-ul e deschis doar pt 2-3 ore pe zi mai ales seara pt Ora de Bussiness si Stirile TVR, si ocazional pt vreun film mai de Doamne-ajuta. Recent am vazut K-19 "The widow maker" pe un post, si mi-a crescut barba pana s-a terminat la cate publicitaturi pun in timpul filmelor. Asta e la noi toate domeniile nu numai televiziunile sunt sate fara caini, din pacate.

Eu ca abonat Digi, nu vreau să reiau povestea posturilor BBC- Discovery. Sunt ușor contrariat că au scos mai sus numitele posturi, dar au băgat tot de la BBC Entertainment(reușit dacă îți place umorul englezesc), Knowledge (un fel de Discovery doar că documentarele sunt filmate HD. Oricum am senzația că documentarele astea fac turul tuturor posturilor care se află sub umbrela BBC. Oricum pe posturile Digi apar documentarele de pe Knowledge, doar că au o întârziere de 1 săptămâna. În topul emisiunilor conduc detașat Ancient Aliens de pe History și Top gear de pe BBC Knowledge.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by Parintzelu

Mă uit intens la DigiSport, sunt mare fan al echipei de fotball Real Madrid așa că se subînțelege. În rest mă uit la Nat Geo, stând la pândă după documentare interesante.

Atât. Mai mult îmi descarc eu ce am nevoie în materie de filme, seriale și documentare care le rulez pe TV.

Poste test pe forum. Cred ca voi incepe sa ma uit la MythBusters :) Sent from my ASUS Transformer Pad TF300TG using Tapatalk HD

Foarte tare emisiunea. O urmaresc cat de des pot. Ai sa fii uimit cate lucruri noi o sa afli. Si mai ales lucruri pe care credeai ca le stii si care sunt total invers de cum credeai ca le stii. Superb.

Singurul post la care ma uitam si eu era Discovery, acu' s-o dus dracului..

Ne baga numai emisiuni de rahat gen aia cu nurorile sau ginerii (nu stiu exact), acces in rect si rahaturi din astea. Poporul roman s-a tampit si i se ofera ceea ce cere.
In plus, fiind abonat RDS sunt coplesit de DIGI, probabil aia au si la wc pusa o tabla cu indicatia:"Aici puteti folosi DIGI WC"..

Mihai, MythBusters mi se parea cea mai tare emisiune de pe DC, nu ai sa regreti nimic..:)

ProTV

Discovery Science tot de la ei..ma uit seara de pe la 10 pna la 1-2 la cautatorii de meteori, gadget show , si emisiuniile despre univers si tehnologie(sunt multe)

Nu prea ma mai uit la TV. Singurele motive pentru care mai deschid televizorul sunt meciurile cu Steaua si documentarele (cele mai multe istorice), pe care le mai gasesc cand schimb programele. Foarte rar, mai gasesc vreun la care sa ma uit. Inainte sa scoata astia de la RDȘ Discovery urmaream foarte des MythBusters si Brainiac.

Pai nu sunt mare fan TV din cauza tampeniilor de emisiuni si muzici de acolo si pentru ca promoveaza doar porcarii dar la ce ma uit .
Pawn Stars , Storage Wars ,American Restaorations - History

Drugs Inc , Taboo ,diverse documentare istorice , Mega Factories - National Geografic

Diverse filme ,Modern Family , The House of lies -HBO / HBO Comedy

Top Gear - BBC Knowledge

Zona IT - TVR 2

Muzica  , Lunea de la 10 pe Utv cand este All rock , in rest nu merita sa asculti muzica la TV , noroc cu internet-ul

American Pickers, American Restoration, Counting Cars, Pawn Stars, Top Gear, Vocea Romaniei (cand este), Masterchef (cand  este) si Las fierbinti (cand imi aduc aminte), Zona IT (cand imi aduc aminte)

Edited by Spooky

Pe History, Razboiul depozitelor, regii amanetului

Pro tv, master chef

Digi Sport 1 HD europa Legue, champions League