Clicky

Jump to content

aplicare job (interviu online)

DTTR

Recommended Posts

daca tot suntem la cafenea haideti sa va povestesc lucruri interesante.

datorita faptului ca un client al firmei la care lucrez se indreapta cu pasi vioi (intentionati) spre insolventa/faliment, sunt nevoit sa-mi caut job.

si am gasit oferte...

Compania: - nu divulg compania -

Departament: Administratie

Customer, Client Service, Secretariat, Transporturi, Distributie, Depozitare, Turism, Hotel Staff

Orasul: Oradea

Tip Job: Full time

Nivel cariera: Student, Entry-Level/Primii 3 Ani Exp, Mid-Level/Peste 3 Ani Exp

Limbi Straine:  engleza

Oferta:  300 - 400 EUR / luna

Permis conducere:  B

Data introducerii:  26.02.2013

Data limita:  29.03.2013

CANDIDATUL IDEAL:

Are simtul umorului, orientare catre clienti, o gandire pozitiva si entuziasm.

Are minim 2 ani de experienta in lucrul cu calculatorul.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Va interactiona direct cu clientii companiei si va reprezenta compania in relatia cu acestia.

Activitati specifice de secretariat.

Pachet salarial: 1150 RON (net)

vazand eu acestea.... am aplicat raspunzand la 3 intrebari online.

iata intrebarile si raspunsurile mele.

1.Aveți experiența in lucrul la birou? Detaliați.

oh daaaaaa! m-am nascut la birou, am crescut in greutate la birou si voi ramane la birou...

pozitiile ocupate de mine pana in prezent, in cadrul centralei unei companii de asigurari, intr-o banca si in momentul de fata la o firma de contabilitate ma fac sa cred cu convingere ca... sunt facut pentru un birou! ;)

2.Ce este important pentru dumneavoastra la un job?

ma intereseaza ca angajatorul sa inteleaga ca fiecare din noi e diferit chiar daca urmarim acelasi scop. daca sarcinile sunt precise atunci ele pot fi indeplinite in mai multe moduri. rezultatul conteaza.

o atmosfera relaxata (chiar daca formala) este una pe care o apreciez eu la un job.

3.Care sunt atuurile dumneavoastra pentru aceasta poziție?

abilitatile mele de comunicare (am experienta vasta in lucrul cu oamenii - vanzari credite si produse bancare cca 3 ani, recuperari de credite, adica lucruri destul de complicate), calificare ECDL (si lucrul cu calculatorul zi de zi), abilitatea de a lucra cu documentatie tipizata (din vremea in care lucram in banca si acum ca lucrez in contabilitate).

ah, si mai stiu unde spalati masinile ca ma incurca pe mine cand vreau sa parchez cand merg la finante. deci DA, am permis de conducere categoria B.

si sa nu uit, v-am vazut sigla si intrarea la birou in centru in piata din fata primariei... in lateral langa piraeus bank. langa un gang. asta cred ca eu al atuu: spiritul de observatie.

eh... acum si dvs. lista e lunga si nu mai am loc...

urati-mi succes!

Edited by dtatar

pai de aia m-au angajat. la momentul angajarii in banca aveam 193 cm si 120 kile. criteriul de angajare era.... peste 100 kile, tuns scurt...

oricum emfaza (dreq stie cum se scrie cuvantul ala) era pe "orientarea catre client". adica eu eram orientat ca lumea. plecam dimineata din banca... si ii cautam in sate, pe pasuni, la domiciliu... la amanta... oriunde!

@innoxius - smoara ce am pe casa daca am dat vreun credit in mod fortat. adica niciodata nu am pus la nimeni pistolul / pixul la cap pentru a lua credit(e).

Edited by dtatar