Clicky

Jump to content
Mihnea

Galaxy S4 - Discutii generale

Recommended Posts

rezultatele nu sunt deloc surprinzatoare, nu sunt iesite din comun, si nu e ca si cum ar lasa restul telefoanelor in urma cu mult, mai ales pe cele noi...iar calitatea materialelor, daca e aia, lasa mult de dorit..si carcasa daca va fi genul ala glossy clar va dezamagi

Se va vinde bine  si noul galaxy. Lumea se va plange de plastic dar cu 3 prostii software va inchide gura . Ca sa nu zic  cand aude poporul de cele  8 nuclee. Gata uita orice incovenient. Chiar daca nu va fi folosit la capacitate maxima . 

Negrul e chiar negru cand vine vorba de display la SGS4

ce6b84187cf4cf2b.jpg

Se pare ca noua tehnologie PHOLED in ceea ce priveste display-ul, e un punct forte! Clar ajuta si la economia de energie in cazul bateriei!

Haide Steauaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Macar tu nu ne dezamagi caci S4-ule..........................

Ne vedem dupa meci sa vedem si prezentarea...................noapte lunga

Aia ma intrebam si eu, fie nu e negru, fie unghiurile de vizualizare sunt asa proaste cum spun review-urile.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Salut! Explicati-mi si mie de ce toata lumea vrea policarbonat sau metal la un telefon. Amintiti-va de Nokia 8890 sau 8800 sau 8850 care erau fabricate din aliaj de titan si care costau cat 20 de telefoane din plastic cu aceleasi functii... Dupa un an de folosire erau zgariate jalnic si aveau alt target de clienti, si nu se vorbea atat de mult sau nu trimiteai atatea sms-uri si de jocuri...foarte putin....am vazut iphone-uri crapate grav si daca un iphone 4s costa sh cam 1000 lei ....sau un 4 chiar mai ieftin.....merita sa dai 150 euro pe o alta "caroserie" ??? si aceea neoriginala?

Am avut uimrea sa vad un One X dupa jumatate de an , zgariat rau tare...cat costa sa schimbi carcasa? merita oare? Aceasta era intrebarea posesorului.

Merita sa emiti pretentia la materiale chiar si premium, daca dupa 1 an iti schimbi telefonul ? Cati din cei de aici mai aveti vre-un prealaudat la acea vreme un N-95 8gb , au fost cumva atunci voci care au zis ca e din plastic ???? Neee ...mai ales ca avea la vremea respectiva un pret de peste 26 milioane la lansare????

Adica cat un S3 ??? Eu cred ca producatorul stie de ce alege plastic sau altceva...totusi nu sunt masini, ca sa critici mercedes-ul ca nu a pus tapiterie de piele pe seria E sau ca are aripi de plastic in loc de tabla la seria A.

Cati aveti acasa laptop-uri din policarbonat sau aluminu ??? De ce nu criticati Sony ca va cere 5000 de lei pe un Vaio si e din plastic?

Erwin, in poza ta, ecranul acelui Xperia ar fi trebuit sa fie negru? Adica movul ala si tot curcubeul ala...e negru?

Da, ar fi trebuit sa fie negru. In bezna, asa se vede LCD-ul cu un aparat foto bun.

La One X pot sa confirm ca la nici doua luni de utilizare incepuse sa se ia acel "mat" de pe carcasa, atat lateral cat si spate, si sa devina lucios. Chestia asta m-a dezamagit si m-a facut sa-mi dau seana de calitatea acelui policarbonat.

Aia ma intrebam si eu, fie nu e negru, fie unghiurile de vizualizare sunt asa proaste cum spun review-urile. Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Xperia Z chiar are un ecran prost cand vine vorba de unghiuri de vizualizare, vezi pe canalul YouTube

nostru.

Bineinteles ca producatorul stie de ce alege plastic: mai usor de produs si mai ieftin, de unde rezulta un profit mai mare. Crezi ca Apple si HTC nu stiu de ce aleg metal? Pentru ca asta se cere si arata mult mai bine ca plasticul. Cat despre durabilitate, daca n-ai grija de el poate fi din orice material, ca tot se deterioreaza.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Eu unul sunt primul care declar ca voi cumpara S4 :D... Mi s-a pus pata.. Macar acum de suparare ca a luat bataie Steaua.. sa imi mai aduca si ei vesti bune legat de ecran, camera.. si baterie.. Ca pana la urma telefonul tot in carcasa il voi tine..Iar partea frontala a telefonului imi place... e foarte finut cu marginile acelea subtiri fata de S3.

Sony Xperia Z este o mare dezamagire, ecran "varza" cu un contrast de 700:1... fata de altele cu 1500:1 sau Samsung cu infinit:1.. Camera dezamageste e de nivelul Xperiei S sau Xperia Arc..Sunetul e slab..mai slab si ca iPhone 5 care a dezamgit total acolo.. in timpul convorbirii se aude robotizat.. si prost..toate astea in review-urile PhoneArena si GSMArena..

Incep sa cred ca se va vinde bine S4 daca la baterie este peste HTC One si la camera.

Edited by Razvann