Clicky

Jump to content

Galaxy S4 - Discutii generale

Recommended Posts

Get ready to watch Galaxy S3 Reloaded with a few marketing gimmicks :rolleyes:  Chiar sunt curios cum va arata evenimentul si prezentarea in sine, ca telefonul nu-mi starneste curiozitatea. Ar fi interesant ca tot ce a aparut in ultimele zile sa fie doar incercari ale celor de la Samsung de a ne duce pe un drum gresit si sa apara cu un S4 cu un design diferit. Stiu... visez :D

Cateva din optiunile pe care nu le va folosi nimeni.

Edited by Sp1tfire
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da, am anunțat acum câteva minute într-un articol. Sper să și primim un exemplar în teste cât de curând!

HTC n-au nimic de pierdut. Sunt pe un trend descendent de cand au lansat Nexus One. Publicitatea negativa este tot publicitate, iar Samsung cred ca nici nu se vor deranja sa raspunda. Pentru Samsung e

El zicea ca firma Samsung va aduce mai repede L-ul pe telefoanele Samsung.

Posted Images

Get ready to watch Galaxy S3 Reloaded with a few marketing gimmicks :rolleyes:  Chiar sunt curios cum va arata evenimentul si prezentarea in sine, ca telefonul nu-mi starneste curiozitatea. Ar fi interesant ca tot ce a aparut in ultimele zile sa fie doar incercari ale celor de la Samsung de a ne duce pe un drum gresit si sa apara cu un S4 cu un design diferit. Stiu... visez :D

Cateva din optiunile pe care nu le va folosi nimeni.

Zi-mi unu care nu ar vrea........... :rolleyes:

si daca tot exista acea acuzatie/disputa ca samsung copiaza apple.....................mai degraba l-ar numi Samsung Galaxy S3s :D   caci sincer ma duce cu gandul exact la lansare lui iPhone 4s 

Sincer partea din fata imi place.. desi materialul nu e ok.. sau materialele sunt aceleasi.. Partea frontala a telefonului pare ok...cea dinspate si capacul par urate.. Sa vedem diseara.. 95% asa va arata telefonul.

Dimensiunile nu sunt mult mai mari fata de S3.. pentru ca marginile sunt mai mici. 141*77 si 7,7 mm desi in unele poze parea a fi destul de gros.

Dar la cel alb de ce nu au facut poze si la partea frontala a telefonului ? Nu cred ca o fi tot negru si pe fata...

Edited by Razvann

Asa cum spunea si Steff, in niciun caz nu as da note2 pe s4, chiar daca mi-ar oferi cineva acum un schimb 1 la 1.

Pur si simplu, nu am motive.

Ma incanta doar ideea de dual sim always active, dar nu cred ca s4 va fi dual sim, eventual sa fie vreo versiune dual sim. Modelul de baza, inteleg ca va fi single sim.

Daca va arata ca si S3, va fi o uriasa dezamagire pentru mine, nu pentru ca l-as cumpara sau ca s3-ul ar fi urat, ci doar pentru faptul ca asta ar arata limitele celor de la departamentul de design al Samsung.

Adica, sa nu fii in stare sa scoti alt model, ci doar sa umbli la marime, mi se pare maxim.

Poza de pe twitter-ul Sammobile. Diferenta intre ecranul HTC-ului One si S4-ului (ecran PHoled):

Este un lucru bun ca acest Pholed nu va mai avea problema "albului", acolo unde LCD-ul se descurca si bine.. plus ca Amoled-ul consuma mult. Cum am spus si acum cateva pagini, am vazut ca si setarile sunt pe fundal alb.. ceea ce inseamna ca s-a rezolvat problema consumului pe culoarea alb.

post-111-0-07413000-1363266230_thumb.jpg

Edited by Razvann

Inca trei clipuri video care-l au ca protagonist pe Samsung Galaxy S IV!

De acesta data ne sunt aratate cateva functii, printre care noul "Lock Screen", "Floating Touch" si "SmartPause".

info de aici

Da, interesante functiile. Mai ales hovering-ul cu degetul. Chiar nu stiu cum dzeu face hardware, ca la Note 2 functia asta se face cu s-pen-ul.

Apoi, interesanta mi se pare si pauza aia automata. Asta e doar soft si cu siguranta va fi portata si pe alte device-uri.

Eu unul dupa 2 ani de zile cu S2 nu mai vreau niciun Amoled fie el Super, Extra sau Ultra. Efectul de burn-in e vizibil permanent oriunde ai widget-uri sau icoane, plus bara de notificari e vizibila acum in orice aplicatie.

La S4 se refera, probabil software-ul nu era unul final. Sau poate asa de prost merge, e clasica problema si cand intri in contacte.

mesersmith, nu stiu ce sa zic, pe un fond gri sau alb, se vad absolut perfect urmele de la icoanele din dock, iar bara de notificari deja se vede absolut oriunde, orice culoare din orice aplicatie unde bara nu este vizibila, este pala/decolorata.

Poate depinde si de cat la suta din zi il folosesti. Probabil colegii lui Mesersmith nu au timp cat sunt la lucru de umblat la telefon (ceea ce ar trebui sa-l bucure  :D ) si iacata, 33% din 24 de ore stand-by.

Posibil, al meu a fost forjat la greu, cel putin la LCD nu se intampla asta. Razvann, orice ecran Amoled sufera in timp degradare (burn-in, ghost-effect, remanenta permanenta). Pentru cei care tin telefonul pe post de bibelou, probabil va dura ceva mai mult timp pana sa apara efectele. De curiozitate cand ajungeti prin magazine de telefonie mobila, butonati un telefon cu ecran amoled care este expus de mult timp. Sa vedeti acolo efectele degradarii ;)

Am vazut... Dar nici pixeli morti ca pe LCD-uri.. Din cate stiu cica Super Amoled-ul fata de Super Amoled Plus s-ar degrada mai greu.. cel putin la S2 am vazut acea bara pe alta culoare, la S3 nu..Nu mai tin minte dupa cat timp am vazut la S2, dar stiu sigur ca am vazut-o.. Nu cred ca e asa grav.. in rest nu se observa. Sa vedem ce culori va afisa Pholed-ul. Asa vii ca pe Super Amoled Plus sau mai sper Super Amoled.. cum zic unii mai "naturale". Si sunt curios cum va fi luminozitatea.. Nu inteleg de ce pe Note 2 e mai luminat fata de S3 cu acelasi tip de ecran... Adica de ce nu sunt ambele lafel..Chiar si la minim as prefera sa fie mai putin luminat.. cateodata noaptea pe intuneric e destu de luminat si la minim.

E posibil sa fie un ecran mult mai luminos pe S4.. problema pe care o avea Amoled-ul. Ar fi foarte bine

Dar nu e nimic sigur. Dar si in video-uri pare luminos ecranul.

http://www.phonearena.com/news/Samsung-trademarks-the-term-Hyper-Bright-Display-ahead-of-the-Galaxy-S-4-launch_id40835