Clicky

Jump to content
Mihnea

Galaxy S4 - Discutii generale

Recommended Posts

Gata Vlad, intelegem ca esti maxim de entuziasmat, dar mai ai cateva zile si o sa-l ai in mana. :))
Conteaza sa stii de pe acum? Surprizele is foarte faine..

Salut, Băieți! Cum se mișcă i9505? Cât îl ține bateria? Face poze bune? Cum se comportă display-ul în lumina soarelui?

Sent from L d802

Se misca bine in aplicatii, in afara de lag-ul arhicunoscut din dialer. Poze decente spre bune la lumina zilei, in lumina slaba nu e cine stie ce. Display-ul e pilaf in lumina soarelui pe luminozitate automata, nu stiu la luminozitate maxima, ca n-am dat la maxim niciodata. Bateria te tine pana seara cu o utilizare moderata spre hardcore, daca mai dezactivezi din balariile Samsung pe care nu le folosesti

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

imi cer scuze daca am postat gresit dar nu am gasit un topic cu s4 active si m-am gandet sa nu mai fac iar alt topic. 

Cand aprind telefonul din stins ma refer, de fiecare data imi apare imaginea cu capacul din spate care binenteles imi spune sa il inchid bine, asa arata la toti sau am o fost pacalit cand am cumparat telefonul si am probleme la capacul din spate?

Problema,nu pot face screenshoot pentru ca imi zice ca memoria este in uz ce pot face? si la galerie nu imi arata pozele decat daca dau pe ele sa le deschida mare si atunci la unele spune indisponibil

Edited by C. Denis Ionut

Ce moarta e zona aici,nu vreau sa fac publicitate dar pe alt forum se discuta de zor :)). Whatever .

Cum pot sa scot acele recomandări din zona de notificări? Ele apar când conectez căștile eu având s4 active dar tot 4.4.2 am ca s4

e2ffcc970524d76035c771b437bfb56d.jpg

Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk

Ms fain cred ca așa arata la 4.4.4 probabil, am găsit asta " just go to Settings>More>Application manager>ALL>PageBuddyNotiSvc>uncheck show notification " si acum e ok

Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk

Edited by C. Denis Ionut

Da 5.0.1 , imi cer scuze. Nu fac diferenta intre 5.1 sau 5.0.1 am inteles ca va fi 5.0 5.0.1 si 5.02.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/43672/I9295XXUDOB4_I9295NEEDOB4_NEE/

Ma intreb daca pe s4/active mai primim si urmatoarea vers android care va ieși. Știu ca nu e topicul de s4 active dar nu știți cum sa fac root pe lollipop? Am încercat cu fisiere s4 si nu a mers :))