Clicky

Jump to content
Mihnea

Galaxy S4 - Discutii generale

Recommended Posts

Pai daca va fi similar si vezi ca arata lafel.. de ce spui ca e doar o copie. Cum sa fie copie a lui Note 2, cat e rotund si are forma S3-ului. Din ce au postat si pe twitter samsung, video, ce mi-a spus si acea persoana care are S4 deja in mana... Nu mi-a spus in fata acesta e, dar din raspunsul sau ca nu are voie sa dea detalii.. acesta ar fi sau cam asa. Arata urat capacul si margine aia laterala...,dar daca atata stiu Samsung. Si mai spuneau: It's unreal, totally amazing.....

Acum, Razvane, eu ce sa zic? Imi amintesc de comentariile tale vis-a-vis de aparitia S3, cum ca era urat, ca facea poze proaste, etc.

Si acum, ce sa vezi?...Razvan al nostru are S3 in buzunar acum. :P :P :P

Vedem, Razvane, vedem cum o sa fie. Daca asa o sa arate S4, m-au pierdut de client.

La poze comentam de pata roz..care aparuse in primele imagini cu S3.. la forma toti ziceau ca arata urat.. sincer imi place cum arata S3.., adevarat nu arata ca in fotografii un telefon.. m-am inselat anul trecut.. dar sa nu aiba un pic de "imaginatie". Totusi Samsung e pe primul loc si a fost criticata de unele persoane carcasa si design-ul, materialele de pe S3.. La iPhone ca  venit 4S, ca si iPhone 4 identic.. probabil datorita faptului ca toti au apreciat cum arata si materialele.. Ar fi pacat, macar ceva sa schimbe si ei..

Sincer am inceput sa nu mai fiu asa optimist ca anul trecut.. asa ca sanse foarte mari sa arate asa.. daca ma uit cam toti nu aduc nimic in plus..

Vad ca apar stiri si despre Note 3.. Ca ar avea ecran LCD produs de Sharp, ca tot se anunta o colaborare cu Samsung.

http://www.sammobile.com/2013/03/12/galaxy-note-iii-may-use-lcd-for-better-spen-experience/

GSMArena anunta confirmarea PowerVR SXG 544 ca GPU si nu a lui Mali T604.

http://www.gsmarena.com/confirmed_exynost_5_uses_powervr_sxg_544_graphics-news-5681.php

Dar noi asa suntem.. avem asteptari mari. Mai e putin.. E posibil ca aducand cateva functii, o baterie mai ok, nus ce chichite la camera si altele... sa imi "fure" iar banii din buzunar.. desi nu ar merita diferenta de la vechiul Galaxy S la noul Galaxy S....

Edited by Razvann

Toti ziceati ca e urat, eu nu ziceam deloc asta, ba dimpotriva. Imi amintesc ca ma certam cu voi exact pe motivul asta.

Dar nu conteaza, important e ca daca va arata si S4 ca S3-ul, deja nu mai e bine deloc. Daca la S3 a fost ok design-ul si era ceva nou, in ciuda plasticurilor specifice Samsung, la S4 daca l-ar face ca pe S3, deja e prea mult. Trebuie sa vina cu ceva nou telefonul asta, nu poate sa fie un S3 ceva mai mare.

@mesersmith si eu folosesc samrt stay tot timpul si 99% sunt multumit.Acel 1 % reprezinta nemultumirea ca are momente cand nu ma uit la el si totusi ramane aprins.Mai concret............cand il tin in suportul auto(pe mijlocul bordului)

si eu ma uit "prin parbriz la sosea" el tot "imi vede ochii" si ramane aprins.Daca intorc capul mai mult de 30-40 de grade fata de el se stinge corect

Cat despre videoclip..................dezamagitor daca asa va arata S4.Dar nu vreau sa imi fac nici o idee preconceputa , nu inainte de a vedea live dispozitivul.

@Razvann bateria de 2600 nu va tine mai mult decat S3.In cel mai bun caz va tine exact cat S3-ul.Tu comapri doar ecranul si procesul de fabricare al procesoarelor , dar pe langa toate astea mai sunt o gramada de factori ce influenteaza

pozitiv sau negativ bateria.In mare si cel mai important v-a fi "procesorul" video , iar pe langa asta trebuie tinut cont de faptul ca folosesc o noua tehnologie(tipul de procesor , ecranul , procesorul video , etc) si din experienta mea 

intotdeauna , dar intotdeauna , au existat probleme la aceste "salturi".De aceea zic ca nu cred ca bateria v-a fi suficienta(in cazul celei de 2600).

deci multe intrebari si asteptari...............vom vedea

Ideea e ca abia am trecut de la iphone la samsung.Am agatat la prorpriu iphone-ul 5 in cui si de 1 luna folosesc doar superbul Note 2(e superb fata de iphone - fara discutie) si daca S4 nu v-a fi macar pe jumatatea asteptarilor(sunt constient ca nu putem avea totul) ma vad nevoit sa aleg altceva pentru a inlocui iphone-ul.Iar la momentul asta doar  One sau Xperia Z sunt pe lista.

raman la concluzia ca daca S4 va arata precum se zvoneste pana acum vor pierde cel putin 10-15 % din clienti in favoarea celor 2 terminale rivale

Eu inclin spre PowerVR SXG 544,citisem pe un site comparatia plus noul Mali,tin minte ca PowerVR SXG 544 primise cel mai mare calificativ dintre toate trei.

Edited by gabyzzuu

Guest Marius18

Probabil au ajuns si la ei vestile despre meciul Chelsea - Steaua, si ce au zis stai sa treaca meciu poate va fi si o ora de prelungiri in caz de egalitate la general apoi la final de meci intra direct pe noi sa vada lansarea lui Samsung Galaxy S4  :))

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S-4-cases-and-flip-covers-appear-online_id40785#3-

Iata huse ale S3-ului... ceea ce face sa credem ca va arata asa.. ca in ultimel zile. Ciudat este faptul ca inainte aparusera imagini cu unul patratos si o husa patratoasa pentru un S4 gen S2... Dupa cum se aud vestile, din pacate acela ar fii viitorul S4.. Pare, desi poate Mesersmith spune ca ma hazardez.. dar pare mai urat.. cu dunga aia metalica.. macar la S3 arata binisor..si e si putin curbat. Deja sunt dezamgit...asteptam mai mult.. Adica nu merita diferenta de 10 milioane intre S3 si S4... sa arunci 10 milioane degeaba.. pentru cateva chestii in plus.

@erwin exista sanse mari sa iti tin de urat(daca vei fi prezent normal) depinde la ce ora am vapor

oricum daca am inteles corect e in noptea de 14 spre 15 ora 1 a Romaniei

un live ceva se stie de unde putem "agata" ?

chiar daca nu mai sunt asa interesat/entuziasmat ca la inceput......................speranta moare ultima

Iti dai seama ca voi fi pe baricade! :)

Vom publica articol imediat dupa eveniment.

In ultimul teaser, din clip, am inteles ca va fi transmis live pe canalul lor de YouTube:

http://www.youtube.com/user/SAMSUNGmobile

Pana la urma poate sa fie si din plastic.. Lafel ca S3..., dar in rest sa merite.. ca eu unul le tin in husa.. asa ca ori sticla, aluminiu, plastic, cam tot aia imi e. Normal pentru atatia bani si fiind cel mai bun telefon al companiei ar trebui sa fie de calitate.., dar nu noi dam ordine. Si eu o sa urmaresc live, intai meciul si dupa fericit sa urmaresc si prezentarea noul Galaxy S.

Cine va fi sus la ora 1 noaptea maine (15 martie)?

Ciudata ora au ales cei de la Samsung pentru a lansa SGS4!

E imediat dupa meci, nu?

Ca o gluma, acum depinde de cum se va termina meciul maine seara, daca va fi nasol, vor fi toti: @##@@ ma-sii de S4! :)) Nu vor mai avea chef. Daca va fi ok, toti vor privi lansarea, si pe urma daca vor fi multumiti, vor spori natalitatea. :P

Acum serios vorbind, daca ma intrebati pe mine, eu unul nu astept nimic deosebit de la S4. Sunt multumit cu ce am. Nu am de gand sa schimb ce am acum, cel putin nu curand. Si sa mai trec la 5 inch de la 5.5, asta chiar n-as face-o. Nu am de ce. Pentru ce? Pentru 1080p pe ecran de 5 inch... eu nici pe plasma mea Panasonic Viera de 107cm nu vad filme 1080p caci nu am vazut vreo diferenta extraordinara care sa ma faca sa vad numai in 1080p. Ce vad la 1080p sunt programele hd, care asa vin, dar v-am zis, daca vad un film, il iau in 720p. Parerea mea e ca se exagereaza cu acest 1080p pe telefoane. Unde naiba mai vede ochiul diferenta dintre 720p si 1080p la 5 inch? Cum ziceam, 720p pe ecranul 5.5 al Note-ului meu e super, nici ca imi mai doresc ceva.

Ce m-ar suprinde ar fi o noua tehnologie a ecranului. Procesoarele la fel, mi se pare ca o cam iau razna cu " 'jde" nuclee.

Edited by steff195