Clicky

Jump to content
Mihnea

Galaxy S4 - Discutii generale

Recommended Posts

Prea multe derivate la Samsung, numai asta nu-i facuse S4-ului inainte de lansarea S5-ului...

La alte companii stii bine ce ai de cumparat : G2, Z1, One, doar culoarea difera si memoria interna.

Ce conteaza din ce-i facut, cand are s-pen, hexa-core, 32gb+sdcard. Poate sa fie fabricat si din lemn fals, cum sunt ornamentele la masinele coreene/chineze... :P

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Nu. E un topic care nu prezintă interes. La fel ca și terminalul respectiv.

Mănînci cai?

Quashqai!

sent using smoke signals dupe racheta GPad a soției

Nu-l mai traumatizați pe fecior că o să rămână cu traume. :D

Edited by Sebastian Tataran

Rautaciosilor.

Nu se intra pe aici pt ca : telefonul nu are (sau mai bine zis nu mai are) probleme , pentru ca lumea e speriata de Knox si prin urmare de root si pentru ca principalele discutii despre S4 sunt in alta parte (fara reclama ca ne-o furam de la moderatori).

Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

Orice device are probleme specifice.Ideea e ca daca citesti alte forumuri atat despre s4 cat si alte device-uri se discuta dezpre diferite probleme sau dezpre root si alte tweak-uri legate de root.De aici si lipsa discutiilor......

Ssnt from S4 powered by 4.4.2

Eu am telefonul luat de la Cosmote. Pentru Vodafone, Orange si cele luate la liber a aparut 4.4, dar pentru Cosmote nimic.. Nu mai am rabdare, la ceilalti sa apara de 2 saptamani si la mine nimic. Mai are cineva S4 luat de la Cosmote?

Daca ii fac update prin Odin se pierde garantia, nu ?

Mihnea, eu am avut root, mi-a placut super mult, dar in momentul de fata nu am mevoie de root :D

Trimis de pe LCD-u' portabil.

Eu stiam ca se pierde cu Odin.. Oricum nu ma bag unde nu stiu.. asa ca mai bine astept, dar nu mai am rabdare :))... cand vad ca toti au primit numai Cosmoteul nu.

Si eu stiu ca se pierde prin Odin, pentru ca se incrementeaza contorul si mai nou, tipa cu gura pana la urechi si Knox-ul.

Daac faci prin OTA sau Kies, nu se mai intampla lucrul asta.

Si eu stiu ca se pierde prin Odin, pentru ca se incrementeaza contorul si mai nou, tipa cu gura pana la urechi si Knox-ul.

Daac faci prin OTA sau Kies, nu se mai intampla lucrul asta.

Daca se pune Rom stock (oficial Samsung)... contorul si Knox-ul raman neschimbate. Testat de mine de mai multe ori  pe S II  si pe S4. (mai precis niciodata nu am folosit Kies)

@Mesersmith ,daca o persoana are probleme la soft si duce telefonul  in service pt. schimbare de soft (nu update sau upgrade) , cu ce crezi tu , ca cei de acolo pun softul pe telefon ?...binenteles ca folosesc Odin ,deoarece nu prea ai cu ce altceva (contorul si Knox-ul raman neschimbate) . Nimeni nu foloseste in service Kies sau OTA, pt. schimbare de soft (ele se folosesc pt. update sau upgrade).

Knox-ul se poate declansa si de la update prin Kies(sunt multe persoane care au patit ,pe XDA se pling foarte multi ),cei de la Samsung au aflat despre aceasta problema, in urma reclamatiilor care au aparut, asa ca se pare ca nu  mai sunt asa de exigenti in legatura cu Knox.

Edited by pedro2767

Rolii cum de ai 4.4 ? Telefon luat de la Cosmote? Ciudat ca pe sammobile nu a aparut 4.4 pentru Cosmote. Si am vorbit cu cine la service ESD care are tot Cosmote si a spus ca nici lui nu i-a aparut.