Clicky

Jump to content

Galaxy S4 - Discutii generale

Recommended Posts

• Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da, am anunțat acum câteva minute într-un articol. Sper să și primim un exemplar în teste cât de curând!

HTC n-au nimic de pierdut. Sunt pe un trend descendent de cand au lansat Nexus One. Publicitatea negativa este tot publicitate, iar Samsung cred ca nici nu se vor deranja sa raspunda. Pentru Samsung e

El zicea ca firma Samsung va aduce mai repede L-ul pe telefoanele Samsung.

Posted Images

La candrei bănuiesc ca e semnalul prost în zona în care sta. Asta e prima idee asa pe nevăzute. Dacă ar fi asta problema soluția ar fi schimbarea modemului, dar nu știu cum se face asta la telefonul lui.

@Răzvan din păcate necesita root

Sent from my LG GPad using Tapatalk 4

Fa un mic test pana faci threadul. Pune tel in mod avion da-i restart si apoi scoate-l din mod avion și testează. Apoi dacă nu își revine mai incearca odata la fel dar intai pune-l pe 2g si tedteaza cu 2g câteva ore ca sa vezi dacă e de la baseband.

LE după cum am promis screenshot-uri cu durata bateriei la telefonul meu.

https://www.dropbox.com/sh/ut382dkifxjo52y/hW8rKc-x2f

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Edited by ionutzvip

Am un prieten care lucreaza la ESD Samsung si mi-a spus un cod pentru baterie. Am incarcat telefonul 71% frumos, am plecat cand ajung la destinatie 74% :)). Sau aveam momente cand scadea 2% direct, dar mai rar. Poate multi stiu codul, dar pentru altii poate este de ajutor. Codul este *#0228#, dupa aceea telefonul trebuie restartat si dupa pus la incarcat pana la 100%.

Iata si cateva screenshot-uri cu durata de viata a bateriei pe ziua de azi. Nu am stat pe net (3G+) decat 30 de minute. Luminozitatea la 50-55%.

post-111-0-35047000-1386287095_thumb.png

post-111-0-99979200-1386287102_thumb.png

post-111-0-61217300-1386287119_thumb.png

Nu stiu daca e de la update-ul la 4.3 dar noul meu S4 parca a innebunit: blocari repetate, restartari peste restartari, nu mai functioneaza camera, nici emailul, se incinge si trebuie sa scot bateria sa se potoleasca si cate altele. E practic inutilizabil. Mi-a lasat asa un gust amar... Am vrut sa evit iphone ca e o porcarie invechita si scumpa si de marketing si uite ce patesc cu asta. Ce credeti ca are e de la hard sau soft? Intre timp l-am dus la service si astept un raspuns, dar indiferent de ce-mi spun parca nu as mai vrea sa vad samsung... In final am nevoie de un aparat fiabil nu de circul de care am avut eu parte..

Edited by Marian206

Este o aplicație care face asta. Am pățit-o și eu la note 3, am dat factory reset de câteva ori și tot asa. Pana după ultimul factory reset, am instalat maxim 4 aplicați pe zi și asa am descoperit ca Navigon-ul, era buba.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Nu inteleg. A mai facut un update mare (4.22?...) chiar dupa ce l-am cumparat si a mers bine. E asta o etapa obligatorie cu factory reset? Iar cu aplicatiile... Eu n-am instalat niciuna dubioasa doar ce avea el. Oricum nu e normal. Incerc sa inteleg ce s-a intamplat (probabil ca cei de la Vodafone de la service n-or sa-mi spuna prea multe) ca sa stiu daca il mai tin. Imi trebuie un aparat fiabil nu o jucarie sa fac experimente cu aplicatii si resetari. In final am nevoie sa fiu contactat, am email de verificat, etc. Incerc sa inteleg daca e prost aparatul (si atunci iau altceva - htc etc) sau daca e sistemul si atunci trec la apple. Am un iphone 5 de servici care e si arata cheap si are ecranul ala numai cu aplicatii de nu poti face nimic pe el dar macar merge. Cu marele SGS4 stau prin service si cu cartela sim acasa in sertar si lumea imi da emailuri ca nu ma gaseste la telefon... Am nevoie sa mearga nu sa ma joc prin sistemul de operare cu factory resets sau alte aplicatii ca nu ma pricep... Revin cand aflu mai multe din service

Edited by Marian206

Eu am Navigon pe Note 3 si nu am niciun fel de problema. Incearca sa instalezi alta versiune, surse se gasesc.

In schimb am avut acelasi tip de problema din cauza Yahoo Messenger (cred ca pluginul de voice facea figuri, preventiv am dezinstalat si messenger si player).

Probleme de genul asta pot aparea la orice model daca aplicatiile instalate nu sunt optimozate...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Crede-mă, îți înțeleg frustrarea. Dar Navigon nu este o aplicație dubioasa, am plătit 50 euro și uite nu pot sa o folosesc. Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Cu spatiul liber cum stai ? Stiu ca atrag atentia la ei pe site ca ai nevoie de nu stiu cati giga in plus pe langa aplicatie si harti.

Ce aplicatie sau metoda stiti pentru a pune o poza intreaga pe fundal fara a ma pune sa decupez din ea. Orice poza iau din aplicatii (wallpaper HD,etc), de pe net... ma pune sa aleg o parte din poza, iar ce este mai deranjant ca o si apropie. Si se vede cam nasol. Am citit pe alt topic, dar nu l-am mai gasit, ca ar fi o aplicatie care ar face sa imi pun poza intreaga pe ecran. Multumesc anticipat

Pai nu trebuie la 1920 cu 1080? Doar ecranul e Full HD. Desi iau poze cu rezolutia mai mica sau chiar cu rezolutia mai mare ma pune sa aleg o parte din poza.. as vrea sa o pun pe toata pe fundal.

Cred ca nu ajunge dimensiunea. Trebuie tinut cont si de rezolutie. Uite datele pentru un original de la Samsung pentru S4.

Clipboard01.jpg