Clicky

Jump to content
Mihnea

Galaxy S4 - Discutii generale

Recommended Posts

Da europenii sunt mari consumatori de omleta gatita pe S IV Cooker. De aia au energie de muta muntii din loc :)). Deci europenii vor telefon multifunctional. Telefon bricheta, telefon rindea, telefon ciocan, telefon cantar etc. Chinezilor le place telefonul brici adica te uiti la un film si te barbieresti in acelasi timp, na ca timpul inseamna bani, etc. :))

Guest Deio

Daca va fi din plastic ca precedentii, ma orientez spre alt brand. Note 2 scartaie, Note 10 scartaie, nu tare, noroc ca am huse TPU pe ele. Atenueaza mult :)

Ar putea pune macar policarbonat cum face Nokia, si sa fie bine imbinat, dar si usor de desfacut, carcasa s-ar putea produce la fel de repede ca cea din plastic normal, sa dispara naibii finisajul glossy, si sa vina unul mat, usor de tinut in mana, daca nu vor aluminiu. Dar na meg si plasticele pentru profit urias chiar daca un S1 arata ca dracu dupa 3 ani de utilizare, si daca pui langa el un Iphone 4 sau un N8, iti vine sa-l arunci pe geam.

Daca va fi din plastic ca precedentii, ma orientez spre alt brand. Note 2 scartaie, Note 10 scartaie, nu tare, noroc ca am huse TPU pe ele. Atenueaza mult :)

Pai de ce nu il ungi un pic la acele picioruse de plastic la capac.Sa vezi ca nu o sa mai scartaie ;)

Recomand Johnson's Baby Oil pentru ungere :D Cred ca schimbarea marcii e o solutie mai viabila decat ungerea regulata.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Un coleg pe un alt forum se plangea de chestia asta cu scartaitul,si i-am zis mai in gluma sa unga acele picioruse....

Tipul a crezut ca vorbesc serios si s-a apucat de treaba iar rezultatul final.......nu mai scartaie capacul.La uns cu un spray gen WD40(a pulverizat pe un betisor de ala pt urechi,apoi a uns piciorusele la capac).

Merita sa incerci ;)

Pai ar trebui sugerat sa apara si ulei pentru Samsung,iti faci abonament si primesti si un WD40 :)))

Acum serios sa nu incercati sa ungeti cu WD40 fiindca eu dau bicicleta cu el si am vazut ca matuieste bucatile de plastic/cauciuc.

Mai repede as da cu un ulei de gatit..

Daca iar vor sa isi bata joc de noi cu acel plastic ,poate sa fie si avion cu reactie ca nu o sa il cumpar.

Unde a degenerat discuția. Ulei să nu mai scârțâie telefonul. :))

Oricum o să rupă gura târgului chiar dacă ar fi din chirpici, dar dacă ar fi din aluminiu m-aș băga și eu la unul dar așa ce rost să dau 500 de euro pe un telefon ce pocnește?

Sunt fanul lor la smart tv-uri(și am 1, așa mult îmi place cum l-au făcut) dar la telefoane parcă prea mult merg după profit.

Edited by Tyler Durden

Recomand Johnson's Baby Oil pentru ungere :D Cred ca schimbarea marcii e o solutie mai viabila decat ungerea regulata. Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Eu recomand cu caldura lubrifiantul de la durex. Se gaseste la Petrom.

Unde a degenerat discuția. Ulei să nu mai scârțâie telefonul. :))

Oricum o să rupă gura târgului chiar dacă ar fi din chirpici, dar dacă ar fi din aluminiu m-aș băga și eu la unul dar așa ce rost să dau 500 de euro pe un telefon ce pocnește?

Sunt fanul lor la smart tv-uri(și am 1, așa mult îmi place cum l-au făcut) dar la telefoane parcă prea mult merg după profit.

Duren, cred ca te-ai pacalit rau sa fii fanul Samsung la smart tv-uri.

Iar S4, fie el si cu capace din plastic, cu siguranta va avea fanii lui si nu numai atat, probabil ca va fi lider mondial la vanzari.

Si chiar daca s-ar putea praji oua pe el, asa cum vad ca spun unii rautaciosi, tot asa vor sta lucrurile, va avea locul lui in topul vanzarilor si nu m-ar mira sa fie tot primul.

Mesersmith in legatura cu cei care zic ca se pot praji oua pe ele stii vorba aia "vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii",m-am jucat pe multe S3-uri cat si Note 2-uri si nu s-a incins niciunul,poate doar incalzit,trebuie sa demontam acest mit fals facut de cei care vorbesc din citit site-uri..

Edited by gabyzzuu

Eh, eu nu ma agit cu cei care spun asta, pentru ca stiu ca orice procesor pe lumea asta se incinge mai mult sau mai putin.

Eu am rulat si jocuri complexe si slabe si nu am sesizat sa poti face oua pe el, se incalzeste mai tare, dar consider ca e normal.

Dar stii cum e, gura lumii doar doi metri de pamant o vor inchide.

Pai si nu este normal sa se incinga incalzeasca?

Eu vreau sa vad un telefon pe care de ex. NFS MW nu incinge telefonul.L-am jucat atat pe Note 2 cat si Optimus 2x.Ambele telefoane dupa cateva minute au ajuns la o temperatura de aprox. 50 grade conform aplicatiei de monitorizare temperatura procesor.Pana si PC-ul se incinge....doar ca ala are cooler...pe cand telefonu' nu are.

mesersmith, ai o părere, ți-o exerciți, eu la fel. Tu zici că-s penali la smart tv, eu nu.

Eu la smartphone-uri zic că tu te-ai păcălit, tu nu.

Normal c-o să fie lider mondial în vânzări pentru că s-a creat efectul de turmă cum se întâmplă și la Apple.

Fiecare om are alte gusturi, alții preferă plasticul la un preț notoriu de mare(din punctul meu de vedere) iar alții preferă un fit and finish dintr-un aluminiu anodizat sau sticlă la același preț sau mai mic. That's all.

Edited by Tyler Durden

Legat de Smart TV-uri sunt de o părere cu Tyler. Seria ES e chiar ce e mai bun în acest moment. Un TV căruia îi poți face update de hardware, e ceva! Evolution kit-ul costă doar fracțiune din prețul unui TV nou. Practic pot avea un TV de 2013, cheltuind doar 300$.

Eu am 40ES6100, cel cu Evolution Kit din seria 7 a fost prea piperat pentru buzunarul meu. Sunt foarte mulțumit de el, a meritat bănuții.

Apropo, eu am văzut că costă 500 de dolari (poate mă înșel) evolution kit-ul din care ți-l faci quad core din dual core televizorul.

O să ofere suport pentru evolution kit până în 2016, așa reiese de

. Edited by Tyler Durden

Daca voi asa credeti, e ok.

Daca as aduce argumente aici, am strica de tot topicul si orientarea lui.

Asa incat, sa te bucuri de el.

Din pacate pentru mine, si eu m-am tepuit cu un Samsung si l-am pus in bucatarie, atat de bun este.

Poate sunt un pic rautacios, dar nu cred ca in 2013, dupa au ajuns la o cota de piata covarsitoare, sa vii cu plastic kitch la varful de gama. Se poate ierta la mijloc dar nu la varf. Asta e parerea mea, designul lor este penal, si vad ca multi le dau lectii.

Design-ul nu este deloc penal.

Poate ca in opinia unora, exista telefoane mai aspectuase.

Si eu cred la fel, da, existau la aparitia lui S3 si Note 2, telefoane mai aspectuoase.

Din pacate, trebuie sa faci un compromis, nu le poti avea pe toate.

Si mereu am spus ca ceva ce mie imi place de mor, poate pe tine te poate face sa vomiti.

Cam asa este cu gusturile.

Am un bun prieten impreuna cu care am cumparat doua masini identice, noi.

El a luat-o rosie. Eu nu as fi luat-o nici degeaba in culoarea asta.

Intelegi exemplul? Eu consider culoarea rosie ca fiind de tigani. Nu in toate situatiile, e adevarat.

Deci, chestie de gust.

Si Ionele, am platit 2650 lei pe telefonul asta. Chiar crezi ca ar fi fost un telefon pe planeta asta pe care nu mi-as fi permis sa-l iau?

Cu exceptia iPhone-ului, pe care nu l-as cumpara nici mort.

Chiar sunt curios de povestea ta. Voi muta off topic-ul într-un alt loc.

Probabil ca e o simpla chestiune legata de gust si atunci un eventual topic pe aceasta tema, ar fi un topic de comparat gusturi.

Nu-i penal design-ul dar nici nu e, wow ce fain e. E pe la mijloc.Mediocru.

Nu s-au sinchisit să scoată un design impresionanant, așa cum ar trebui să fie un vârf de gamă în opinia mea.

Design-ul mediocru + calitatea construcției pentru mine e un mare deal breaker. Fără să mă uit la touchwiz-ul lor.

În fine, nu am venit să dau cu pietre în Samsung dar spun că este vremea să se riște, să ne uimească din toate punctele de vedere nu să meargă la sigur că nu e Apple.

Are numa funcții smart, pe când și un smart design ?

Eu zic ca daca ar face si o super carcasa din materiale foarte bune ar pune mai mult la pretz si poate nu s-ar mai vinde la fel

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2