Clicky

Jump to content

Galaxy S4 - Discutii generale

Recommended Posts

• Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da, am anunțat acum câteva minute într-un articol. Sper să și primim un exemplar în teste cât de curând!

HTC n-au nimic de pierdut. Sunt pe un trend descendent de cand au lansat Nexus One. Publicitatea negativa este tot publicitate, iar Samsung cred ca nici nu se vor deranja sa raspunda. Pentru Samsung e

El zicea ca firma Samsung va aduce mai repede L-ul pe telefoanele Samsung.

Posted Images

E o comparatie pentru spectatorii din fata TV, iar timpul de antena e extrem de scump. Mi s-a parut o adiere partinitor spre Samsung.

Stiu ca e foarte scump, dar din moment ce el lucreaza la Pro TV, nu cred ca plateste nimic.Mi s-a parut clar ca e de partea Samsung si nu mi se pare foarte OK daca are de gand sa il difuzeze pe post.Din moment ce el nu a facut un review amplu pentru One, ar trebui sa fie impartial

Nu il consider un review adevarat, si aici indraznesc sa il compar cu cel de la Mobilissimo pentru ca doar ei fac review-uri video bune.Nu ma incanta modul de filmare, pana la urma telefoanele trebuie sa fie in prin plan, nu televizorul cu o imagine si el.Un comparatie adevarata se face prin deschiderea simultana a aplicatiilor, gameplay-ul in jocuri, comparatie de poze, filmari, fluiditate.Daca tot ai acele doua telefoane e pacat sa nu faci un video amplu in care sa le analizezi la sange. 

Pana in urma cu ceva timp si George Buhnici facea review-uri ample, chiar le urmaream cu acelasi interesa ca si pe cele de pe mobilissimo dar se pare ca a schimbat foaia.

Sa vorbim de mobilissimo si sa n-o dam in off-topic (chiar daca si eu am facut-o deja).

Edited by candreifx

Stiam si de alea, platite sau neplatite review-urile, nu pot sa nu observ ca primele loturi de HTC One au probleme cu carcasa, care numai zero-gap nu e. Are niste gauri de iti bagi unghiile in ele. Exista pe xda topic dedicat, unde nu poti sa spui ca toate persoanele care se plang de problema au fost platite. Daca dau 2500 de lei pe un telefon si am ghinionul sa descopar ca are cratere in el, oare cum crezi ca o scot la capat cu cei care vand HTC One in Romania? Poate o data ti-l inlocuiesc, dar daca si al doilea e la fel, slabe sanse sa mai primesti un al treilea. Momentan sunt destul de circumspect din cauza asta, pe langa suportul software destul de slab oferit de HTC.

Ar fi interesant de aflat motivul pentru care nu oferă un telefon pentru review. Cam toți cei care l-au primit în teste nu prea au fost tocmai critici. Filozofia pare a fi că primești telefon la review doar dacă zici numai de bine. Mobilissimo.ro pare să sufere din cauza antecedentelor de echidistanță.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Edited by MoshuXXL

mai bine sa critice si sa evidentieze partile negative ale telefonului, doar de asta te uiti la review. sa afli plusurile si minusurile device-ului pentru a te hotari daca-l cumperi. mai bine mai asteptam si probabil germanos / orange / vodafone il vor da in teste celor de la mobilissimo sau poate chiar emag/evomag/quickmobile..

Chiar asteptam sa posteze cineva testul ala. E de tot rasul. Daca ala e scratch test, eu sunt martian :)) Cu aceleasi ustensile care sunt folosite in videoclip, pun pariu ca iti fac varza ecranul ala. Ala e un test de contact, in niciun caz de zgariere.

Presiune? :)

In prima faza vom face un video-preview, bineinteles cu primele impresii publicate intr-un articol, urmand sa facem un unboxing si review complex si complet, cu al doilea terminal ce-l vom primi pentru teste.

Da vrem review-ul cu S4 final, care nu are lag, cu care se pot face pozele ok, mai ales filmarea care pana acum era un punct slab si am inteles ca cel care apare in magazine este cu update-ul "la zi". Am vazut ca si cei de la GSMArena au postat alte poze cu S4 "final", adica care se va vinde in magazine si ies si mai bine (si asa ieseau foarte bine. Pe timp de zi e clar cel mai bun la poze dupa Nokia 808 cu care nu se poate compara, dar nici cu celalalte nu se compare compara fiind peste toate celalalte, asta cand privesti pozele cu zoom 100% nu doar asa, atunci neavand cum sa iti dai seama de diferente). Bravo Samsung.