Clicky

Jump to content
Mihnea

Galaxy S4 - Discutii generale

Recommended Posts

Trebuie cineva sa fie si fan S4 pe aici si sa mai dea detalii si de el. Daca nu sunt altii o fac eu. "Ma urcam", glumesc, dar nu am stiut ca vin cu elicopterul :)). Data viitoare o sa fiu pe faza, promit :)).

Edit: Fan Samsung mai bine spus Messersmith. Eu unul nu as trece pe altceva, momentan.

Razvane, la cat ne-ai frecat cu S4-ul asta, daca nu-ti iei unul anul asta, oriunde ai fi, vin si-ti sparg cauciucurile la masina de atatea ori, pana te plictisesti... :P :P :P

Acum serios, nu poti fi fanul unui obiect pe care nu l-ai vazut si nu l-ai simtit.

Aminteste-ti cand spuneam eu de S3 ca-mi place si voi sareati pe mine, cu diferite argumente.

Imi placea si-mi place si acum, dar fan inainte de a-l vedea, nu am fost. Cu Note2 a fost la fel. Stiam ca o sa-mi placa, simteam in ADN asta, dar fan...parca nu.

A sosit S4 ! Samsung Galaxy S4 la inaltime si la propriu si la figurat(sa speram). Iata cati bani are Samsung pentru marketing agresiv.. si-a facut aparatia cu elicopterul.

In imaginea 2 parca il si vedeam scapat :D Fara reclama la Gorilla Glass 3 :)

Si cand te gandesti ca la prezentarea oficiala telefonul a fost adus de Jeremy :D

Mobilissimo nicio poza nimic, filmulet inca ? Am aflat inca ceva nou, vin eu cu noutatile. Telefonul S4 poate fi testat de maine pentru cine doreste, doar in Bucuresti momentan.

Erwin, ce au facut cei de la Samsung ? Povesteste-ne. Totusi "nu are nicio vina telefonul", daca oamenii sunt "de nimic".

Candreifx GB e Buhnici cumva ? Pune un link.

Nimic. Dar tocmai asta e problema!

Sincer, nu mai stiu cate mailuri le-am trimis legat de telefon in teste, chiar si doua pe saptamana si de fiecare data raspunsul a fost ca nu-l au inaca pentru reviews. Azi am numarat pe putin 4 site-uri din RO care au publicat recenzii cu S4.

Ma gandesc serios sa fac un embargo de stiri legate de Samsung in perioada urmatoare, de asemenea sa uit sa fac review lui S4, asa cum si Samsung a uitat de noi (ma refer la intreaga comunitate MB)

Cam atat...

Erwin, din cate vad eu Samsung prefera bloggerii. Poate ei cred ca bloggerii au un public mai larg decat site-urile specializate. Aveti doua solutii: faceti-va blog sau ignorati orice stire despre Samsung. Oricum, parerea mea umila e ca la capitolul PR majoritatea reprezentantelor din Romania ale firmelor mari stau foarte prost. Si nu m-ar mira ca din cauza competitiei intre site-uri, sa aveti "prieteni" pe la concurenta care va pun "vorbe bune". Sunt curios daca veti primi totusi un exemplar in teste, acum dupa lansare.

Păi ce să te și faci. Acum au ajuns pe cai mari, nu-i interesează să mai dea un amărât de S4 pentru review pentru 2 săptămâni. Personal puteau să vină și cu naveta spațială, că nu mă interesează deloc acest S3S, dacă nu văd un review făcut pe un timp mai mare de niște profesioniști, și nu pe genunchi adică îl țin o oră și apoi gata review-ul. Dar na suntem în Romania și asta ne ocupă tot timpul. Se pare ca incompetenții stau și în multinaționale nu numai în Parlament.

Personal nu le prea înțeleg comportamentul, adică mai bine dau 10.000 de iepuroi pe un zbor cu elicopterul în loc să dea un afurisit de S4 pentru review. Și așa mi-s dragi ca sarea în ochi, cu terminalele lor glossy și designul anost și comun, acum s-ar putea sa le dau de dulce în postul mare și e și miercuri.

Inteleg ca sunt nesimtiti, dar pentru noi care intram zilnic si eu unul interesant de S4 si multi altii nu e chiar ok sa nu mai primim stiri despre S4 sau din cauza aceasta sa criticam telefonul :D. Sunt "nesimtiti" astia sunt..nu avem ce le face. Poate unii care scriu recenzii au telefonul de la cei care il testeaza si nu de la Samsung, zic si eu.

Review facut de Buhnici:

Mda. Am fost și eu acolo. În pofida elicopterului evenimentul nu a impresionat. Partea de prezentare a telefonului cel puțin a fost penibilă. Ianțu a mai fost cum a mai fost, dar tipul de la Samsung avea un trac teribil, transpira de zor, se bâlbâia și se mai uita și pe bilețele că nu ținea minte discursul. Se vedea că nu știe cum să termine mai repede și că nu le are cu vorbitul in public. Telefonul în sine e ok, dar nu e The Next Big Thing.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Am publicat articolul legat de lansare: http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/samsung/lansarea-lui-samsung-galaxy-s4-in-romania_16892.html

Avem si

care se urca in acest moment. Il voi posta imediat ce-i sus pe Tube!

Cateva imagini de la fata locului:

Samsung-Galaxy-S4-Mb (2).jpg Samsung-Galaxy-S4-Mb (3).jpg Samsung-Galaxy-S4-Mb (6).jpg

Samsung-Galaxy-S4-Mb (9).jpg Samsung-Galaxy-S4-Mb (10).jpg Samsung-Galaxy-S4-Mb (11).jpg

Samsung-Galaxy-S4-Mb (12).jpg Samsung-Galaxy-S4-Mb (13).jpg Samsung-Galaxy-S4-Mb (14).jpg

Samsung-Galaxy-S4-Mb (16).jpg Samsung-Galaxy-S4-Mb (17).jpg Samsung-Galaxy-S4-Mb (28).jpg

Samsung-Galaxy-S4-Mb (30).jpg Samsung-Galaxy-S4-Mb (33).jpg Samsung-Galaxy-S4-Mb (35).jpg

Samsung-Galaxy-S4-Mb (36).jpg Samsung-Galaxy-S4-Mb (38).jpg Samsung-Galaxy-S4-Mb (39).jpg

Samsung-Galaxy-S4-Mb (41).jpg

Mda. Am fost și eu acolo. În pofida elicopterului evenimentul nu a impresionat. Partea de prezentare a telefonului cel puțin a fost penibilă. Ianțu a mai fost cum a mai fost, dar tipul de la Samsung avea un trac teribil, transpira de zor, se bâlbâia și se mai uita și pe bilețele că nu ținea minte discursul. Se vedea că nu știe cum să termine mai repede și că nu le are cu vorbitul in public. Telefonul în sine e ok, dar nu e The Next Big Thing. Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

E un Next Big Shiet....dar e strict părerea mea. Referitor la tipul de la prezentare, daca era Răzvănel al nostru cred că se descurca mult mai bine :):P. Sincer de aia România nu e SUA, pentru că aici în această țară doar incompetenții reușesc nu cei care au talent și cunoștințe. Să fim serioși la ce e bun Buhnici? Doar că are un trust tv în spate în rest vai și amar.

Razvann eu în locul tău mă duceam să le cer un job...la câtă muncă ai prestat voluntar, ai merita un post dar nu la mobilers :P:D

Era frumos să vi-l dea cei de la Samsung, că nu crăpa pateul în ei, dar asta e, dacă atât e obrazul atât e, n-ai ce să le faci. :)

Imi displac complet emisiunile lui Buhnici. El nu stie de CPU, de GPU (stie de putere de calcul). Nu a auzit in viata lui de pixeli (a auzit de 1920x1080 puncte). In general mi se pare ca se adreseaza copiilor de la maternitate.

Mie design-ul lui S4 nu pot zice ca imi place, insa mai rafinat fata de predecesorul sau. Imi pare rau de reclama negativa pe care si-au facut-o Samsung.

Off: Am si eu un mare of de multa vreme! Voi stiati ca cei de la Areal IT: http://www.youtube.com/feed/UCCUnAfa_A5XR5NyoPgErmlg fura material de la voi ? Ma rog, de la GSMDome, dar cam tot aia e :) . Nu baga sonor la review (ca e in engleza), insa arata doar imaginea si comenteaza el ( "cel mai bun telefon pe care L-AM TESTAT"- HTC One. Asta e exemplul de care mi-am adus aminte acum, caci sunt nenumarate). Eu va zic sa vorbiti cu ei caci fac vizualizari pe meritul vostru.