Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Am o multime de jocuri dar nu sunt cine stie ce.Am niste credit si as vrea sa cumpar nfs most wanted si wild blood. Mie imi spune ca e compatibil dar as vrea sa stiu daca va rula uns si de asta intreb ca sa nu dau banii degeaba

Depinde de device-ul pe care il ai. Aceste jocuri mentionate de tine la mine pe Note 10.1 ruleaza perfect, chiar si in modul economic. Pe ce vrei sa le rulezi?

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk HD

Pai daca a postat in sectiunea pentru Acer Cloud Mobile, oare pe ce vrea sa le instaleze? :D

Intra pe Google Play pe web si citeste numai review-urile celor cu Acer Cloud Mobile si vezi daca sunt probleme in rularea jocurilor.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Vad ca ai un Acer S500.Ar fi ok daca ai te-ai informa putin inainte de a posta.Raspunsul il gasesti intotdeauna pe youtube,iata cum se misca NFS Mw pe Acer S500

bine ma voi informa mai bine data viitoare cum ramane cu wild blood ca am cauta t pe google play si nu am gasit niciun comentariu

Din pacate Acer Cloud Mobile nu este un terminal foarte raspandit ,de aceea nu prea gasesti recenzii pe market si nici mostre de gameplay pe youtube.

Poti sa il iei de pe [...] .Nu te incurajez sa piratezi jocuri dar poti sa il incerci,desi sunt sigur ca nu il vei mai cumpara dupa aceea ca noi toti de altfel <_<

Edited by Feri
Te rog nu sa nu faci trimiteri catre site-uri.....care nu sunt in regula.

Am citit pe google play ca erau jocuri la care li se spunea la anumite persoane ca jocurile sunt compatibile dar dupa ce le cumpărau nu puteau sa le joace. Mi—as descarca dar mie sa nu aiba virusi. Am descarca wild blood de pe apk l—am instalat dar dupa cateva secunde spune wild blood s—a oprit. Oricum ce e cumpărat e sfant.

Edited by gaby

De exemplu, la Need for Speed Hot Pursuit, era foarte injurat. Un romanas daduse banii pe el si nu functiona. Review-ul lui a fost destul de, vulgar pot sa zic

Concluzie : NFS MW : ruleaza excelent pe S500 

Asphalt 7 : Heat ruleaza bine ( eu i-am dat calitate crescuta din setarile stocate pe SD si a inceput sa frameze in locuri cu multe cladiri ) 

Jocuri cu cerinte atat de crescute nu mai stiu. N.O.V.A 3 a rulat in regula , dar e imposibil sa joci un FPS pe smartphone.

Edited by execpwd

Ce setari grafice ai folosit la GTA III? Stiu ca exista mai multe si totusi parea sa se vada putin patratos. Acer-ul e totusi dual-core si stiu ca jocul se misca bine pe telefoane :)

Nu mai tin minte sigur. Cred ca erau putin crescute fata de valoarea standard, dar nu cred ca erau la maxim. Totusi este un joc vechi, nu are cine stie ce grafica, asa este el patratos.

GTA III e nou pe mobile. Exista comparatii pe iOS si pe Nexus 10, pentru ca are rezolutia aia fantastica. Acolo arata mai bine, la tine se misca prea bine asa, de-asta intreb.

Dragi colegi, ce naiba trebuie sa faci in jocul asta, ca pe langa faptul ca  mi se pare foarte greu controlabil, nici nu am inteles ce trebuie sa fac.

Oricum, pe telefonul meu se misca parca prea repede, orice control i-as da, parca e total exagerat si ma arunca-n boscheti.

Bine ca nu sunt fan jocuri...

Problema se rezolva partial cu un controller de PS3 si cu aplicatia aferenta. Mai sunt maniaci care vor sa joace GTA III si pe mobile, oricare ar fi ele. Brings back a lot of good memories, but that's it :)

Concluzie : NFS MW : ruleaza excelent pe S500 

Asphalt 7 : Heat ruleaza bine ( eu i-am dat calitate crescuta din setarile stocate pe SD si a inceput sa frameze in locuri cu multe cladiri ) 

Jocuri cu cerinte atat de crescute nu mai stiu. N.O.V.A 3 a rulat in regula , dar e imposibil sa joci un FPS pe smartphone.

Cred ca stiu de ce a inceput sa frameze.E din cauza cardului SD. Ce clasa e? Daca ai clasa 6 sau 10 nu cred ca iti va mai  face probleme.

Incearca cu Chainfire 3D(necesita root), scoate untul din el.Eu am reusit sa fac Gta III sa mearga aproape la maxim p e o tableta dual core 1 Ghz.Asta imi place la Android, daca nu merge ceva imediat gasesti solutia pe Xda, pui un kernel, rom custom, faci overclock cpu/gpu , imbunatatesti cipul video cu Chainfire 3 D.Pe Iphone nu merg si pace ....Va mai dau si eu idei de jocuri complexe, incercati Modern Combat 4 , Dead Trigger( parca era un patch pe Xda care debloca efectele speciale pentru Tegra 3).As vrea sa imi spuneti cum va merge MC4 pentru ca pe Nexus 4 am cateva framedrop-uri.Ce-i drept telefonul se incalzise si intrase in Throttle .