Clicky

Jump to content
neoloi

problema telefon

Recommended Posts

salutare... am o problema...s-a blocat telu , i-am scos bateria ca se blocase complet.... dupa care i-am dat drumu si a aparut samsung galaxy s2...bla bla...ce apare la inceput si acolo a ramas...

i-am scos bateria de cateva ori...si tot asa..pana la urma a mers dar dupa cce l-am lasat mai multe minute la mesajul de inceput...

ce credeti ca s-a intamplat...????

Dați și voi mai multe detalii când spuneți ce probleme aveți. Cel mai important îl cam omiteți. ROM?

4.1.2 oficial, acu merge dar dupa cum am zis si-a revenit greu

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Rom oficial care? Lsd, ms1, ls8??? E rootat? Fii mai explicit. Din cate stiu doar lsj nu face bootloop dar este primul leak.daca ai unul din variantele de mai sus foloseste custom kernel si scapi recomand siyah kernel 6.0b5. Il folosesc si e oky.

Asta e cea mai buna versiune de 4.1.2. Ca sa nu mai ai bootloop poti incerca custom kernel. Eu am NeatROM lite  varianta bazata pe lsd.Poti citi mai mult aici despre bootloop pe lsd http://forum.xda-dev...d.php?t=2126442

Edited by ionutzvio

buna ziua,

problema mea este: atunci cand intru pe un site si vreau sa descarc o melodie sau orice altceva si e nevoie sa se mai deschida inca o pagina, imi apare ca "a fost atins numarul maxim de ferestre"|..asta se intampla de ceva timp incoace..m am tot uitat pe la setari dar nu reusesc deloc sa ii dau de cap..plus ca tot de ceva timp incoace, ptr ca nu am mai putut sa descarc de pe net direct pe tel am zis sa iau de pe laptop, dar nu mi se conecteaza cu laptopul nici prin cablu de date, nici prin orice altceva..spuneti mi va rog ce sa fac...

Multumesc anticipat

Ai prea multe taburi deschise.Mai inchide din ele.In prima poza vezi cate sunt deschise(in cazul meu 2)

Ca sa le inchizi vezi indicatia din poza 1 cu sageata verde

Screenshot_2013-07-21-18-05-42.jpg

Screenshot_2013-07-21-18-05-52.jpg

SALUT la toata lumea ! Am si eu un samsung galaxy s2 ... sa trecem la problema il incarc 100% totul bine si frumos pana aici  ajunge pe la 90 si ceva % incepe si face sunetul care il face cand il bagi la incarcat dar nu il bag si face de multe ori . ma poate ajuta cineva ? ( SCUZATIMI EXPRIMARE:D) 

Ai verificat mufa? Poate nu mai e asa de buna si nu face contact cum trebuie. Ai incercat cu un incarcator de la un alt telefon?

Am avut eu aceeași problemă la un S plus.

Am demontat telefonul și am dat cu spray wd 40 pe pinii dinspre interior și am frecat bine cu o periuță de dinți.

Am făcut aceeași operație și prin interiorul mufei, adică pe acolo pe unde bagi tu mufa de la încărcător.

Posibil să fie și la tine același lucru, simptomele fiind aceleași.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2