Clicky

Jump to content

ÃŽn ce limbă aÅ£i setat telefonul?  

107 members have voted

1. 1. Ce limbÄ? e setatÄ? default pe telefonul tai?

• EnglezÄ?
      66
    • RomânÄ?
      39
    • AltÄ? limbÄ?
      2

Recommended Posts

Pana la Note am avut toate telefoanele numai in engleza. Romana suna execrabil la pc sau telefon.

Apoi, am descoperit swipe si am fost nevoit sa trec in romana.

Poți seta să ai mai multe limbi disponibile pentru Swype, chiar dacă ești pe română sau engleză cu telefonul.

Romana sau engleza tot aia imi este. Desi e o conceptie ca sa nu ai smartphone si sa ai cumva limba romana pe el :D e ca si cum "te-ai face un pic de ras".

Nu e deloc vorba ca te faci de ras, doar ca suna f aiurea unele chestii in romana, suna nefiresc.

Cum ti se pare lipire? E ca si cum ai spune aia cu "atentie, se lichesc ushili"

Eh...era un banc tâmpit cu moldoveni. Până la Note îl țineam numai în engleză, apoi pt că foloseam Swipe l-am trecut în română.Åži am stat așa cu el de când îl am. Åži acum două zile Erwin mi-a spus că se poate face swipe și cu tel în engleză. N-o să mai vadă telefonul meu română ever.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Edited by mesersmith

Foarte tare, poate o sa vada telefonul tau nu romana :D, ci un roman prin deblocarea ICS-ului prin faceunlock ( am spus-o asa in spirit de gluma :D ). Daca apare mai repede si pentru Galaxy Note.

Cand am cumparat iPhone-ul, nu exista limba romana pe el, doar cu un update de peste cateva luni a aparut. Asa ca am fost nevoit sa folosesc engleza, iar acum nu o mai pot schimba. Nu inteleg nimic in romana si au niste denumiri ciudate. Trebuie sa umblu cu DEX-ul dupa mine ca sa inteleg ce vrea sa zica :D

Eu pot sa spun ca pe telefonul meu este ok in limba romana,de acea am si optat sa-l folosesc asa.

Majoritatea telefoanelor pe care le-am avut au fost cumparate de la cosmote sau vodafone si toate veneau in romana.

Acum pe telefon m-am obisnuit cu romana, spre deosebire de pc.

Engleza....

Poate au facut traducerile mai bune in ultimul timp dar m-am obisnuit cu telefonul setat in engleza. Valabil si pt laptop si tableta.

Edited by menta

Cu toate ca primul meu telefon, un Nokia 3110, nu avea meniu in limba romana si l-am folosit in engleza, de la urmatoarele telefoane am trecut la limba romana si am ramas la ea. Engleza mea nefiind la standarde foarte inalte, mi-e mai comod asa.

In Windows prefer engleza. Am avut romana pentru o scurta perioada si nu m-am putut acomoda cu ea asa ca am revenit pe engleza.

Edited by Nicu

Bună glumă, măcar de te-ai fi uitat și la tine înainte să te uiți și la altul domnul limba română.

Intro era a globalizarii, in vremuri in care se doreste o "singura" Europa, e pueril sa ceri autonomia unui anumit teritoriu, e de prost gust si nefondat.Categoric .....CONTRA.

Apropo, nu se scrie cuvântul engleză sau română cu literă mare, nu e substantiv propriu pentru informația ta. :)

Edited by Tyler Durden